WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت


اخبار تحولات سوریه
زمان کنونی: ۲-۹-۱۳۹۶, ۰۴:۲۶ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: همسنگر
آخرین ارسال: محمدامين
پاسخ: 475
بازدید: 122828

 
امتیاز موضوع:
  • 177 رأی - میانگین امتیازات: 3.99
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اخبار تحولات سوریه

کارمند جدید مجازی!
*
ارسال‌ها: 24
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۰
سپاس شده: 110 در 23 موضوع
سپاس کرده: 8
اعتبار: : 20
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #1
پشت پرده حوادث سوریه

پشت پرده حوادث سوریهİmage

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۰-۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ عصر، توسط آناهید.)
۲۶-۷-۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از همسنگر سپاس کرده اند.
Itachi, narges.f
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 3428 در 523 موضوع
سپاس کرده: 645
اعتبار: : 1141
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #2
حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
الله اکبر الله اکبر ... آفرین به مردم سوریه

به گزارش «شیعه نیوز» ، اتحادیه عرب عصر روز گذشته در اقدامی خصمانه علیه سوریه که تحلیلگران آن را در راستای خواسته آمریکا ارزیابی کردند، عضویت سوریه در اتحادیه عرب را به بهانه آنچه خشونت علیه اعتراضات در سوریه می‌خوانند به تعلیق در آوردند تا دمشق را تحت فشاری مضاعف قرار بدهند.

اما خبرنگار العالم گزارش داد، مردم معترض سوریه برای نشان دادن اعتراض خود به این اقدام کشورهای عربی، به سوری سفارتخانه‌های عربستان و قطر در دمشق حرکت و مقابل آن تجمع کردند.

العالم: همزمان، معترضان سوری بسوی سفارتخانه ترکیه نیز حرکت کردند تا در آنجا نیز اعتراض خود به دخالت‌های ترکیه در امور داخلی کشورشان را نشان بدهند.

به گفته دیپلمات‌های غربی، افراد مسلحی که اکنون در سوریه با ارتش این کشور درگیر هستند و کشورهای غربی مقابله ارتش سوریه با آنان را سرکوب مردم معترض توسط دولت سوریه می‌نامند، از طرف ترکیه، عربستان، قطر، آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای غربی و برخی دولت‌های منطقه حمایت می‌شوند.

مقامات سوریه تاکنون چندین محموله قاچاق سلاح در مرز ترکیه و لبنان با کشورشان کشف و ضبط کرده‌اند.

هم‌اکنون ترکیه میزبان عده‌ای از نظامیان فراری ارتش سوریه است.

العالم گزارش کرد که نیروهای انتظامی برای متفرق کردن مردم معترض، از مقابل سفارتخانه‌ها گاز اشک‌آور شلیک کردند.
امضاي حاج عماد :

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۰-۱۳۹۰ ۱۲:۵۵ عصر، توسط آناهید.)
۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از حاج عماد سپاس کرده اند.
آناهید, سرباز سایبری, TooFauN, fateme, CeLeSTiNo, AnTii, ANTi ZiON
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 3428 در 523 موضوع
سپاس کرده: 645
اعتبار: : 1141
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #3
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
حافظ اسد' رئیس جمهور فقید سوریه، در وصیتنامه اش خطاب به پسرش 'بشار' نوشته است: «تو می توانی همیشه به ایرانیان تکیه کنی؛ اما هرگز به رهبران عرب اعتماد نکن.» به گزارش مشرق، سایت صدای آمریکا در تاریخ 11نوامبر (20آبان) به نقل از نشریه "فارین پالیسی" -چاپ آمریکا- نوشت: «دیپلمات های ایرانی در دمشق می گویند "حافظ اسد" رئیس جمهور فقید سوریه، در وصیتنامه اش خطاب به پسرش "بشار" نوشته است: «تو می توانی همیشه به ایرانیان تکیه کنی؛ اما هرگز به رهبران عرب اعتماد نکن.»
صدای آمریکا افزود: «پشتیبانی قوی رهبران کنونی ایران از رهبران کنونی سوریه نشانگر رابطه ویژه دمشق با تهران است. در حالی که اتحادیه عرب ناتوان از پیشبرد نقشه راه برای جلوگیری از سرکوب نظامی در سوریه است، تهران از همه امکاناتش برای حفظ متحد منطقه ای خود بهره می گیرد.»

گفتنی است همزمان با خیزش امواج بیداری اسلامی در منطقه و فروپاشی رژیم های وابسته به آمریکا و به تبع آن انزوای بیشتر رژیم صهیونیستی، پروژه ای برای تضعیف جبهه مقاومت در منطقه کلید خورده است.

آمریکا و متحدانش برای برون رفت از این وضعیت بحرانی با تحریک عده ای در کشور سوریه سعی دارند اعتراضات این کشور را نیز در راستای انقلاب های عربی جلوه دهند اما مردم سوریه با حمایت میلیونی و پرشور از بشاراسد نشان دادند که به توطئه بیگانگان تن نمی دهند. جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به اصل عدم دخالت بیگانگان در امور سایر کشورها، خواهان پایان گرفتن دخالت آمریکا و کشورهای غربی و بعضی از حکومت های مرتجع منطقه در مسائل داخلی سوریه می باشد.
امضاي حاج عماد :

۲۳-۸-۱۳۹۰ ۱۲:۳۷ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از حاج عماد سپاس کرده اند.
TooFauN, fateme
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 3428 در 523 موضوع
سپاس کرده: 645
اعتبار: : 1141
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #4
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
اکثر شيعيان سوريه در پنج استان دمشق، حمص، حلب، ادلب و دَرعا متمرکز هستند و در اين ميان شيعيان حمص به شکلي ويژه در معرض حملات و هجوم‌هاي مذهبي شديدي قرار دارند که از قتل و کشتار و ربودن و آواره کردن آنها نيز واهمه ندارد.
به گزارش گروه بين الملل مشرق، جمهوري عربي سوريه کشوري در جنوب غرب آسيا و بر سواحل شرقي درياي مديترانه است. اين کشور از شمال با ترکيه، از شرق با عراق، از غرب با لبنان و درياي مديترانه و از جنوب با اردن و سرزمين‌ها اشغالي فلسطين همسايه ‌است و از آنجا نقطه اتصال سه قاره آسيا، اروپا و آفريقا بشمار مي‌آيد، به همين دليل جايگاهي استراتژيک در خاورميانه را به خود اختصاص مي‌دهد.
حدود ۷۴ درصد جمعيت سوريه را مسلمانان سني، ۱۳ درصد علوي و شيعه دوازده‌امامي و اسماعيلي، ۱۰ درصد مسيحي و ۳ درصد دروزي تشکيل مي‌دهند.
اغتشاشات خونين در سوريه، از هفت ماه پيش با مداخله غيرمستقيم آمريکا و رژيم صهيونيستي و فرانسه از يک سو و تحريک برخي کشورهاي منطقه از جمله عربستان سعودي، اردن، ترکيه و گروه هاي غربگراي لبنان از سوي ديگر، از شهر سني نشين "درعا" شروع شد و مانند هر پديده سياسي– امنيتي و اجتماعي، تحت تأثير فعل و انفعالات بازيگران داخلي و خارجي تغيير و تحول يافته است.
در اين ميان آنچه تاکنون در اين ناآرامي‌ها چندان به چشم نيامده و مورد توجه قرار نگرفته وضعيت شيعيان در اين ناآرامي‌هاست. اين گزارش، نگاهي دارد به اوضاع شيعيان شهر حمص در سايه شرايط حاکم بر سوريه.

پراکندگي شيعيان سوريه
اکثر شيعيان سوريه در پنج استان دمشق، حمص، حلب، ادلب و دَرعا متمرکز هستند و در اين ميان شيعيان حمص به شکلي ويژه در معرض حملات و هجوم‌هاي مذهبي شديدي قرار دارند که از قتل و کشتار و ربودن و آواره کردن آنها نيز واهمه ندارد.

رابطه شيعيان حمص با محيط پيراموني سني خود
جمعيت شيعيان استان حمص به حدود 150 هزار نفر مي‌رسد که 10 درصد جمعيت اين استان را تشکيل مي‌دهد و به غير از شهر حمص در 50 روستاي اطراف حمص پراکنده و اکثر آنها در شهرک البياضه ( که محل اصلي تجمع شيعيان در مسجد المصطفي (ص) در اين استان است) و شهرک وادي ايران و شهرک العباسيه متمرکز شده‌ و رابطه آنها با سني‌هاي اين شهر طي دو دهه گذشته رابطه‌اي دوستانه و ارام بوده است و مي‌توان دلايل اين امر را در موارد زير ملاحظه کرد:
1- سياست نزديکي که رهبران لائيک استان از طريق ارتباط دائم با اهل سنت و علماي آنها و دوري از ايجاد فتنه و هرگونه ايجاد تحريک در پيش گرفتند.
2- موضع قاطع دولت مرکزي جهت مقابله با عوامل ايجاد درگيري‌ها و منازعات مذهبي.
3- جنگ ژوئيه و نتايج حاصل از اين جنگ که موجب تعيمق دوستي و نزديکي بيش از پيش پيروان دو مذهب به يکديگر شد.

عوامل و دلايل تيرگي روابط
اما اين آرامش و رابطه دوستانه در سال‌هاي اخير رو به تيرگي نهاد، به گونه‌اي که پس از ناآرامي‌هاي اخير سوريه تا سرحد برخورد نيز پيش رفت که دلايل اين امر را بايد در موارد زير ملاحظه کرد:
1- تحرکات و جوشش مذهبي که سراسر جهان اسلام را دربرگرفت و اوج آن اوايل اشغال عراق قابل ملاحظه بود.
2- رسانه‌ها و تبيلغات فرقه‌اي سلفي که از طريق شبکه‌هاي ماهواره‌اي و پايگاه‌هاي اينترنتي خانه‌ها و انديشه‌ها و افکار سفلي‌ها را به اشغال خود درآورد و موجب شکل‌گيري سفلي‌گري تندرو شد که در برخي مناطق سوريه نيز نفوذ کرده بود.
3- رسانه‌ ها و تبليغات شيعي تندرو که به مقدسات اهل سنت توهين مي‌کرد.
4- خطاها و اشتباهاتي که برخي از تندورهاي سوري مرتکب شده و فقط بر خصوصيات و ويژگي‌هاي جامعه سوري تاکيد داشتند.

مواضع شيعيان در قبال حوادث جاري
از زماني که ناآرامي‌هاي سوريه بروز نمودند،‌ رهبران مذهبي شيعيان سوريه و روحانيون آنها اعلام کردند که نسبت به اين مواضع بي‌طرف بوده و در آنها دخالتي نخواهند داشت، از اين جهت که اعتقاد داشتند، اعلام حمايت از اين تحرکات به مذهب و نظام، همزمان ضربه خواهد زد. درباره پيروان اين مذهب، آنها اعتقاد داشتند جمعيت کم و در اقليت بودن آن، شيعيان را در معرض حملات انتقام‌جويانه قرار خواهد داد و درباره نظام نيز مشخص است که شيعيان از نظام دمشق حمايت مي‌کنند.
التزام و تعهد به اين دو اصل در ميان شيعيان گسترده و قابل ملاحظه بود و اگر شيعيان خود دار نبوده و براي حمايت از نظام خارج مي‌شدند، بي‌شک موجب بروز درگيري‌هاي مذهبي در سوريه مي‌شدند.

آثار برجاي مانده از ناآرامي‌هاي کنوني بر شيعيان
بسياري از معترضان سوري بر اين باورند که شيعيان حامي و طرفدار نظام در سرکوب ناآرامي‌ها هستند و در اين باره دلايلي ارائه مي‌دهند که مهمترين آن :
1- موضع‌گيري آشکار ايران و حزب الله در حمايت و تأييد نظام سوريه.
2- متهم کردن شيعيان سوريه به حمايت از نظام و حاميان آن و اين اتهامي است که متوجه تمام اقليت‌هاي سوري با نسبت‌هاي متفاوت است.
3- تحريکات آشکار و مستقيم مذهبي عليه شيعيان سوريه از طريق پايگاه‌هاي اينترنتي و شبکه‌هاي ماهواره‌ايي چون "صفا" و "وصال" و برخي مفتي‌هاي افراطي و تندرو همچون شيخ "عدنان العرعور" که نقش مهمي در اين‌باره ايفا کرد.

نگاهي به روند حوادث اخير
بي‌شک روابط دوستانه‌اي که طي دو دهه گذشته بر روابط شيعيان و سني‌ها حاکم بوده و ادامه ارتباط علماي اين دو طايفه با يک‌ديگر از آغاز حوادث نقش مهمي را در عدم کشيده شدن سريع و گسترده آنها به برخورد طايفه‌اي موثر بود، اما اين روابط پس از توسعه گستره خشونت‌ها و افتادن سلاح به دست معارضان ديگر فايده و تأثيري نداشت.
به همين منظور حملات تبليغاتي گسترده‌اي آغاز شد که آنها را از شيعيان برحذر مي‌داشت و شيعيان را به نا حق و نادرست به کشتار تظاهرات‌کنندگان يا دادن راپورت آنها و تحرکاتشان به ماموران نظام متهم مي‌کرد؛ همچنين فراخوان‌هايي توسط برخي از روحانيون تندرو صادر شد که از معترضان سوري مي‌خواست "شهر ار وجود مجوسي‌ها پاک کنند"، در اين شرايط بحراني عمليات قتل و کشتار و ربودن جوانان بي‌گناه شيعه اهل بيت(ع) آغاز شد و اين روند به‌شدت روند سريع و غيرمنتظره‌اي به خود گرفت و برخي از گروه‌هاي مسلح مانند "گردان‌هاي خالد بن وليد" از طريق اينترنت، مسؤوليت برخي از اين عمليات‌ها را برعهده گرفتند.
اما اين بدين معنا نبود که تمام اهل‌سنت با کشيده‌شدن به اين فتنه مذهبي موافق هستند زيرا بخش قابل ملاحظه‌اي از سني‌هاي ميانه‌رو، مخالف هرگونه برخورد مذهبي هستند اما صداي آنها در هياهوي خشونت‌ها و قيل و قال‌هايي که استان حمص را دربرگرفته به گوش نمي‌رسد و روحانيون آنها تأثيرگذاري خود را از دست داده‌اند، بويژه آنکه بسياري از آنها متهم به حماقت و نفاق و مزدوري براي نظام مي‌شوند.
با اين حال توجيهات و پيام‌هاي علماي اهل بيت(ع)، خواستار عدم کشيده‌شدن به فتنه کشتار مذهبي و پيشه‌کردن صبر و در نظر گرفتن مصائبي هستند که مردم به دليل اين اقدامات به آن دچار مي‌شوند.

نمونه‌هاي مصائب شيعيان
مي‌توان مهمترين اشکال بدبختي و مصائبي که شيعيان طي پنج ماه اخير با آن مواجه بودند را در موارد زير خلاصه کرد:
1- قتل و کشتار و ربوده شدن
2- مهاجرت از مناطق سني‌نشين به دليل تهديدات صورت گرفته و خطرهاي ناشي از آن.
3- غارت و چپاول و و به اتش کشيدن برخي اماکن تجاري و منازل بويژه آنهايي که صاحبان آنها به مناطق ديگر مهاجرت کرده بودند.
4- رکود اوضاع اقتصادي به دلايلي چند از جمله:
الف) بيرون راندن برخي از کارگران شاغل در بخش خصوصي به اسباب و دلايل مذهبي.
ب) ناتوانايي بسياري از افراد شاغل جهت حضور در محل کار، بويژه پس از کشته شدن برخي از آنها که در مسير رفتن به محل کار يا در خود محل کار و صرفاً به خاطر دلايل مذهبي صورت مي‌گرفت.
ج) کند شدن چرخه اقتصاد استان بطورکلي که بر بسياري از افراد تأثير گذاشت، بويژه کساني که درآمدهايشان روزانه تأمين مي‌شود.
5- تعطيلي برگزاري نماز جمعه و جماعت در مسجد جامع المصطفي(ص) که مرکز اصلي تجمع شيعيان استان به شمار مي‌آيد و خطيب و سخنران آن "شيخ عبدالمجيد عباس" است که مهم‌ترين دليل آن خطراتي است که نمازگزاران را پيش از رسيدن به مسجد يا پس از خروج از مسجد تهديد مي‌کند، ‌اين درحالي است که طي اين مدت بارها شاهد تيراندازي به سوي آن توسط طرف‌هاي ناشناس بوده است.
با تأکيد بر اين که اين تجاوزها و تعدي‌ها توسط سني‌هاي ساکن حوالي و نزديک مسجد صورت نمي‌گيرد که هم‌چنان تا حدودي روابط دوستانه خود را با شيعيان حفظ کرده‌‌اند و در ذيل به مهمترين موارد مصايب و بدبختي که شيعيان سوريه از ابتداي ناآرامي‌ها تا کنون با آن مواجه بوده‌اند، اشاره خواهد شد:
1- قتل و کشتار: 62 نفر؛ اکثر اين افراد با سلاح سرد به قتل رسيده‌اند که کوچکترين آنها کودکي چهار ساله و مسن‌ترين آنها پيرمردي 77 ساله است.
2- بوده شدن: 22 نفر؛ سرنوشت نامعلوم و به نظر مي‌رسد به قتل رسيده باشند.
3- مجروحان: 20 نفر؛ برخي از آنها داراي جراحات خطرناک هستند.
4- غارت و آتش زدن منازل و اماکن تجاري: بيش از 500 باب منزل و مغازه؛ اکثر اين مغازه‌ها و خانه‌ها پس از خروج صاحبان آنها غارت شده و آتش زده مي‌شود.
5- مهاجرت و آوارگي: حدود 50 مورد؛ اين موضوع به شکلي ويژه در شهرک "البياضه" و شهرک "وادي ايران" قابل ملاحظه است که اکثر ساکنان آن به روستاهاي شيعه‌نشين اطراف شهر مهاجرت کردند.
6- وخامت اوضاع اقتصادي و بيکاري: حدود 10 هزار مورد؛ به خاطر اخراج از کار يا عدم امکان حضور در محل کار يا رکود اقتصادي ناشي از ناآرامي‌هاي اخير.
7- تعطيلي نماز جمعه و جماعت: از چند هفته پيش؛ به دليل وجود خطرات بي‌شمار در راه رسيدن به مسجد و بازگشت به خانه از جمله شليک گلوله توسط اشخاص ناشناس در مرکز اصلي تجمع شيعيان در حمص که شيخ عبدالمجيد عباس بر آن اشراف و نظارت دارد.
8- تعطيلي مرکز ديني معارف اسلامي: از آغاز سال تحصيلي؛ که زير نظر "جامعة المصطفي(ص) العالمية" فعاليت مي‌کند.
9- همه اين موارد موجب شده تا مؤسسات و نهادهاي اجتماعي نتوانند به فعاليت‌هاي خود ادامه دهند.
امضاي حاج عماد :

۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۵۷ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 1 کاربر به دلیل این ارسال از حاج عماد سپاس کرده است.
CeLeSTiNo
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 34
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 138 در 30 موضوع
سپاس کرده: 61
اعتبار: : 41
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #5
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
شیعه در تمام طول تاریخ همیشه مظلوم بوده و این مظلومیت تا زمانی که منجی عالم بشریت (عج) ظهور نکند پایان پذیر نیست.
اللهم عجل لولیک الفرج
امضاي CeLeSTiNo :

İmage
-= ظهور آقامون صلوات =-
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ عصر، توسط CeLeSTiNo.)
۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند قراردادی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 57
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 258 در 47 موضوع
سپاس کرده: 114
اعتبار: : 39
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #6
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
استاد رائفی پور چند ماه پیش در مورد ترکیه هشدار داد که چه بی شرفایینا ولی من باور نکردم.!!!!!!!Anti666 _6_
امضاي hamed0022 :

İmage
۲۵-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۳۰ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 3428 در 523 موضوع
سپاس کرده: 645
اعتبار: : 1141
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #7
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
(۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ عصر)celestino نوشته شده توسط:  
شیعه در تمام طول تاریخ همیشه مظلوم بوده و این مظلومیت تا زمانی که منجی عالم بشریت (عج) ظهور نکند پایان پذیر نیست.
اللهم عجل لولیک الفرج


می رسد مهدی به دستش تیغ سرخ اقتدار....تا بگوید پاسخی بر ناله های انتظار
تا بگیرد انتقام زخم های بی شمار....لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار
امضاي حاج عماد :

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۳۹ عصر، توسط حاج عماد.)
۲۵-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 3428 در 523 موضوع
سپاس کرده: 645
اعتبار: : 1141
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #8
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
(۲۵-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۳۰ عصر)hamed0022 نوشته شده توسط:  استاد رائفی پور چند ماه پیش در مورد ترکیه هشدار داد که چه بی شرفایینا ولی من باور نکردم.!!!!!!!Anti666 _6_

باور کن داداش من باورت نمیشه... بیا یه سند دیگه

وزیران امور خارجه کشورهای عربی روز چهارشنبه در "رباط" پایتخت مراکش با یکدیگر دیدار خواهند کرد تا به بررسی اوضاع سوریه بپردازند و از نکات قابل توجه حضور وزیر امورخارجه ترکیه در این نشست است.İmage

سؤالی که این روزها بسیاری از ذهن ها را بخود مشغول کرده اینکه ترکیه در اتحادیه عرب و بویژه منطقه بدنبال چیست، از اتحادیه عرب چه می خواهد و چرا کشورهای عربی منطقه بویژه اعضای شورای همکاری چشم های خود را به روی اهداف ترکیه بسته اند.

برای پاسخ به این سؤال لازم است تحولات منطقه را مرور کنیم که در سوریه چه می گذرد و چرا ترکیه با ناکامی در طرح جسرالشغور این بار با حضور پررنگ در اتحادیه عرب قصد بازیگری دارد.

نمی توان انکار کرد که بعد از تحولات اخیر در شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه ، موجی از بیداری اسلامی و انسانی آغاز شده که می توان ریشه های آن را در انقلاب اسلامی ایران جستجو کرد.

برای بسیاری از صاحب‌نظران مسائل منطقه روشن است که امروزه گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه مقابل گفتمان آمریکایی مطرح است و از آنجایی که ایران بعنوان یک قدرت بزرگ اعم از ایدئولوژیکی، اقتصادی و نظامی در منطقه مطرح است، قصد دارند که نقش ایران را در معادلات منطقه کمرنگ کنند و سبب ایجاد شکاف میان ایران و کشورهای عربی شوند.

این مسئله سبب شده که دشمنان محور مقاومت بعد از ناکامی در جنگ 33 روزه لبنان، 22 روزه غزه، حوادث سال 88 در ایران، ضمن هماهنگی با یکدیگر و با مدیریت آمریکا و همپیمانان آن تلاش کنند که ترکیه را به عنوان جایگزینی برای جمهوری اسلامی ایران مطرح کنند.

ترکیه با اقدامات سوری سعی دارد خود را بعنوان رهبر مبارزه با صهیونیست مطرح کند

در سال های اخیر شاهد بوده‌ایم که "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه با حمایت غرب تلاش کرده که اعتماد ملت های عربی را کسب کند و از طریق فعالیت های غیر واقعی تحت عنوان مقابله با استکبار خود را به عنوان رهبر مبارزه با صهیونیست مطرح سازد.

اردوغان در این راستا با اظهار دشمنی با رژیم صهیونیستی و استفاده از برخی فعالیت های فریب کارانه تلاش کرده تا افکار عمومی جهان را به این سو متمایل سازد که این جمهوری اسلامی ایران نیست که در مقابل نیروهای استکباری و در راس آن آمریکا و اسرائیل قرار دارد بلکه ترکیه است که این نقش را بر عهده گرفته و در مقابل استعمار و استکبار غربی ایستاده است.

تلاش اردوغان ایجاد ساختار جدیدی در منطقه به رهبری ترکیه و با سیطره آمریکاست

اردوغان در سال های اخیر کوشیده تا نشان دهد محمود احمدی نژاد شخصیت محبوبی در جهان اسلام نیست و اگر بخواهیم واقع گرایانه به مسئله بنگریم تاحدودی توانست در این زمینه موفق شود و اعتماد ملت های عربی و اسلامی را کسب کند هرچند ملت های منطقه در هز زمانی سیاست های رئیس جمهور کشورمان در قبال استکبار جهانی را ستوده اند.

هدف از این کار هماهنگ زمینه سازی جهت ایجاد ساختار جدیدی در منطقه به رهبری ترکیه ولی با سیطره آمریکا بود و توانستند به اسم اسلام تا حدودی اهداف خود را محقق سازند، همین مسئله سبب شد تا اخوان المسلمین سوریه و معارضان این کشور به ترکیه روی آورند و این کشور را به عنوان پایگاه اصلی مقاومت در منطقه محسوب کنند.

نتیجه این امر آن شد که اکنون شاهد تشکیل یک شورای انتقالی سوریه متشکل از نیروهای تکفیری و سکولار به رهبری یک شخص کاملاً سکولار بنام برهان الدین غلیون باشیم، همه این اقدامات صرفاً در راستای هدف قراردادن ثبات و امنیت سوریه و تغییر نظام این کشور بود چرا که در غیر اینصورت اهداف آنان محقق نمی شد.

در حال حاضر نیز ترکیه با بازیگری در مسئله سوریه قصد دارد ضمن اینکه کشورهای عربی را به سمت حکومت هایی لائیک بکشاند، بلکه تمدن عربی را نیز هدف قرار داده و از هر وسیله ای برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند و در این راستا اتحادیه عرب ابزاری در دست این کشور بیش نیست.

در حالی که دمشق با شروط کمیته وزارتی اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه موافقت کرده بود، اتحادیه عرب عصر روز گذشته در اقدامی خصمانه علیه سوریه که تحلیلگران آن را در راستای خواسته آمریکا ارزیابی کردند، عضویت سوریه در اتحادیه عرب را به بهانه آنچه خشونت علیه اعتراضات در سوریه می‌خوانند به تعلیق در آوردند تا دمشق را تحت فشاری مضاعف قرار بدهند.

نماینده سوریه در اتحادیه عرب پس از اقدام خصمانه این اتحادیه در اجرای خواست آمریکا و تعلیق عضویت سوریه، تاکید کرد که جریان مقاومت کنار سوریه است و دمشق به وقتش با همه مزدوران تسویه‌حساب می‌کند.

ترکیه در طرح قبلی خود سعی داشت جسرالشغور در سوریه را بعنوان پایگاهی برای معارضان قرار دهد که با هوشیاری دولت سوریه نتوانست این بار نیز با فریب کشورهای عربی قصد دارد تا حضور خود را در حوادث سوریه پررنگ کند. واقعیتی که این روزها نمی توان انکار کرد یکرنگی مردم سوریه در مخالفت با طرح های اتحادیه عرب و ترکیه است که سعی دارند به هرنحو ممکن خود را دایه مهربان تر از مادر برای سوری ها نشان دهند.
امضاي حاج عماد :

۲۶-۸-۱۳۹۰ ۱۲:۱۰ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند رسمی مجازی! سطح2
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 430
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 4257 در 420 موضوع
سپاس کرده: 6119
اعتبار: : 26
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #9
تشکیل گردان "معاویه بن ابی سفیان" توسط معارضین سوری
تشکیل گردان "معاویه بن ابی سفیان" توسط معارضین سوری

"لؤی صافی" از اعضای شورای مخالفان سوریه به الشرق الاوسط گفت: شورای ملی دیدارهای بسیاری با سرهنگ الاسعد انجام داده و ما از اقدامات او آگاهیم.. و این شورا اعتراض چندانی به اقدامات نظامی ندارد. 


به گزارش مشرق ، العالم به نقل از روزنامه الشرق الاوسط نوشت : یکی از افسران فراری از ارتش سوریه از سازماندهی نظامیان فراری برای اقدام نظامی در سوریه خبر داد.

این افسر فراری سوری به الشرق الاوسط گفت: سرهنگ "ریاض الاسعد" از 2 روز قبل به سوریه باز گشته و اکنون در آنجا درحال فرماندهی عملیات نظامی است.

"لؤی صافی" از اعضای شورای مخالفان سوریه به الشرق الاوسط گفت: شورای ملی دیدارهای بسیاری با سرهنگ الاسعد انجام داده و ما از اقدامات او آگاهیم.. و این شورا اعتراض چندانی به اقدامات نظامی ندارد.

پایگاه اینترنتی ویژه شورای نظامی مخالفان سوریه به فرماندهی الاسعد در بیانیه ای از سوی ریاض الاسعد تاکید کرد که علاوه بر وی 9 عضو دیگر با درجه سرهنگی به نامهای "مالک کردی" ، "احمد حجازی" ، "عرفات الحمود" ، "عارف نور الحمود" ، "عبدالرازق الرحمون" ، " عبدالستار جمعیل یونسو"، "غسان" و "ماهر الرحمون" که بعنوان فرمانده گردان معاویه بن ابی سفیان در دمشق تعیین شده و "سرتیپ عمار الواوری" که فرمانده گردان ابابیل در حلب منصوب شده است، به این شورا پیوسته اند.

در این بیانیه 24 بندی، هدف اصلی شورای نظامی براندزای نظام سوریه اعلام شده است.

امضاي آناهید :

( رد نظر کسانی که قائل به نرمش و کوتاه آمدن دولت در مواجهه با آمریکا و استکبار هستند)

امروز ملت ما داراى اعتمادبه‌نفس در عرصه‌ى سياست بين‌المللى است. اينكه شما ملاحظه ميكنيد مسئولان كشور در مواجهه‌ى با قضاياى جهانى، با اعتمادبه‌نفسِ كامل حرف ميزنند، ناشى از اين است كه ملت ما احساس عزت و اعتمادبه‌نفس ميكند. اسلام به ما اين اعتمادبه‌نفس را داده است. هر مقدارى كه با اسلام و احكام قرآن و معارف قرآن آشناتر باشيم، اين اعتمادبه‌نفس ملى بيشتر خواهد شد. مقوله‌ى عزت ملى و اعتمادبه‌نفس ملى، به طور كلى محسوس است. در عرصه‌هاى جهانى؛ چه در مسابقات علمىِ جهانى، چه در رقابتهاى سياسىِ جهانى، امروز ملت ايران حرف براى گفتن دارد. مسئولين كشور به اعتماد ايستادگى ملت، در عرصه‌هاى جهانى و صحنه‌هاى بين‌المللى مى‌ايستند و كار خودشان را و حرف خودشان را پيش ميبرند. اين يك شاخص است.

بيانات در اجتماع نخبگان و مسئولان استان خراسان شمالى‌_ 1391/07/25

امید غریبان تنها کجایی؟... ღ ღ ღ 

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۰-۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ عصر، توسط آناهید.)
۲۶-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۱۴ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از آناهید سپاس کرده اند.
DiDeH BaN, مبشر گمنام, حاج عماد
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 3428 در 523 موضوع
سپاس کرده: 645
اعتبار: : 1141
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #10
RE: حمله مردم سوریه به سفارت عربستان و قطر
یه نمه قدیمیه ولی جالبه

یک مقام بلندپایه عربی ادعا کرد که جزئیاتی جدید از دیدار «احمد داود اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه فاش کرده است که دو ماه پیش در دمشق برگزار شد.
İmage

به گزارش خبرگزاری النخیل عراق نوشت: این مسئول عربی تصریح کرد که بشار اسد با سخنان خود که در عین خونسردی بیان شد، هیئت ترکیه‌ای را غافلگیر کرد زیرا پیام اوغلو مجموعی از توافق‌های عربستان سعودی، آمریکا و ترکیه بود مبنی بر اینکه ممکن است آنچه در لیبی روی داد و ناتو حمله کرد، برای سوریه نیز روی بدهد.

به دلیل فعالیت گروهک‌های مسلح در سوریه و ناامن شدن برخی شهرهای این کشور، ترکیه در راستای سیاست کشورهای غربی علیه سوریه، مقابله ارتش با گروهک‌های سوریه را سرکوب مردم می‌خواند و به این بهانه دولت سوریه را تحت فشار شدید قرار دادند تا به گفته بسیاری از کارشناسان، به خواسته‌های کشورهای غربی تن بدهد.

بنا بر این گزارش، اما بشار اسد با خونسردی به اوغلو گفت: به نظر شما به عنوان یک دیپلمات، قدرت‌های بین‌المللی که دشمنی‌شان با سوریه آشکار است، چرا تجربه خود در لیبی را در سوریه تکرار نمی‌کنند که داود اوغلو پاسخی نمی‌دهد ولی اعلام می‌کند که «آیا اطلاعات و مطالبی هست که من به عنوان حامل پیام امت ترکیه از آن بی‌خبرم؟» که اسد در ادامه گفت: قدرت‌های بزرگ خیلی خوب می‌دانند که اگر به هر دلیلی اولین موشک به دمشق اصابت کند، شش ساعت بعد خاورمیانه به آتش کشیده شده و آشوب و آتش در نزدیک حوزه‌های نفتی خلیج [فارس] ایجاد شده است و می‌توانم تنگه‌های آبی جهانی را ببندم... فکر نکن مبالغه می‌کنم. تصمیم‌گیرندگان در کشورت و در کشورهای دیگر می‌دانند که می‌گویم و عمل می‌کنم یا فقط حرفش را می‌زنم.

النخیل افزود: در مقابل حیرت و دستپاچگی که در چهره وزیر خارجه ترکیه نمایان شد، اسد ادامه داد: آمریکا بخوبی می‌داند که چطور برای سرنگونی صدام کمکش کردیم چون ما او را نمی‌خواستیم و دولت‌های آمریکایی می‌دانند که علت گرفتاری‌شان در عراق سوریه است و ما در عراق فقط با آمریکا شوخی می‌کنیم و اگر [زمانی] بخواهیم هزاران نفر از نظامیانش را بکشیم، قطعا این کار را می‌کنیم و تردیدی به خود راه نمی‌دهیم ولی سیاست سوریه از گذشته این بوده است که همه برگ‌های خود را رو نکند.

بنا بر این گزارش، این مسئول عربی افزود که داود اوغلو در این هنگام اجازه خواست که به کشورش بازگردد زیرا چیزی از سخنان اسد را نفهمیده است ولی از اسد سوال کرد که «آیا دوست دارید که پیامی معین به آنکارا منتقل کنم؟» که اسد در پاسخ گفت: پیامی که برای من آوردی پیام آنکارا نبود بلکه از کشورهای مختلف بود و از شما می‌خواهم که پیام مرا عیناً منتقل کنید.

بنا بر این گزارش، اسد پس از سکوت داود اوغلو گفت: اگر هر اقدام دیوانه‌واری علیه دمشق انجام شود من کلا شش ساعت بیشتر نیاز ندارم که صدها موشک به بلندی جولان منتقل کنم و آن را به تل‌آویو شلیک کنم. در عین حال از حزب‌الله نیز خواهم خواست تا آتشی بر سر اسرائیل بریزد که دستگاه‌های اطلاعاتی آن را پیش‌بینی نکرده‌اند.

اسد افزود: همه این اتفاقات در سه ساعت روی خواهد داد اما در سه ساعت دوم، ایران ناوهای آمریکا را که در خلیج است خواهد زد و در عین حال اهداف متعلق به آمریکا و اروپا در جهان هدف گرفته خواهند شد.

النخیل اعلام کرد که پس از این سخنان اسد، داود اوغلو سخنی نگفت و با رئیس جمهوری سوریه خداحافظی کرد و پس از انتقال این پیام به آنکارا، عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه یک روز بعد با سفر به عربستان، این پیام را به سران سعودی منتقل کرد و در طرف دیگر یک مقام اطلاعاتی ترکیه این پیام را به واشنگتن منتقل کرد.
امضاي حاج عماد :

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷-۸-۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ صبح، توسط حاج عماد.)
۲۷-۸-۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند جدید مجازی!
*
ارسال‌ها: 154
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 956 در 142 موضوع
سپاس کرده: 535
اعتبار: : 144
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #11
تشکیل گردان معاویه ابن ابوسفیان
چند روز پیش خبری شنیدم مبنی بر این که گردان جدیدی داره تو سوریه شکل میگیره که میخواد با حکومت سوریه بجنگه . امروز توی اخبار ها خوندم گردانی به نام گردان معاویه ابن ابوسفیان تو سوریه تشکیل شده و از چند روز دیگه فعالیت خودش رو شروع می کنه .
فرمانده این گردان از سرهنگ های فراری ارتش سوریه به نام ریاض الاسد هست .
این فرمانده تا گفته تا زمین خوردن حکومت بشار اسد خون می ریزه .

امام جعفر صادق (ع) در روایتی در بحارالانوار دربارهٔ حتمی بودن قیام سفیانی می‌گوید:

سفیانی از نشانه‌های حتمی ظهور است و خروج او از آغاز تا انجام پانزده ماه به طول می‌کشد...

**** باید توجه داشت چند روز دیگه اول ماه محرم هست .
امضاي GHaSeM :


هیچ عملی به بزرگی انتظار نیست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۸-۱۳۹۰ ۰۳:۱۳ عصر، توسط GHaSeM.)
۲۹-۸-۱۳۹۰ ۰۲:۵۰ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از GHaSeM سپاس کرده اند.
mostafa.sadin, اقا امین, MeHDi, غوغای کرکس, MoTaRJeM, MaHDi, ANTi ZiON
کارمند قراردادی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 162
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 1211 در 150 موضوع
سپاس کرده: 631
اعتبار: : 206
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #12
Star در سوریه چه می‌گذرد؟

"بشار اسد" پایدارتر از "مرحوم حافظ اسد"
"بشار اسد" در سال های گذشته نشان داده است که در جبهه پایداری نه تنها از پدر مرحومش "حافظ اسد" چیزی کم نگذاشته بلکه در مراحل حساس و جدی مثل آنچه که امروز در سوریه می گذرد، حتَی از پدر پابرجا تر و مقاوم تر است.
مرحوم حافظ اسد با وجود اینکه از حمایت های خود از مقاومت در مدَت زمامداری‌اش دریغ نمی کرد ولی درطرح سازش "اسلو" که در غوغاسالاری اولین هجوم غرب وناتو به فرماندهی بوش پدر به عراق صورت گرفت، با آن همراه شد و نظرات غربی ها و امریکایی ها را تا حدودی برآورده کرد و در اواخر عمر که با بیماری ناعلاجی دست و پنجه نرم می کرد، وقتی که فرزندش "باصل اسد" را که قرار بود جانشین وي شود، در تصادفی مشکوک از دست داد و جانشین خود را "بشار" که از صحنه سیاست دور و مشغول تحصیل در رشته چشم پزشکی بود قرار داد، تحت فشارهای قدرت ها بار دیگر به طرح سازش آمریکایی اسرائیلی تن داد ولی ما در کارنامه چندساله بشار اسد بیشتر عدم همراهی با سازشکاران و حمایت از مقاومت را تحت هر شرایطی شاهد هستیم که طرح فتنه انگیز ترور "رفیق حریری" و اتهام زنی به آن کشور و اخراج ارتش سوریه از لبنان نیز نشان دهنده‌ی انتقام و خشم مزدوران صهیونیست از وی است.

İmage

عزم جدی دشمن در براندازی دولت "بشاراسد"
اوايل سال، روزنامه "صباح" ترکیه وابسته به جناح "رجب طیّب اردوغان" با درج مطلب محرمانه ای مبنی بر سفر سرَی رئیس سازمان سیا به ترکیه و ملاقاتش با مسئولان ستاد ارتش و سازمان اطلاعات تحت سلطه لائی‌کهای آنجا، ابعاد تازه ای از دسیسه غرب در سوریه را فاش کرد؛ به گزارش ایرنا "صباح با عنوان اینکه در این دیدارها مهم‌ترین موضوعات، روند امور در لیبی و سوریه بوده است، اضافه کرد: رییس سیا تحولات لیبی را 'بحران' و تحولات سوریه را ' آستانه دوران حساس' ارزیابی کرد و در این دیدارها موضوع تغییر رژیم در سوریه، حفظ جان 'بشار اسد' و اعضای خانواده وی و ایجاد موازنه ای بین قدرت حاکم و مخالفان اهل سنت در سوریه مورد بحث قرار گرفت. » (6/2/90) این خبر در آن زمان گویای جدی بودن آمریکا در براندازی دولت "بشار اسد" و ایجاد شرایطی در سوریه مانند شرایط لیبی و نهایتاً تقسیم آن کشور بوده است.

حمله به سوریه؛ ضلع سوَم و پل لجستیک مقاومت
سفر رئیس جمهور در سال گذشته به دمشق و شکل گیری پیمان سه جانبه‌ی "احمدی نژاد، اسد، نصرالله" برای تحکیم مقاومت، نشانه پایبندی بشار اسد به حمایت از مقاومت بوده است.
و اکنون استکبار غرب و منافقین امَت پس از گذشت چهار ماه از ضد حمله خود به بیداری اسلامی که بخش مهمی از آن را در سوریه دنبال می کنند، به مرحله سخت این نبرد رسیده و با حمله همه جانبه این حلقه استراتژیک مقاومت و پل تدارکاتی آن را برای به محاصره در آوردن مقاومت لبنان و فلسطین نشانه گرفته اند.
تحرکات مشکوک ماه‌های گذشته چون مصادره کشتی های ایرانی حامل تجهیزات مجاز نظامی که سوریه خریداری کرده بود توسط قبرس -که با انفجار آن، محموله دولت قبرس به بحران دچار شده- و یا فرود اجباری چند هواپیمای باری کشورمان که به مقصد سوریه حرکت می کرد، توسط ارتش لائیک ترکیه و بازرسی آنها در ابتدای سال جاری که رسانه ها از آن خبر دادند، سناریویی از پیش طراحی شده را خبر می دهد.
ولی عبور اولین ناوگان دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تنگه سوئز و پهلو گرفتن آن در بندر لاذقیه سوریه پس از سقوط فرعون مصر با تدبیر مقتدرانه فرمانده کلَ قوا، پیامی واضع و روشن از هم‌پیمانی ایران اسلامی با سوریه در حمایت از مقاومت اسلامی بود، هرچند که دشمنان برای به انفعال کشیدن ایران و ترساندن مسئولان جمهوری اسلامی از حمایت دولت اسد به جنگ رسانه ای علیه ایران روی آورده و با محمل بافی هایی چون شایعه حضور نیروهای ایرانی در سرکوب اغتشاشگران چون گزارش کذب کمیساریای پناهندگان سازمان ملل مبنی بر دست داشتن ایران و حزب الله در کشتار نظامیان سوری که حاضر به درگیری با شورشیان نیستند (العربیه 15/5/90) و امثال آن و از طرف دیگر با تظاهراتی ضد ایرانی در شهرهای آشوب زده و حتَی آتش کشیدن پرچم های ایران به تحریک "سعد حریری" و شعار "لا حزب الله و لا ایران" بر این جو روانی افزودند ولی رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات رسمی در سالگرد امام راحل با اعلام عدم حمایت از حرکاتی که مورد تأیید آمریکاست و در مبعث با رونمایی از سیاست مستکبرین در منطقه حمایت تلویحی ایران از سوریه را آشکار کردند و رئیس جمهور نیز در سفر خود به ترکیه در نشست خبری با حمایت از اسد آمریکا را از دخالت در سوریه بر حذر داشت.

ورود مستقیم آمریکا در فتنه سوریه
مقام‌هاي آمریکایی و اروپایی که از تحولات بیداری اسلامی منافع استکباری‌اشان به شدت به خطر افتاده در کنار دخالت های اطلاعاتی و تفرقه انگیز در انقلاب های منطقه که ترور فرمانده نظامی انقلابیون لیبی نمونه ای از آن است، اکنون در سوریه بی پرده وارد شده و آشکارا از براندازی دولت اسد می گویند.
آمریکا با دلالی و نقش آفرینی "داود اوغلو" وزیر خارجه ترکیه بر آن بود که با بازپس گیری "جولان اشغالی" از رژیم صهیونیستی وبازگرداندن آن به سوریه، اسد را مجاب کند تا از حمایت مقاومت و ایران دست بردارد ولی با ناکامی آن، به سیاست قهری رو آورده است.

İmage
وزیر خارجه امریکا با اعلام موضع رسمی دولتش گفت: «ديگر زمان رفتن بشار اسد فرا رسيده است و آمريكا از ماندن او در صحنه قدرت حمايت نمي‌كند.» و "رابرت فورد" سفیر آمریکا در سوریه با خودروی شخصی خود به "حماة" یکی از مراکز اصلی درگیری ها رفته و مورد استقبال شورشیان قرار گرفت و چند روز گذشته با "اوباما" در کاخ سفید ملاقات کاری داشته و به گزارش رویترز به دعوت "هیلاری کلینتون" تمام سران مخالفان دولت اسد با حضور فورد مهمان وزیر خارجه آمریکا بوده و راه‌های سرنگونی دولت دمشق را بررسی کردند. (خبرگزاری فارس 11/5/90)

"جنگ احزاب" غرب علیه دمشق
از شواهد زیر می توان به جنگ احزاب مستکبران برای تسخیر و انهدام زیرساخت های این کشور استراتژیک اذعان کرد که برخی از آنها عبارتند از:
1 - فشارهای اتحادیه اروپا و تهدید به تحریم های جدید دولت اسد در شورای امنیت که تاکنون چین و روسیه مانع آن بوده اند و حتَی تهدید نظامی "ویلیام هیگ" وزیر خارجه انگلیس علیه اسد (خبرگزاری مهر به نقل از العربیة 10/5/90) و به تبع آن شرارت نفوذی های وارد شده از اردن و ملیشیای حریری و عوامل "خدَام" عنصر اخراجی از دولت اسد و گروهک القاعده .
2 - بیانیه "شورای همکاری خلیج فارس" و تهدید "سپر جزیره" با همکاری اردن در حمله به سوریه (العربیه – 15/5/90) به گزارش روزنامه "الأنباء" شورای همکاری اوضاع سوریه را نگران کننده و تاسف بار خواند و اعلام کرد که اگر سوریه فوراً این قتل عام را متوقف نکند با دخالت نظامی روبرو خواهد شد.
این سخنان در حالی مطرح می شود که مرکل صدر اعظم آلمان نیز اعلام کرده بود که با ملک عبد الله پادشاه سعودی دیدار داشته و او حمله نظامی علیه سوریه را تایید كرده است. (بی‌باک 16/5/90)
3 - پایگاه نهرین‌نت در مطلبی در مورد سوریه آورده است: افسران دستگاه‌های اطلاعاتی امریکا تحت نظارت جفری فلتمن معاون وزیر امور خارجه امریکا با مقامات قطری و سعودی، نشست‌هایی در دوحه، قاهره و لندن برگزار کرده اند.
این پایگاه افزود: در این نشست‌ها توافق شده است که فضای سیاسی کشورهای عربی را آماده حمله رسانه ای و سیاسی علیه حکومت بشار اسد کنند و با انتشار گزارش‌هایی از دیدگاه‌های مخالفان سوری، آن را خوراک خبری رسانه های آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی در مورد تحولات سوریه قرار دهند.
پایگاه مذکور می‌افزاید: هدف از طرح امریکا که افسران اطلاعاتی امریکایی و غربی مجری آن هستند، سقوط نظام سوریه است.
این طرح چند مرحله ای است که یکی از آنها حمله رسانه ای علیه سوریه و مرحله بعدی برگزاری نشست‌های منطقه ای علیه این کشور و مرحله آخر دخالت سازمان ملل متحد است.
این پایگاه نوشت: امریکا و انگلیس از اینکه نظام سوریه توانسته است نا آرامی‌ها را کنترل کند، سخت نگران هستند، زیرا آنها امیدوار بودند که مخالفان بتوانند همانند لیبی کنترل حداقل یک شهر را در دست بگیرند. (مهر 17/5/90)
4 - "رجب طیَب اردوغان" نخست وزیر ترکیه با نادیده گرفتن جنايت‌هايی که در بحرین، لیبی و یمن می شود، با ادعای لبریز شدن صبرش به دولت اسد هشدار داد که سخن مردم را بشنود! و چون سران کشورهای مرتجع و مستکبر عربی به سرکردگی عربستان در زمین آمریکا و اسرائیل بازی کرده و برای زمینه چینی اقدام بین المللی و حمله ای چون حمله ناتو به لیبی بر جنگ روانی همه جانبه می دمد. (مهر 15/5/90) و "اوغلو" وزیر خارجه آن کشور نیز پیام رسان تهدید و تطمیع امریکا به اسد است.
5 - دعوت فتنه گران شکست خورده سبز توسط سران خارج نشینشان برای سردادن شعار علیه "اسد" در راهپیمایی قدس امسال. (بالاترین 17/5/90)
6- سرکرده جدید القاعده "الظواهری" به جای انتقام از قتل ساختگی خلف خود "بن لادن"، برای سرنگونی دولت اسد، القاعده را فراخوان کرده و هم‌صدا با کاخ سفید ابراز امیدواری کرد که بتواند سهمی در براندازی آن نظام داشته باشد. (خبرگزاری فارس 10/5/90) و مهدورالدَم اعلام شدن اسد از طرف مفتیان وهابی و جواز ترور وی (مهر 16/5/90 )، که همه اینها گویای جنگ احزاب بر علیه این حلقه مقاومت است.

نفوذ در طوائف سوریه آخرین برگ برنده امریکا
روزنامه پرتیراژ "نیویورک تایمز" که منعکس کننده نظرات لابی هیأت حاکمه آمریکاست در روزهای اخیر پرده از دسیسه جدید زمامداران کاخ سفید کنار زد و به گزارش فارس:
«نيويورك تايمز براي خالي كردن اطراف بشار اسد از حاميان وي، پيشنهاد كرد كه علوي‌هايي كه 12 درصد ساكنان سوريه هستند و تاكنون پشت سر نظام سوريه ايستاده‌اند، بايد متقاعد شوند كه اگر بخواهند مي‌توانند عليه اسد كودتا كنند و نظام وي را سرنگون كنند.
نيويورك تايمز در حالي ادعا مي‌كند كه فقط علوي‌ها حامي اسد هستند، كه تاكنون ده‌ها هزار سوري (با مذاهب مختلف) در شهرهاي مختلف سوريه از جمله دمشق، حلب و ديگر شهرها با برگزاری تظاهرات‌هاي گسترده، حمايت خود را از اسد نشان داده‌اند.
به ادعاي نيويورك تايمز علوي‌ها از ترس جان خود است كه از بشار اسد حمايت مي‌كنند زيرا در صورتي كه نظام اسد سرنگون شود، آنها قلع و قمع خواهند شد.
اين روزنامه آمريكايي افزود كه، وضعيت آنطور كه برخي از ناظران گمان مي‌كنند، نيست و سران علوي چشمان خود را روي فرسايش سريع قدرت دولت سوريه نبسته‌اند.
اين روزنامه تلويحا در ارائه راهكاري ديگر، اشاره كرد كه اگر سران علوي ضمانتي براي سلامت خود دريافت كنند، شايد اندك اندك حمايت خود را از خانواده اسد بردارند و سرنوشت اسد و مخالفان را به حال خود رها كنند يا حداقل به طور ضمني مخالفان را كمك كنند بدين صورت ممكن است سران علوي ارتش سوريه و برخي افسران ديگر، از ارتش جدا شوند.
هيلاري كلينتون وزير خارجه آمريكا، در سفر اخير خود به تركيه اذعان كرد كه از خارج از سوريه نمي‌توان بر اين كشور(با هدف سرنگون كردن بشار اسد) تاثير گذاشت، ارائه راهكارهايي اين چنيني، بخوبي نشان مي‌دهد كه تمركز آمريكا بر روي جبهه و بافت داخلي سوريه براي براندازی دولت اين كشور است.
این نشریه صهیونیستی در ادامه با القای جنگ مذهبی در سوریه مدعی شد اغتشاش‌گران اکثریت سنی این کشور هستند و از آنها خواست: ديگر بر عهده جمعيت غالب اهل سنت است كه ضمانت بدهند علوي‌ها و ديگر اقليت‌ها -مانند مسيحي‌ها، دروزي‌ها و شيعياني كه گمان مي‌رود آنان به حمايت نظام نياز دارند-، آسيب نبينند و در معرض اقدامات انتقام‌جويانه قرار نمي‌گيرند. (فارس 10/5/90) این درصورتی است که نیویورک تایمز هشت ماه پیش از انتخابات دوم خرداد 76 از روی کار آمدن خاتمی با این عنوان خبر داده بود "اگر قرار باشد تغییری در ایران پدید آید، این تغییر از طریق اپوزیسیون خارج نشین مثل پسر شاه واراذل و اوباش درون عراق (گروهک رجوی) امکان پذیر نیست بلکه این امر از طریق شخصیتی مانند گورباچف خواهد بود، یک روحانی با نفوذ که از داخل و بطن نظام یک خط مشی متعادل و میانه روتر اما اسلامی ایجاد کند.» (هشتم سپتامبر 1996 نیویورک تایمز) بنابر این اینگونه توصیه های این روزنامه که نمایانگر رویکرد کاخ سفید است را باید جدی گرفت.

عواملی که فتنه گران در سوریه را امیدوار کرده
تاکنون شهرهای مهمی چون "حماه"، "دیرالزَور"، "ابوکمال" در مرز عراق، و مناطقی از "حمص"، "درعا"، "ادلب" صحنه جولان گروهک های خونریزی است که فقط در یک نمونه در حماه تمام اسیران دولت سوریه را در مقابل دوربین ها سربریده و به رودخانه انداختند.
به نظر می رسد دشمنان بیداری اسلامی در منطقه برای نجات رژیم اسرائیل، الگوی سرکوب بحرین بسیار امیدوارشان کرده است و برآن هستند تا که شیعیان لبنان و مقاومت فلسطین را با حذف سوریه به عنوان پل ارتباطی ایران با آنان در محاصره قرار دهند و تضعیف موقعیت خود در مصر را اینگونه جبران کنند و بنابر این تمام امکانات خود را برای سرنگونی اسد و یا حداقل تجزیه سوریه به کارگرفته اند و امید دارند با تکیه بر تکثَر قومیتی و مذهبی و ضعف هایی که آن کشور را فاقد سرمایه های اجتماعی کرده است که جمهوری اسلامی را در فتنه 88 پیروز کرد و با فشار و نفوذ در ارتش بعث آن کشور که تاکنون 500 تن از آنها کشته شده اند، برآن هستند بشار را خلع سلاح کنند و حال نیز با استقرار قدرتمند ارتش در شهرهای ناآرام استکبار برای توجیه دخالت خارجی به جنگ روانی رو آورده است.
بنابر این انتشار هر موضعی از داخل جمهوری اسلامی در این شرایط می تواند بسیار تأثیر گذار در منطقه و مقاومت دولت اسد باشد که در عوض، ما شاهدیم که فتنه گران سبز از همان ابتدای مناقشات سوریه تمرکز خود را در حمایت از اغتشاشگران قرار دادند و حتَی آقای رفسنجانی در اولین موضع گیری های خود اغتشاشات سوریه را بیداری مردم سوریه خواند! و از طرفی رسانه ها به خصوص صداوسیما با مسکوت گذاشتن اتفاقات سوریه خلأ اطلاعاتی برای نشر شایعات ایجاد کرده و در نتیجه منجر به عدم همگرایی ملَی در مواجهه با این مسئله شده است که چون فلسطین و لبنان به منافع ملَی‌مان گره خورده و عمق استراتژیک جمهوری اسلامی را تهدید می کند.
آینده دمشق بستگی به هوشمندی اسد دارد تا با تفکیک عوامل نفوذی دشمن با مردم معترض و اگاه سازی های اجتماعی درکنار تحکیم مردم سالاری و اصلاحات اسلامی مردمی و تداوم مقاومت ستودنی این موج را به خودشان بازگرداند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیداری که با مسئولان نظام داشتند فرمودند: «امروز آمريكا براى شبيه‌سازى كارى كه در مصر و در تونس و در يمن و در ليبى و امثال اينها انجام گرفته است، متوجه شده است كه سوريه را - كه در خط مقاومت است - دچار مشكل كند.» (عید مبعث 9/4/90)
به دنبال مواضع صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تحولات سوریه و تذکر ایشان مبنی براینکه تحولات منطقه سبب غفلت از دسیسه دشمنان درباره فلسطین نشود، جا دارد نخبگان و رسانه ها نیز در این بصیرت افزایی فعالتر شوند.
و به هر صورت با عنایت خداوند مقتدر تلاش‌های مذبوحانه احزاب کفر و شرک و نفاق در جنگ خندق سوریه، نمی تواند بیداری اسلامی منطقه و ضربه مهلکی که در ماه‌های اخیر بر بدنه استکبار نشسته را متوقف کند و به تقدیر إلهی و اراده جبهه حقَ حلقه محاصره مستکبرین در منطقه و جهان روز به روز تنگ تر خواهد شد و مقاومت اسلامی نشان داده است در سخت ترین شرایط هم به حیات خود ادامه داده و ضربات مهلکی بر صهیونیستِ در حال احتضار زده است.
امضاي ANTi ZiON :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۸-۱۳۹۰ ۰۴:۳۹ عصر، توسط ANTi ZiON.)
۲۹-۸-۱۳۹۰ ۰۴:۲۸ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 5 کاربر به دلیل این ارسال از ANTi ZiON سپاس کرده اند.
matey, Anti Dajal, vaiking, حاج عماد, TooFauN


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اخبار تحولات فلسطین بیـــدار 158 35,337 ۲۸-۸-۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ عصر
آخرین ارسال: HOSEINN
  فوتبال با سرهای بریده شیعیان سوریه یار منتقم 10 3,661 ۱۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ عصر
آخرین ارسال: SiMSiM!
Thumbs Up لحظه به لحظه با سوریه/ تحرکات ناوهای آمریکادردریای مدیترانه/جنگنده‌های انگلیس در قبرس Knight 147 33,250 ۱۹-۶-۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ عصر
آخرین ارسال: SaBeQoN
  کاغذی درجیب یک سپاهی ایرانی، هلاک شده در سوریه+عکس چشم شوم 17 5,992 ۱۰-۱۱-۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ صبح
آخرین ارسال: 313FLOWERS
  هشدار مجدد ایران به ترکیه: به سوریه حمله کنید، با پاسخ شدید ما مواجه می شوید GHaSeM 14 5,427 ۲۴-۷-۱۳۹۱ ۰۷:۲۱ عصر
آخرین ارسال: معرفت نفس
  11زائر ایرانی دیگر در سوریه ربوده شدند حاج عماد 14 3,845 ۲۱-۵-۱۳۹۱ ۰۸:۱۹ عصر
آخرین ارسال: mohsen-karimi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.