WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت


تحلیل فیلم نارنیا 3
زمان کنونی: ۲۰-۹-۱۳۹۶, ۰۷:۴۹ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: HERO OF PERSIA
آخرین ارسال: leader110
پاسخ: 3
بازدید: 6834

 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تحلیل فیلم نارنیا 3

کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 17
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 90 در 17 موضوع
سپاس کرده: 46
اعتبار: : 5
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #1
نــارنیـــا تصـویـری از اهـداف صهیون ها
بسم الله الرحمن الرحیم

نــارنیـــا
تصـویـری از اهـداف صهیون ها
İmage
اگر در جریان 2 قسمت قبلی فیلم نارنیا باشید؛ شاید با تحلیل های استراتژیک این فیلم هم رو به رو شده باشید برای یادآوری توضیح کوتاهی درمورد قسمت های قبلی این سریال داده میشود.
نارنیا داستان یک سرزمین یا دنیای دیگری است که در آن برخی از حیوانات مانند انسان ها ناطق اند! و مردمانش افراد شایسته و نیکوکاری اند .اما در این سرزمین افرادی هم هستند که به اصطلاح طرف بد ماجرا اند و همواره در تلاش برای نابودی نارنیا اند . پادشاه این سرزمین یک شیر نر به نام "اصلان" است . قسمت اول این فیلم با سکانس هایی از جنگ جهانی دوم (یا اول ) آغاز میشود .
شخصیت های اصلی این فیلم در قسمت اول چهار فرزند یک خانواده اند که مادرشان آنان را به خاطر در امان ماندن از جنگ به خانه ی یکی از اقوامشان میفرستد نام این چهار فرد، لوسی، ادمون، پیتر و سوزان است. هنگامی که این چهار نفر در خانه ی مذکور ساکن میشوند؛ لوسی که یک دختر بچه است وارد یک کمدی میشود که انتهای این کمد راه به سرزمین دیگری دارد
در آن سرزمین برف همه جا را پوشانده در نیمه های قسمت اول لوسی با اصلان آشنا میشود و در این میان برف ها کم کم ذوب میشود.
لوسی برادران و خواهر خود را به سرزمین یخ زده می آورد . اصلان به آن ها میگوید که شما طبق پیشگویی ها احتمالا 4 انسانی هستید که قرار است نارنیا را از شر ملکه یخ و سرما آزاد سازد. در ادامه در طی یک عهد نامه اصلان به دلیل زیر پای گذاشتن یکی از قوانین، به خاطر "ادمون" حاضر میشود که خود را تحویل ملکه یخ بدهد و آن ها هم اصلان را میکشند . فردای آن روز جنگ آغاز میشود و اصلان به دلیل فداکاری دوباره زنده میشود و در پایان این فیلم نیز این چهار نفر تاج گذاری میکنند.
تحلیل کوتاه قسمت یک از بیان دیگر محققین :
در تفکر غربی در حقیقت تفکر ماسونی یا صهیونی، 4 شیطان (شیطان موعود) به نام لوسیفر، دمون، دویل و سیطن(شیطان) وجود دارد که این چهار شیطان در حقیقت در تلاش برای بپایی حکومت مسیح ( مسیح دروغین / دجّال) اند . در قسمت یک نارنیا، با آمدن لوسی (لوسیفر) یخ ها کم کم ذوب میشود که نشان از تحول در دنیا و آزادی از شر سرزمین تلسم شده است . و همین فرد بقیه برادران و خواهرش را با این سرزمین آشنا میکند (این نکته در قسمت سوم از زبان اصلان یادآوری میشود) .
معنی کلمه لوسیفر به معنای نوردهنده است. که به خدای ری یا خورشید هم اطلاق میشود. در حقیقت این چهار شیطان اطلاق به یک فرد دارد فردی که از آغاز خلقت انسان بر روی زمین بوده که همان ابلیس است . جالب این جاست طی اطلاعی که داریم نارنیا فیلمی است که همه ی دانش آموزان آمریکایی باید حتما این فیلم را ببینند .این فیلم در مدارس آمریکا برای دانش آموزان به نمایش گذاشته میشود.
تحلیلی که در مورد کشته شدن و زنده شدن اصلان میشود این است که این ماجرا تلمیح کاملی با ماجرای کشته شدن مسیح و بازگشت وی به عقیده مسیحی ها است.
و همه این تحلیل ها دست به دست هم میدهند و ما را به ماجرای ضد مسیح یا دجال سوق میدهد . در تفکرات آرمگدونی صهیون ها آمده است که مسیح (دجال) باز نمیگردد مگر این که :
1- یهود به سرزمین مقدس (فلسطین) باز گردد
2 - حکومت یهودی در سرزمین مقدس برپاشود
3 - بشارت دادن لاهوت انجیلی به تمام ملل
4 - وقوع جنگ آرمگدون
و ...
در 3 گانه نارنیا تقریبا تمام این شرط ها تحقق میابد . جالب این جاست که منظور از ظهور مسیح در تفکرات صهیون ها، منظور عیسی (ع) نیست شاید آنان به خاطر جذب مسیحیان این طور القا میکنند اما منظور از مسیح در تفکرت صهیون، فردی است یهودی که هنگامی که خروج میکند حتی به مسیحیان اعتنایی نمیکند . خدای این فرد تمام ملل را به جز یهود میکشد و ملت یهود با شادی در زمین زندگی خواهد کرد .
در قسمت دوم نارنیا، جنگ میان ارتش پلیدی ها و مردمان سرزمین نارنیا است که شاید به جنگ های کوتاه ملت یهود با دیگر ملل تلمیح داشته باشد.
و اما قسمت سوم که چند هفته ی پیش در آمریکا بر روی پرده ی سینما رفت ؛ این قسمت ظاهرا آخرین تفکرات صهیون ها را دنبال میکند یعنی وقوع جنگ آرمگدون و باز گشت یهود به سرزمین خود.
ابتدای داستان اصلی، با ورود دو کاراکتر ادمون و لوسی و یک کاراکتر جدید به نام "یوستیس"، از طریق یک تابلو نقاشی به اقیانوس آغاز میشود و آنان سوار بر کشتی متعلق به پادشاهان نارنیا میشوند . این قسمت در حقیقت به معنی آغاز سفری بزرگ است .

[align=BASELINE]
İmage
در ادامه آنان به سرزمین متعلق به نارنیا وارد میشوند که به دست عده ای ظالم افتاده است . در این میان چند تن از سرنشینان کشتی که وارد سرزمین شده اند دستگیر میشوند . و عده ای هم از اهل شهر سوار بر قایقی می شوند و به وسط آب فرستاده میشوند در این میان اتفاق جالبی رخ میدهد . از درون آب یا از دور دست ها یک توده مه یا دود سنگین به رنگ سبز ، به سمت قایق می آید و در یک لحظه قایق ناپدید میشود . در ادامه داستان متوجه میشویم که این مه در حقیقت نیروهای شیطانی اند که انسان ها را به عنوان قربانی میپذیرند و با خود میبرند .
اما نکته اینجاست که چرا باید آن مه به رنگ سبز باشد ؟ آیا رنگ سبز بر اساس دکترین (ایده استراتژیک) جناب فرانسیس فوکویاما (francis fukuyama) (فوکویاما، یکی از افراد شاخص در اتاق های فکری آمریکاست ;) رنگ منجی در شیعه نیست ؟ آیا این رنگ به سپاه اسلام اشاره ندارد که در این فیلم القا میشود که باید این نیرو نابود شود ؟ دقیقا همان چیزی که در اندیشه صهیون آمده که مسیح باز نمیگردد مگر این که جنگ آرمگدون آغاز شود و در جنگ آرمگدون، دشمن اصلی مسلمانان اند . در ادامه این فرض رابیشتر بررسی خواهیم کرد .
در دقیقه 9 تصویری بسیار شبیه نماد هم*ج*نس بازی بر روی شیشه های ورودی اتاقکی در کشتی تنها لحظه ای دیده میشود که بسیار جای تامل دارد .
[align=BASELINE]
İmage
همان طور که گفته شد این 3 گانه برای سنین پایین است و یکی از پروژه های صهیون به فساد کشاندن جوانان و کودکان است .
آنان این فرض را در پروتکل های خودشان نیز گفته اند. در آینده مطلب در این وبلاگ درج خواهد شد که نشان داده است که صهیون ها در حال به فساد کشاندن کودکان و آشنایی آنان با مسائل جنسی اند . اگر مطلع باشید این مسائل در غرب فقط از سنین 18 سال به بالا برای افراد مجاز به حساب می آید. و کوچک ترین مسائل غیر اخلاقی در کارتون ها و فیلم های متعلق به کودکان، با واکنش شدید والدین نسبت به شرکت عمل کننده، روبه رو خواهد شد . بنابر این عادی کردن این نماد ها و این مسائل برای کودکان که والدین آینده اند؛ پروژه ای خطرناک برای نسل آینده خواهد بود.
و در ادامه در دقیقه 9 تصویر به سمت نماد شیر و اسب ( از نماد های سلطنتی بریتانیا) کشیده میشود.
[align=BASELINE]
İmage
این نماد در حقیقت بر پایه ی تفسیر ضد مسیح ایجاد شده است . به طوری که در انجیل، دشمن مسیحیت را شیری غران معرفی میکند که به شکلی خاص ایستاده و در حقیقت مسیحیان نمادی را استفاده میکنند که علیه دین آن هاست. و این نماد هم به وسیله ی یهودیان منحرف ایجاد شده است . و در اصل این نماد، نماد ضد مسیح یا دجّال است .
در ادامه آنان به سرزمین یک جادوگر وارد میشوند و او راه نابودی مه سبز را قرار دادن 7 شمشیر بر روی میز اصلان در یک جزیره میداند . و میگوید که برای رسیدن به میز اصلان باید ستاره آبی را دنبال کنند .
چرا آبی ؟ یکی از 13 راز ماسونی جن آبی (Blue Jinn) است که در حقیقت آنان معتقد اند که هنگام احضار جن، آنان به رنگ آبی اند . اما در این جا فقط به جن آبی اشاره ندارد بلکه در حقیقت اشاره کاملی به خود ابلیس دارد که راهنمای مسیر آنان است . جادوگر تبیین میکند که شیطان (مه سبز) همه شما را فریب میدهد و با نفس وسوسه گرتان مشغولتان میکند؛ تا شما را شکست دهد. خیلی جالب است که این عمل دقیقا همان کاری است که شیطان میکند اما در اینجا به مه سبز نسبت داده میشود.
همان طور که گفته شد آنان باید 7 شمشیر را بر روی یک میز قرار دهند تا قدرت شمیر ها نیروی سبز را نابود کند . اما چرا هفت ؟ آیا این عدد تقارن کاملی با تعداد طبقات آسمان ندارد ؟ و جالب تر این جاست که در اواخر فیلم که هفت شمشیر بر روی میز قرار گیرد ؛ نیرویی آبی از شمشیر ها به سمت آسمان می رود و جادو یا همان مه سبز را نابود میکند.
و اما در ادامه قبل از نابودی مه سبز وی همه ی افراد درون کشتی را فریب میدهد و البته آنان از همه این وسوسه ها سربلند بیرون می آیند!! در این داستان یک موش هم که البته در قسمت دوم هم بود نقش بسزایی را ایفا میکند . وی موجودی بسیار شجاع است که برای رسیدن به سرزمین اصلان تلاش میکند. سرزمین اصلان سرزمینی در مشرق است که در این فیلم به آن انتهای دنیا هم میگویند .سرزمین اصلان به اصطلاح فیلم، همان سرزمین بهشت است که هر کسی که به آن وارد شود دیگر نمیتواند باز گردد .به همین خاطر این موش تلاش میکند به آن سرزمین برسد .
در ادامه آنان به میز اصلان میرسند. در حقیقت ستاره آبی آنان را به آنجا میکشاند . وی از آسمان (آسمان ها) به زمین میآید و با کاسپین (یکی از فرمانروایان نارنیا) و ادمون صحبت میکند . و دستور العمل را دوباره به آنان گوشزد میکند. وی مانند یک زن که به رنگ آبی نورانی است؛ نمایانگر میشود که باعث مسحور شدن ادمون و کاسپین میشود .
[align=BASELINE]
İmage
بعد از دستور العمل آنان رهسپار میشوند و نیروی سبز را شکست میدهند. بعد از شکست نیروی سبز آنان با کمال حیرت به دور دست ها نگاه میکنند و سرزمین اصلان را که اطراف آن با نیلوفرهای آبی احاطه شده را نظاره میکنند.
[align=BASELINE]
İmage
اما چرا نیلوفرآبی ؟ " نیلوفر آبی در هندو، بودیسم و ادیان مصری مقدس شناخته شده است. نیلوفر آبی (لوتوس) نوعی زنبق آبی است که با رشد در آب های گل آلود،‌ شکوفه می دهد و به همین دلیل مظهر خلوص، پاکدامنی و همچنین رستاخیز شناخته می شود.در اسطوره شناسی مصری، نیلوفر آبی با خورشید مرتبط است چرا که در روز شکوفه می زند و در شب بسته می شود. همچنین این باور وجود دارد که نیلوفر آبی به خورشید حیات داده است. + " در حقیقت این نماد هم نشانه ی سرزمین موعود است همان سرزمینی که در جهان شرارت قرار دارد و نماد سلامت و امنیت است .
[align=BASELINE]
İmage
بعد از این که به سرزمین اصلان رسیدند؛ شگفتی های جالبی را نظاره میکند . مثلا اطراف سرزمین اصلان را امواج فرا گرفته اند که ما را یاد رد کردن موسی (ع) از بین رود نیل می اندازد. در این میان بالاخره اصلان ظاهر میشود و با آنان سخن میگوید و به آنان خوش آمد میگوید که تا دروازه های سرزمین او آمده اند. اصلان گوشزد میکند که اگر از میان این امواج به آن طرف بروید دیگر باز نخواهید گشت . در این میان کاسپین برای دیدن پدر از دست رفته اش وسوسه میشود که به این سرزمین قدم گذارد اما این کار را نمیکند اما کاراکتر موش تصمیم میگیرد که وارد سرزمین اصلان شود.
بسیار جالب است که هیچ کس حاضر به رفتن به سرزمین اصلان که در شرق قرار دارد نمیشد مگر کاراکتر موش .
[align=BASELINE]
İmage
اما چرا موش ؟ آن هم موشی که به سرزمین مشرق میرود . در اروپای قدیم، یهودیان به خاطر برخی اعمال، مانند دزدیدن کودکان و قربانی کردن آنان و برخی سنت های عجیب ، در بین ملل مسیحی بسیار منفور بودند . به همین دلیل اروپاییان به 3 دلیل به آنان موش میگفتند:
1- به خاطر این که نام پیامبر آنان که به زبان انگلیسی موسس (Moses) است؛ که بسیار شبیه به کلمه موش (Mouse) است.
2- به این خاطر این که یهودیان مانند موش ها به سرعت تولید مثل میکنند و مثلا جمعیت آنان بعد مدتی از یک به 10 و از 10 به 100 میرسد .
به عنوان مثال در گزارشی که چندی پیش از سوی یکی از سازمان های بین المللی منتشر شده بود؛ رژیم اسرائیل بدترین کشور از جهت کنترل جمعیت شناخته شده بود. چرا که آنان معتقد اند که برای جنگ آرمگدون باید نیرو به اندازه کافی داشته باشند و بسیار جالب بود که بهترین کشور از لحاظ کنترل جمعیت ایران بود که این به آن معناست که جمعیت شیعه رشدش کم تر از جمعیت صهیون هاست که این عمل غفلت مسئولان مارا در این زمینه میرساند . در هنگام انتشار این خبر از آن مرجع بین المللی تقدیر های زیادی از ایران شده بود! هیچ وقت این جمله ی امام خمینی (ره) را فراموش نکنیم که اگر زمانی آمریکاو غرب از ما تجلیل و تعریف کرد باید بدانیم که راه را اشتباه رفته ایم.
3- اما سومین دلیل این بود که یهودیان مانند موش ها فعالیت زیر زمینی فوق العاده ای داشتند و البته دارند . به طوری که در آن زمان با فعالیت های مستمر زیر زمینی، توانستند سراسر اروپا را به تصرف نامرئی خود درآورند و کم کم منابع و سرمایه های جهان را از آن خود کنند.
و البته یهودیان برای این که تمسخر اروپاییان را تلافی کنند؛ کاراکتر موش را به عنوان نماد خودشان قرار دادند. به طوری که در چند دهه ی گذشته موش از یک موجود چندش آور و کثیف و زشت به یک موجود دوست داشتنی تبدیل شد نمونه های شاخص آن میکی موس ، تام و جری ، اخیرا موش آشپز و. از اشاعه این نماد در ایران شاهد ساخت مجموعه مدرسه موش ها هستیم که باز هم از موش ها به عنوان موجوداتی دوست داشتنی یاد میشود .
بدین سبب در آخر مجموعه نارنبا، کاراکتر موش باید به سرزمین شرق که همان سرزمین موعود (فلسطین) است بازگردد .تا اهداف صهیون ها کامل شود.
با این تحلیل ها میتوان کشتی این داستان را نماد آمریکا دانست چرا که به واسطه ی یک گروه دریانورد آمریکایی (به سرپرستی کریستف کلمب) بود که امریکا کشف شد و نام اولین محلی که پیدا کردند را پایتخت داوود (سرزمین موعود) نام نهادند و نام آن شهر الان واشنگتن دی سی است به معنای دیوید کپیتان یا پایتخت داوود است . البته امروزه این عبارت در جاهای رسمی منتشر نشده است و مخفف آن را عبارت دیگری میدانند .
بادبان این کشتی را میتوان نماد انگلیس دانست چرا که دقیقا آرم سلطنتی بریتانیا در آن نقش بسته و حالا این دوعامل چه مسئولیتی دارند ؟ مسئولیت آنان این است که اولا اسلام (مه سبز) را به واسطه ی شیاطین موعود خود نابود سازند و درثانی بعد از نابودی اسلام، یهود را به سرزمین موعودش برسانند .
[align=BASELINE]
İmage
نکته جالب دیگر این فیلم اینجاست که در عکس کاور قسمت سوم این فیلم، اصلان در حال لبخند زدن است . (همان طور که گفته شد اصلان نماد مسیح دروغین است) شاید به این دلیل که توانسته است بعد از این همه جنگ به هدف خود برسد . ((این مطلب توسط برادر احسان در سایت آسمانی ها نوشته شده))
این هم آدرسش(http://sarayeaseman.blogfa.com)
امضاي HERO OF PERSIA :

İmage
۱۲-۸-۱۳۹۰ ۰۸:۲۷ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 13 کاربر به دلیل این ارسال از HERO OF PERSIA سپاس کرده اند.
habib allah, Ali-K, salar1995, سپیده صبح, matey, GHaSeM, , پرنيان, maryam, رئیس جمهور مجازی!, sepehrved, سادات, Morteza
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 18
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 202 در 20 موضوع
سپاس کرده: 64
اعتبار: : 45
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #2
Video تحلیل فیلم نارنیا 3
مجموعه داستان های نارنیا که توسط نویسنده ای ماسون نوشته شده است برای ماسون ها مانند کتاب "حافظ " برای ایرانی هاست.این مجموعه داستان ها با ایجاد محیطی خیالی و جادویی برای کودکان مانند مجموعه داستان های" هری پاتر "به ترویج کابالا می پردازد.از کتاب اول این مجموعه داستان تا به حال چند فیلم و انیمیشن ساخته شده است که آخرین آن در سای 2005 میلادی توسط کمپانی "والت دیزنی" ساخته شد.به دلیل استقبال بالای مردم و بویژه نوجوانان از این فیلم سری جدید آن بانام "شاهزاده کاسپین" در سال 2007 به بازار آمد. و با استقبال چشمگیری هم روبرو شد.اما به تازگی قسمت سوم این مجموعه نیز ساخته شده و روی پرده رفت که به شدت اهداف ماسونی و ضد اسلامی دارد.از جمله این موارد که در سری های قبل این فیلم هم مشاهده شده ترویج جادو و کابالا در میان نوجوانان است.همچنین وجود یک کاراکتر مقدس و دانا که در مواقع سختی به کمک شخصیت های داستان می آید که البته این شخصیت یک شیر به نام اصلان است.
[align=BASELINE]
[/align]
İmage
اما از جمله مواردی که در سری جدید فیلم دیده میشود انتخاب رنگ سبز برای یک موجود اهریمنی است که در جریان فیلم نیز چندین بار از آن به عنوان "شیطان" نام برده می شود. جالب تر اینکه بارها و بارها از وجود شیطان سبز رنگ در "شرق" صحبت می شود و حتی شخصیت های ذاستان برای نجات مردم اسیر شده توسط مه سبز (شیطان) به مشرق سفر می کنند.البته این موضوع آنچنان تازگی ندارد چون رنگ سبز در بسیاری از فیلم های هالیوودی نماد اهریمن بوده است.از جمله در فیلم "مرد عنکبوتی" که کاراکتر منفی، "شیطان سبز" نام داشت و همچنین در فیلم "هری پاتر" که رنگ سبز نماد جادوی سیاه و طلسم مرگ بود و شخصیت منفی داستان همواره ار آن استفاده می کرد.
İmage
همچنین در قسمت دیگری از فیلم مشاهده می کنیم که فرشته ای "آبی" از یک ستاره ی پر نور به زمین می آید و به قهرمانان داستان کمک می کند.کسانی که با مبانی فراما سونری آشنایی دارند می دانند که هفتمین راز از سیزده راز فراماسونری "جن آبی"(blue Demon) و به اعتقاد آنها اجنه طی شرایط خاصی از ستاره ی صبح (سیاره زهره) به زمین می آیند.
İmage
مورد بعدی که در فیلم "نارنیا 3" دیده می شود سفری است که شخصیت های اصلی داستان در ابتدای فیلم به یک شهر متروکه انجام می دهند. قهرمانان فیلم متوجه می شوند که مردم شهر توسط یک گروه ، وحشی به اسارت گرفته می شوند و به مه سبز (شیطان) تحویل داده می شوند که اتفاقا لباس این گروه وحشی کاملا لباس عربی بوده و چهره ای از اعراب و مسلمانان را در ذهن ایجاد می کند که البته این هم آنچنان تازگی ندارد و اصلا فلسفه ی ایجاد هالیوود تحقق این اهداف بوده است.

امضاي مبارز :

İmage
۱۹-۹-۱۳۹۰ ۰۵:۳۷ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 6 کاربر به دلیل این ارسال از مبارز سپاس کرده اند.
salar1995, سپیده صبح, matey, HERO OF PERSIA, mojall, مجذوب الحسین
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 134
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۰
سپاس شده: 481 در 106 موضوع
سپاس کرده: 2098
اعتبار: : 118
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #3
Sad نارنيا (NARNIA) كليدي‌ترين بيان غير مستقيم شيطان گرايان
در سلسله مقالات گذشته به بررسي موضوعات و داستان‌هاي مربوط به مبحث آخرالز مان (همان آپوكاليپس APOCALIPS در زبان‌هاي لاتين) ـ كه به تازگي در سينماي هاليوود ظهور كرده ـ پرداختيم و سرانجام به اين نكتة مهم و كليدي رسيديم كه سردمداران و خط‌دهندگان اصلي سينما، هنر و فرهنگ غرب به خصوص آمريكا با تكيه به توانايي‌هاي اقتصادي، سياسي و تسلط بر بازارهاي جهاني سينما با ورود به مبحث آخرالزمان و تحريف باطني آن، نوعي شيطان‌گرايي و شيطان‌پرستي را (اگر بشود، آنان را به طور دقيق پرستندة شيطان ناميد!) رواج مي‌دهد و در اصل به جاي اعتقاد و حس معنوي «منجي‌گرايي» ـ كه در روح و جان بيشتر مردم جهان از شرق تا غرب؛ از سفيد، سياه و زرد و از فقير و ثروتمند جاي گرفته ـ شيطان را ناجي آخرالزمان، نظم دهندة تمدن جهاني و يكي‌كنندة فرهنگ‌ها، آداب و اعتقادات همة ملل و جوامع جهان، معرفي مي‌كنند!!
گفتيم، تمامي كليدواژه‌هايي كه در دهه‌هاي اخير با تمام قدرت فرهنگي، اقتصادي و تكنيكي در ادبيات سياسي و اجتماعي جهان جا انداخته‌اند مانند «نظم نوين جهاني»، «دهكدة واحد فرهنگي جهاني» و «جريان اطلاعات» (كه منظورشان، نه آگاهي‌بخشي سياسي و اجتماعي كه فقط بمباران و تهاجم موسيقي غربي، مدهاي لباس، فيلم‌هاي هنجار‌شكن و غيراخلاقي و ترويج لذت‌هاي شهواني و حيواني است) براي جا انداختن اين ذهينت است كه عصر آخرالزمان، نزديك است و شيطان بزودي به دنياي آدميان، وارد خواهد شد و به طور مستقيم، نظم دهنده و حاكم بر بشريت خواهد گرديد و عصر اديان و اعتقادات الهي به سر خواهد رسيد!!
مي‌بينيد با گستاخي و فقط با تكيه بر توانايي‌هاي مادي و تكنيكي خود، مفاهيم روشن و ماندگار را واژگونه و معكوس نشان مي‌دهند و اين واژگوني، فريب و دروغ بزرگ، خود، يكي از نشانه‌هاي عصر آخرالزمان است! ...
در اينجا اضافه مي‌كنم كه سردمداران اين حركت، شيطان پرست نيستند؛ چون اساساً هيچ اعتقادي ندارند و به هيچ ماورا و معنويتي قائل نيستند و خود را البته ـ بدرستي ـ شيطان بزرگ، حاكم و نظم دهندة جهان مي‌دانند و در واقع با ترويج اعتقادات شيطان پرستي، پيروان احمق، تهي مغز و پوچ خود را به پرستش خودشان وا مي‌دارند و تمامي منظورشان از بازگشت شيطان به جهان، عصر آخرالزمان و ناجي بشريت، فقط اين است كه با سوار شدن بر فطرت درونيِ منجي‌گرايي بشر، خود و شركاي خود را ناجي و حاكم جهان معرفي كنند.
در اين شماره به بحث بيشتر و دقيق‌تر دربارة يكي از توليدات اخير سينماي هاليوود مي‌پردازيم كه به شكل دنباله‌دار در آمده است و پس از توليد نخستين فيلم سينمايي آن به برنامه‌ريزي براي توليدات دنباله‌هاي دوم و سوم آن نيز دست زده‌اند و آن فيلم، «نارنيا» ست.
اين فيلم، ويژگي و نكتة خاصي دارد و آن، اين است كه متفاوت از ديگر توليدات آخرالزماني و شيطاني هاليوود، اين بار ما با اثري كودكانه؛ با شخصيت‌هاي كودك و نوجوان و در فضايي فانتزي، تخيلي و كودكانه مواجه هستيم؛ اين نكتة مهمي است و نشان مي‌دهد كه هدف فرهنگ‌سازان و خط‌دهندگان از توليد اين فيلم، كار بر روي ضمير و ذهن كودكان و نوجوانان در سرتاسر جهان است و اين‌بار آنان، اين مسير را براي انتقال پيام‌ها و مفاهيم مورد نظر خود انتخاب كرده‌اند.
اين فيلم، داستان دختر كوچكي به نام «لوسي» است كه همراه با خواهران و برادران خود در بازي كودكانة قايم باشك، به نحوي عجيب و جادويي سر از يك سرزميني افسانه‌اي به نام نارنيا در‌مي‌آورد و متوجه مي‌شود، آن سرزمين در اختيار ملكة سرما و برف قرار دارد، او به كمك خواهران و برادرانش ـ كه همگي از او، بزرگ‌تر هستند ـ و با همراهي برخي از ساكنان آزادي‌خواه سرزمين نارنيا با تلاش‌هاي فراوان و گذر از خطرات بي‌شمار، موفق به شكست ملكة سرما شده، آفتاب و گرمي را براي آن سرزمين به ارمغان مي‌آورد.
]همين‌جا به موضوعي در ميان بحث اشاره كنم كه حالا درمي‌يابيم، چرا برخي از هنرمندنماهاي وطني به خصوص سينماگران سست‌اعتقاد، مسئله‌دار و ناسالم داخلي در توليدات چند سال اخير در بسياري از آثار سينمايي خود، فضاي ايران اسلامي را سرد، يخ‌زده و پر از برف و سرما نشان مي‌دهند و حتي برخي از آنان حاضرند، توليد خود را آنقدر، عقب بياندازند كه به فصل برف و سرما، دسترسي پيدا كنند!! و مسئولان سينمايي ما، احتمالاً يا خوابند يا خود را به خواب زده‌اند و يا كارهاي بسيار مهم‌تري دارند كه وقت رسيدگي به لايه‌هاي زيرين و پنهان اين آثار مختصر را ندارند!!...[.
نكتة ديگر دربارة فيلم نارنيا، اين است كه كاملا غير مستقيم است و تمامي اسامي و نشانه‌هاي افراد در فيلم، نه مستقيم كه غير مستقيم و غير واضح به اسامي، آثار و نشانه‌هاي مربوط به شيطان و شيطان پرستي اشاره دارد؛ شايد در سرتاسر فيلم حتي يك نكته مستقيم و روشن در اين بحث را نيابيم و شايد به همين دليل است كه حتي سينماي ايران نيز، سال گذشته فيلم نارنيا را دوبله شده، چندين بار در جايگاه فيلم برگزيده در ايام پربيننده پخش كرد!!! اما موضوع اينجاست كه در فرهنگ غربي، اسامي و نشانه‌هاي فيلم در شباهت با مفاهيم دروني فرهنگي آنان با ضمير ناخودآگاه و لايه‌هاي پنهان روح و ضمير بينندگان (و در اينجا گروه كودكان و نوجوانان) ارتباط برقرار مي‌كند و با تكرار نمايش و توليد دنباله‌هاي بعدي، حفظ ضرب‌آهنگ القاهاي فرهنگي مورد نظرشان در ميان‌مدت و دراز‌مدت، تأثير لازم را بر روح و روان نسل‌هاي آينده مي‌گذارد.
شايد اين نشانه‌ها در كشورها و جوامع شرقي به خصوص ايران، مفهوم و مشخص نباشد و تأثير چنداني نگذارد؛ اما در عين حال، بايد توجه داشت كه به هرحال در دنياي بي‌مهري فرهنگي فعلي، بالاخره نشانه‌هاي فرهنگي با استفاده از همين وسايل مياني و ابزاري مانند فيلم، سينما، تلويزيون، موسيقي و غيره ... مشكل شده است و به ضمير پنهان جوامع و مردم ديگر، نفوذ مي‌كند و جاگير مي‌شود.
همان‌طور كه بارها گفته‌ام و باز هم حالا و در اينجا مي‌گويم، فرهنگ اسلامي و شيعي، فرهنگ امام زماني و فرهنگ انتظار و مهدويت نيز به ابزار و بيان امروزي مانند فيلم، سينما، موسيقي، گرافيك، نمايش و ... نياز دارد و براي انتقال مفاهيم الهي و مقدس مورد نظر خود به دنياي تشنة امروز، لازم است با تمامي توان؛ با بالاترين انگيزه‌ها و بهره‌وري از همة استعداد‌ها به خصوص هنر و سينما استفاده شود.
سخنان حكيمانة رهبر معظم انقلاب ـ آيت الله خامنه‌اي ـ را به ياد بياوريم كه فرمود: «هيچ پيامي در جهان باقي نمي‌ماند، مگر آن‌كه با هنر آراسته مي‌شود».
همچنين بدانيم در دنياي پيچيدة معاصر، ما در جايگاه معتقدان به فرهنگ انتظار و ظهور، وظيفه و مسئوليت سنگيني بر عهده داريم؛ اميدوار باشيم كه قدرت طرف‌هاي باطل و شيطاني، قدرتي ظاهري است و اگر با ايمان، اراده، توكل و دقت به ميدان آييم، كف‌هاي روي آب، ناپديد مي‌شوند حتي اگر ظاهري پف آلود و حجيم داشته باشند و آب سالم و گوارا به حلق تشنة جهان امروز سرازير مي‌شود، انشاء‌الله ... .
امضاي leader110 :

خدایا ؟؟ من نوکرتم ...
گفتم که در جریان باشی ...!!
۲۶-۱-۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 4 کاربر به دلیل این ارسال از leader110 سپاس کرده اند.
salar1995, mohsen959, HERO OF PERSIA, مجذوب الحسین


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیامبر شاعر - توهین به پیامبر در نقد و بررسی فیلم The Prophet 2014 SaVaJJaD 0 1,342 ۷-۱۱-۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ صبح
آخرین ارسال: SaVaJJaD
  اشاره به محمد دوم بعنوان شیطان - نقد فیلم دراکولا 2014 SaVaJJaD 8 2,917 ۲-۵-۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ عصر
آخرین ارسال: mnf1367
Sad </> نقد فیلم Lucy </>...کلیپ سما313 5 1,924 ۲۶-۴-۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ عصر
آخرین ارسال: saeedra
Star تحلیلی مضمونی بر فیلم «نهنگ عنبر» S@m0u1L 0 1,059 ۱۵-۴-۱۳۹۴ ۰۴:۴۷ عصر
آخرین ارسال: S@m0u1L
  نقدی مختصر به فیلم ظهور سیاره میمونها Rise of The Planet of Apes 2011 Anti FFF 4 4,334 ۱۳-۱۲-۱۳۹۳ ۰۵:۲۳ عصر
آخرین ارسال: mohsen92hh
  اخبار و نقد فیلم محمد رسول الله mortozpasha 2 1,285 ۲۰-۱۱-۱۳۹۳ ۰۴:۳۸ عصر
آخرین ارسال: SaVaJJaD
  دانلود و نظرات در مورد فیلم مصاحبه The Interview انسان 2 2,391 ۱۴-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: مسیحالله
  دانلود کلیپ شیطان خودش را نشان می دهد در فیلم جدید Now you can see me 2013 SaVaJJaD 5 4,433 ۱۲-۱۰-۱۳۹۳ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: SaVaJJaD

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.