WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت

نظرسنجی: محتوای این تاپیک برای شما تا چه حد راضی کننده و مفید بوده است؟
کم
معمولی
زیاد
خیلی زیاد
[نمایش نتایج]

آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)
زمان کنونی: ۶-۱۲-۱۳۹۵, ۱۰:۲۲ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: DiDeH BaN
آخرین ارسال: mortezaab
پاسخ: 73
بازدید: 25941

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)

*
پروفایل شما
سپاس شده: 7020 در 874 موضوع
سپاس کرده: 23201
اعتبار: : 14254
وضعیت : آفلاین
ارسال: #37
RE: آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)
بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام دوستان.

فکر کنم واسه تنوع یه چن تا کار خارجی بزارم بد نباشه.Anti666 _3_

دنیا از دریچۀ دید ماهی ها

نمای داخلی خودروی هوندا

پانورامای آبجکت از نمای بیرونی خودرو هوندا
( با کلیک و دراگ کردن ماوس میتونید دور اتومبیل بگردید.)

پانورامای آبجکت از سر انسان
(این یکی ایرانیه)

برای لود شدن تصاویر باید اندکی صبر کنید.

پاینده باشید.rose

امضاي DiDeH BaN :

پرچم به دست توست جمع است خاطرم                   با تو مهم که نیست حرف و حدیث ها..

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۷-۱۳۹۳ ۰۱:۳۳ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۹-۷-۱۳۹۳ ۰۴:۴۹ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, مژده حکیمی, mortezaab, mortozpasha, DeSDeMoN, آل یاسین, anti666
*
پروفایل شما
ارسال: #38
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

داشتم تو یه سایت پانورامای روسی(این سایت از نقاط مختلف دنیا فقط پانورامای هوایی میذاره) میچرخیدم ، دیدم یه تور مجازی از شهر اورشلیم یا همون بیت المقدس خودمون گذاشته.
اینجا.(کلیک کنید)
İmage
ناخودآگاه یاد آیات اول سورۀ مبارکۀ اسراء افتادم.

وَقَضَيْنَا إِلَىٰ بَنِي إِسْرَ‌ائِيلَ فِي الْكِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِي الْأَرْ‌ضِ مَرَّ‌تَيْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيرً‌ا ﴿٤ فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَّنَا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّيَارِ‌ ۚ وَكَانَ وَعْدًا مَّفْعُولًا ﴿٥ ثُمَّ رَ‌دَدْنَا لَكُمُ الْكَرَّ‌ةَ عَلَيْهِمْ وَأَمْدَدْنَاكُم بِأَمْوَالٍ وَبَنِينَ وَجَعَلْنَاكُمْ أَكْثَرَ‌ نَفِيرً‌ا ﴿٦ إِنْ أَحْسَنتُمْ أَحْسَنتُمْ لِأَنفُسِكُمْ ۖ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا ۚ فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَ‌ةِ لِيَسُوءُوا وُجُوهَكُمْ وَلِيَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّ‌ةٍ وَلِيُتَبِّرُ‌وا مَا عَلَوْا تَتْبِيرً‌ا
﴿٧

یعنی :

و در تورات به بنی اسرائیل خبر دادیم که قطعاً دو بار در زمین فساد می کنید و [در برابر طاعت خدا] به سرکشی و طغیان [و نسبت به مردم به برتری جویی و ستمی] بزرگ دچار می شوید. (
۴) پس هنگامی که وعده [عذاب و انتقام ما به کیفر] نخستین فسادانگیزی و طغیان شما فرا رسد، بندگان سخت پیکار ونیرومند خود را بر ضد شما برانگیزیم، آنان [برای کشتن، اسیر کردن و ربودن ثروت و اموالتان] لابه لای خانه ها را [به طور کامل و با دقت] جستجو می کنند؛ و یقیناً این وعده ای انجام شدنی است. (۵) سپس پیروزی بر آنان را به شما باز می گردانیم و شما را به وسیله اموال و فرزندان تقویت می کنیم، و نفرات [رزمی] شما را بیشتر می گردانیم. (۶) اگر نیکی کنید به خود نیکی کرده اید، و اگر بدی کنید به خود بدی کرده اید. پس هنگامی که [زمان ظهور] وعده دوم [برای عذاب و انتقام] فرا رسد، [پیکارگرانی بسیار سخت گیر بر ضد شما برمی انگیزیم] تا شما را [با دچار کردن به مصایب سنگین و گزند و آسیب فراوان] غصه دار و اندوهگین کنند و به مسجد [الاقصی] درآیند، آن گونه که بار اول درآمدند تا هر که و هر چه را دست یابند، به شدت در هم کوبند و نابود کنند. (۷)

ایشالا بزودی در رکاب اماممون (عج) وارد این مکان مقدس بشیم و دنیا رو از وجود این شیاطین تطهیر کنیم.(الهی آمین.  بحق این شب و روز عزیز)Doaa
میدونم که خیلی از شمام مثل من همین آرزو رو دارید.
جالبه قرآن یهود رو گروهی بزدل و ترسو معرفی میکنه که جز از پشت دیوارهای محکم و جز با مکر و خدعه جرأت رویارویی با دشمناشون رو ندارن.
این رو دقیقا میشه توی این تصاویر دید.  ببینید توی شهرسازیشون ترس موج میزنه.Anti666 _3_
پاینده باشید.rose
امضاي DiDeH BaN :

پرچم به دست توست جمع است خاطرم                   با تو مهم که نیست حرف و حدیث ها..

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱-۲-۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۲-۷-۱۳۹۳ ۰۴:۵۶ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 9 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, مژده حکیمی, VaLeNTiNe, mortezaab, Violet, Hajghasem, mortozpasha, DeSDeMoN, anti666
*
پروفایل شما
ارسال: #39
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۷-۱۳۹۳ ۰۵:۱۱ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۲-۷-۱۳۹۳ ۰۵:۰۹ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 9 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, مژده حکیمی, VaLeNTiNe, mortezaab, Hajghasem, mortozpasha, ARMA66, DeSDeMoN, anti666
*
پروفایل شما
ارسال: #40
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

دوستان اون ویدئو پانورامایی که لینکشو گذاشتم یعنی این  میتونید فایل تصویریش رو دانلود کنید و با  این نرم افزار تماشا بفرمایید.
نرم افزار رو دانلود و نصب کنید.  پس از نصب و اجرای نرم افزار فیلمتون رو دراگ کنید توی نرم افزار.   بعد میتونید توی فیلم بچرخید.
خیلی خیلی زیباست. Anti666 _3_

یا علی(ع)
.rose
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۷-۱۳۹۳ ۰۳:۴۴ عصر، توسط DiDeH BaN.)
۱۲-۷-۱۳۹۳ ۰۳:۲۳ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 6 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
VaLeNTiNe, Hajghasem, REVONA, مژده حکیمی, Itachi, mortozpasha
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
سپاس شده: 50 در 11 موضوع
سپاس کرده: 7
اعتبار: : 30
ارسال: #41
سلام علیکم و رحمت الله 

عرض ادب دارم خدمت دیدبان عزیز ( همشهری هستیما منم خرمبادی ام ) و احترام خدمت سایر دوستان .
 راستش اصل آشنایی من (و دلیل عضویتم) با فروم آنتی666 برمیگرده به همین تاپیک که شاید کامل ترین و بهترین آموزش پانورامایی بود که توی وب پیدا کردم.
واقعا جالب توضیح دادین در این تاپیک ؛ از ابتدای عکاسی و ساخت یک تور مجازی رو عالی گفتین.
توی این 4 تا برگه اونقدر یاد گرفتیم که چندین تصویر 360*180 از مکانهای مختلف مثل مسجد و گلزار شهدا و ... گرفتیم با همون دوربین ساده ی Canon powerShot A3400 و یک سه پایه ناقص که تراز هم نداره !!! 
اما در کل تصاویر قابل قبولی هستن

اما یک موضوع هست بنظرم بیشتر توضیح میدادین بهتر بود ، حداقل شخصاً توی این زمینه مشکلات زیادی دارم .
و اونهم بخش نهایی کارهست یعنی وارد کردن تصاویر پانوراما در نرم افزار kolor panotour pro برای گرفتن خروجی تور مجازی .
توی این نرم افزار (نسخه 2.3.0) که ظاهراً کاربریش ساده هست آپشن های زیادی وجود داره و امکاناتش هم بالاس اما بهرحال برای ما مبتدی ها نیاز هس کسی برای اولین بار توضیحاتی بده .
من میخواستم خواهش کنم موارد زیر رو هرجور که میتونید توضیحاتی بفرمائید :
+ نحوه دقیق و مراحلی که باید برای گرفتن خروجی در یک فایل .exe طی کنیم
+ تفاوت خروجی های مختلف که برای اهداف انتشار در وب یا ارائه در CD و ... استفاده میشن و نحوه انجام اونها 
+ توضیح راجع به بخش های WorkSpace و SpotsStyle که آپشن هایی مثل نقشه و مدیریت عملگر ها و... رو دارن و در قسمت Style قرار گرفتن.

اگر لطف کنید و توضیحاتی بفرمائید ممنون میشیم 
( زحمت اسکرین شات و اینها نکشید فقط توضیح موجب امنتنان است.) 

من و دوستانم در گروه شباب پایگاه بسیج شهدای بدره (در استان ایلام) منتظر توضیحات تون هستیم چون پروژه ی بازدید مجازی از گلزار شهدا و مسجد جامع رو مجریش هستیم امیدواریم تعجیل کنید .

اجرتون با بقیه الله 
منتظریم - یا علی ...
۴-۱۰-۱۳۹۳ ۰۴:۴۸ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از nazeri سپاس کرده اند.
mortezaab, DiDeH BaN, mortozpasha
*
پروفایل شما
ارسال: #42
بسم الله الرحمن الرحیم.

عرض سلام خدمت همسنگر و همشهری بزرگوار جناب nazeri
ببینید دوست عزیز ؛ در مورد نرم افزار کلورپانو-  مطمئن هستم نرم افزاری که در اختیار دارید نسخۀ آزمایشی هستش (چون میدونم قیمت خرید لیسانس نرم افزار کلور پانو خیلی گرون هست) بنا براین توصیه میکنم که فعلا از نسخۀ 2.3 استفاده نکنید .چون کرکش پیدا نمیشه.(ترجیها به شما استفاده از نسخۀ 2.0 رو پیشنهاد میدم چون همۀ کارکردهایی رو که شما از این نرم افزار میخواید در این نسخه موجود هست)
سوالاتی که پرسیدید جوابش یه خرده زیاد ممکنه بشه.
به خواست خدا و ان شاءالله از امشب هرموقع که برسم پاسخ سوالات شما رو یکی یکی خواهم داد.

به امید فعالیت بیشتر شما در این تالار _ ان شاءالله.
پاینده باشید.rose
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷-۲-۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۴-۱۰-۱۳۹۳ ۰۵:۲۶ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 6 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ARMA66, VaLeNTiNe, mortezaab, nazeri, anti666, mortozpasha
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال: #43
به نام حق
بسیار خوشحال هستم که بذل توجه داشتین جناب DiDeH BaN عزیز
یک پیشنهادی داشتم خدمت تون که هم شما وقت تون گرفته نشه هم ما سریع تر و کاملتر به جواب برسیم.
توی ابتدای آموزش های تاپیک لینک یک فیلمی رو گذاشته بودین که آموزش نرم افزار پی تی گوی رو داده بود (گرچه صداش ناطور بود) اما در قالب یک پروژه ساده ، همراه با توضیحات گوینده ، کار 8-9 صفحه آموزش متنی رو انجام داد توی 5 دیقه؛ شمام واسه کم شدن زحمتتون یه همچون چیزی کپچر کنید در قالب گرفتن خروجی برای استفاده های مختلف و اضافه کردن همون نقشه و گالری و آپشن های دیگه و آپلود بفرمائید ؛ اگرم نهایتا خیلی طولانی بود مباحث توی 3-4 پارت زحمتشو بکشید.
البته این پیشنهاد بنده بود .
در هر حال هرچه صلاح می دونید .

ضمن تشکر از حوصله و توجه تون - همچنان منتظریم
۹-۱۰-۱۳۹۳ ۰۱:۲۹ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 1 کاربر به دلیل این ارسال از nazeri سپاس کرده است.
DiDeH BaN
*
پروفایل شما
ارسال: #44
بسم الله الرحمن الرحیم.

نقل قول: توی ابتدای آموزش های تاپیک لینک یک فیلمی رو گذاشته بودین که آموزش نرم افزار پی تی گوی رو داده بود (گرچه صداش ناطور بود) اما در قالب یک پروژه ساده ، همراه با توضیحات گوینده ، کار 8-9 صفحه آموزش متنی رو انجام داد توی 5 دیقه؛ شمام واسه کم شدن زحمتتون یه همچون چیزی کپچر کنید در قالب گرفتن خروجی برای استفاده های مختلف و اضافه کردن همون نقشه و گالری و آپشن های دیگه و آپلود بفرمائید ؛ اگرم نهایتا خیلی طولانی بود مباحث توی 3-4 پارت زحمتشو بکشید.
سلام برادر. 
میخواستم خودم فیلم براتون بذارم ولی فکرشو که کردم دیدم شرکت Kolor خودش فیلم آموزشی همۀ قسمتهای این نرم افزار رو تو یوتیوب منتشر کرده ، خیلی هم قابل فهم و ساده هستن فیلمهاش ، به طوری که اگه حتی یک کلمه انگلیسی هم بلد نباشین به راحتی متوجه میشین چکار میکنه.   غیر از فیلمهای خود این شرکت هم یک سری فیلم آموزشی دیگه تو یوتیوب گذاشته شده که اگه همه رو با حوصله مشاهده بفرمایید نکته ای از این نرم افزار براتون مبهم نخواهد موند.
بفرمایید اینم لینک صفحۀ این شرکت
اگرم نخواستید از یوتیوب ببینید میتونید به این صفحه یعنی سایت شرکت کلور سر بزنید.
Anti666 _13_rose
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱-۲-۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۹-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 5 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ARMA66, VaLeNTiNe, mortezaab, nazeri, mortozpasha
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال: #45
با سلام و عرض ادب مجدد
راستش بنده با دیدن این فیلمها و خوندن بخش wiki سایت kolor.com تاحدود زیادی مشکلاتم رو رفع کردم ؛ جای تشکر داره از DiDeH BaN عزیز بابت راهنمایی هاشون.
فقط یک مسئله که هنوز درگیرش هستم اینه که نه در نسخه 1.8 نه نسخه 2.3 نتونستم خروجی exe بگیرم ! Anti666 _12_
من فقط خروجی فلش تونستم بگیرم و متاسفانه مخاطبان بنده اونقدر پیشرفته اند که اگر بخوام فایل های فلش رو روی CD و DVD بریزم بهشون بدم اگه فلش پلیر نداشته باشند میگن اصن خرابه کارت مشکل داره (حتی بعضیا گفتن لنز دوربینت بسته بوده سیاه گرفتی!!!Anti666 _1_ )
از دیده بان بزرگوار خواهش میکنم آموزش این قسمت رو مبسوط زحمت بکشند بذارن.
همچنین قول داده بودین که آموزش مفصلی هم راجع به عکاسی از زیر پایه دوربین بدین که اینم زحمت بکشید ممنون و متشکر میشیم.

ضمناً لازمه عرض کنم که نسخه 2.3 این نرم افزار که در سایت های مختلف موجوده و کرکش رو هم بطور کامل گذاشتن خیلی خیلی بهتر از نسخه 1.8 هستش گرچه بقول دیده بان عزیز نسخه 1.8 هم تمام نیاز های مارو رفع میکنه اما بهرحال خواستم بگم که تجربه بنده شخصا از نسخه 2.3 بهتر بود (از لحاظ امکانات و کاربری آسون و البته پشتیبانی سایت سازنده)
یه کاری هم هست مربوط به مسجد جامع بدره (دراستان ایلام) کار خودم هست روز 9 دی گرفتم خوشحال میشم اگه ببینید و نظرتونو بفرمائید 
در این آدرس : www.Panorama.iFoto.ir

خدا خیرتون بده ما منتظر جوابیم
 یاعلی...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۰-۱۳۹۳ ۱۰:۲۷ عصر، توسط nazeri.)
۱۳-۱۰-۱۳۹۳ ۱۰:۰۵ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از nazeri سپاس کرده اند.
mortozpasha, DiDeH BaN
*
پروفایل شما
ارسال: #46
بسم الله الرحمن الرحیم.

علیکم السلام برادر.

نقل قول: فقط یک مسئله که هنوز درگیرش هستم اینه که نه در نسخه 1.8 نه نسخه 2.3 نتونستم خروجی exe بگیرم ! İmage
ببینید دوست عزیز بنظرم زیاد اصرار نداشته باشید که کاراتون رو exe خروجی بگیرید ولی خب بنده در هر صورت روش این کار رو خدمتتون عرض میکنم :  توی نسخه 2.3 که بنده امتحان نکردم اینکار رو و بعید هم میدونم بشه ولی توی نسخۀ 1.8 خیلی ساده ست؛ شما فقط کافیه پس از اینکه فایلتون رو خروجی گرفتین و با فلش پلیر پخش کردید، از منوی بالای فلش پلیر، گزینۀ فایل و بعد کریت پروجکت و سپس Ok رو بزنید تا بتونید یه خروجی exe از فایلتون داشته باشید.

نقل قول: من فقط خروجی فلش تونستم بگیرم و متاسفانه مخاطبان بنده اونقدر پیشرفته اند که اگر بخوام فایل های فلش رو روی CD و DVD بریزم بهشون بدم اگه فلش پلیر نداشته باشند میگن اصن خرابه کارت مشکل داره (حتی بعضیا گفتن لنز دوربینت بسته بوده سیاه گرفتی!!!İmage )
بنده هم سر این موضوع زیاد مسئله داشتم.
اگه میدونید واقعاََ مشکل دارن واسه پخش فایلها، میتونید برای سی دی تون اتوران بسازید و نرم افزار فلش پلیر رو بهش اضافه کنید و درش قید بفرمایید که برای پخش فایلها نیاز به نرم افزار فلش پلیر هست.

نقل قول: همچنین قول داده بودین که آموزش مفصلی هم راجع به عکاسی از زیر پایه دوربین بدین که اینم زحمت بکشید ممنون و متشکر میشیم.
ساده ست این قسمتش.  ان شاءالله این کار رو خواهم کرد.

نقل قول: یه کاری هم هست مربوط به مسجد جامع بدره (دراستان ایلام) کار خودم هست روز 9 دی گرفتم خوشحال میشم اگه ببینید و نظرتونو بفرمائید 

در این آدرس : www.Panorama.iFoto.ir
خدا خیرتون بده ما منتظر جوابیم
آفرین؛ کارتون خوبه. فقط ایرادهایی داره مثل اینکه زمان پلَنِت افکتتون رو خیلی زیاد گذاشتین و اینکه توی تنظیمات لنزتون شاید قسمت فیش اِی رو انتخاب کردین که باعث میشه یک مقدار کارتون کج و معوج و غیر طبیعی بنظر برسه موقع چرخش. و آخرین مورد هم زیر پاتون هست که براتون توضیح خواهم داد ان شاءالله.

یا مهدی(عج).SMiL.ANTi666 _12_
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱-۲-۱۳۹۴ ۰۱:۴۵ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۴-۱۰-۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 5 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ARMA66, مژده حکیمی, VaLeNTiNe, mortezaab, mortozpasha
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال: #47
آقا شدیدا ممنون انصافا فکر نمیکردم به این زودی پاسخ بدین rose

این تاپیک ظاهرا شده محل گفت و گوی بنده و شما 
و دوستان دیگر فعالیتی ندارند ظاهرا  Anti666 _15_ 
اما خب همین هم قطعا یک روزی به درد کسی مثل من خواهد خورد ...

راجع به کار واقعاً خوشحال شدم از نظرات تون فقط می خواستم یک بار دیگه توضیحات بیشتری بفرمائید راجع به تنظیمات دوربین در شرایط مختلف
ممنون میشم

همچنان منتظر آموزش هایی که فرمودین هستیم 

بازهم یاعلی ...
۱۴-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از nazeri سپاس کرده اند.
مژده حکیمی, mortozpasha, DiDeH BaN
*
پروفایل شما
ارسال: #48
بسم الله الرحمن الرحیم.

نقل قول: راجع به کار واقعاً خوشحال شدم از نظرات تون فقط می خواستم یک بار دیگه توضیحات بیشتری بفرمائید راجع به تنظیمات دوربین در شرایط مختلف
سلام .
نه منظورم تنظیمات دوربین نبود.  منظور ، تنظیمات Panotour هست که فک کنم توی این نرم افزار (درست یادم نیست چه قسمتی) تنظیمات لنزتون رو احتمالاََ به هم ریختید.

بریم سراغ جواب سوالتون (عکاسی از زیر سه پایه) قبل از یادگیری چگونگی عکاسی از زیر پا در عکاسی 360 درجه باید با اصلی به نام نودال پوینت آشنا بشید.
موضوعی که در عکاسی 360 درجه، رعایتش الزامی هست وگرنه عکس شما عکس جالبی نخواهد بود.

نودال پوینت چیست nodal point؟!
İmage

(نودال پوینت نقطه ای در لنز دوربین عکاسی است که شعاع های نوری در آن نقطه می شکنند و وارد دوربین می شوند .  در این نقطه هست که تصویر حاصله خطای  کمتری دارد و استفاده از سه پایه مخصوص صرفا برای یک میزان و ثابت نگه داشتن دوربین در این نقطه نودال پوینت می باشد.)

منبع : mypano360.ir

وقتی با پانوهد عکس میگیرید و عکساتون به هم خوب و بدون ایراد چسبیده میشه یعنی نودال پوینت رو رعایت کردید.
همچنین موقعی هم که میخواید از زیر پا عکاسی بفرمایید باید این اصل رو رعایت کنید به این صورت که دوربین شما هنگامی که فریم آخری (عکس زیر پا) رو میخواید بگیرید نباید از مکان نودال پوینت جابجا بشه.
روش عکاسی از زیر پاهم سلیقه ای هست.  بهترین روش برای شما که از سه پایۀ سبک استفاده میکنید این هست که به نوک دوربینتون از کنار خیره بشید و روی مکانش خوب تمرکز کنید و بعد سه پایه تونو جوری که مطمئن باشید به چیزی برخورد نمیکنه از انتها بلند کنید ، جوری که لنز دوربین بدون اینکه نودال پوینت به هم بخوره در حالت افقی قرار بگیره و بعد عکس بگیرید.  سعی کنید هنگام عکس گرفتن هم پاهاتون زیاد توی کادر قرار نداشته باشه.
این کارو چندین و چند بار باید تمرین کنید و عکسهاتون رو بسازید تا در این کار به مهارت برسید.
موفق باشید.rose
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۰-۱۳۹۳ ۰۴:۳۱ عصر، توسط DiDeH BaN.)
۱۴-۱۰-۱۳۹۳ ۰۲:۲۶ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 4 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
مژده حکیمی, VaLeNTiNe, mortezaab, mortozpasha

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.