WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت

نظرسنجی: محتوای این تاپیک برای شما تا چه حد راضی کننده و مفید بوده است؟
کم
معمولی
زیاد
خیلی زیاد
[نمایش نتایج]

آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)
زمان کنونی: ۹-۱-۱۳۹۶, ۰۵:۴۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: DiDeH BaN
آخرین ارسال: mortezaab
پاسخ: 73
بازدید: 26458

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)

*
پروفایل شما
سپاس شده: 7020 در 874 موضوع
سپاس کرده: 23202
اعتبار: : 14254
وضعیت : آفلاین
ارسال: #1
Photo آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)
İmage
عرض سلام خدمت تمامی کاربران عزیزِ آنتی.
راستش بعد از هماهنگی با سرکار خانم نخست وزیر و بازرسان عزیز تالار(خط شکن و آل یاسین)  ،   در اینکه باید این تاپیک رو کجا بزارم یه کم گیج شدم.  البته چون که این کار (عکاسی پانوراما) شاید به نوعی هنر دیجیتال به حساب بیاد تصمیم گرفتم توی انجمن هنر بزارمش.
قصد من توی این تاپیک اینه که انشاءالله به مرور، آموزش ساخت پانوراما(سراسرنما) رو برای دوستان عزیزم قرار بدم که فعلا به این خاطر که انشاءالله قصد عزیمت به کربلا رو دارم ، آموزشش رو به ایام بعد از اربعین انشاءالله اگر عمر و فرصتی باقی موند ، موکول میکنم.   فعلا تا قبل از رفتنم انشاءالله برای آشنایی دوستان با ماهیت این موضوع، و علاقمند شدن بیشتر دوستان بهش سعی میکنم عکسهای مختلف از جمله عکسهایی رو که خود حقیر گرفتم رو در اختیار دوستان فرار بدم.      میدونم که آش دهن سوزی نیستن ولی امیدوارم خوشتون بیاد انشاءالله.  
_ ضمناََ ذکر این نکته لازمه که در این تاپیک لزوماََ اینجوری نیستش که فقط بنده قرار باشه حرف بزنم و بقیه گوش کنن.   ؛  هرکدوم از دوستان نظری ، سوالی یا راهنمایی داشته باشن خوشحال میشم بشنوم.

برای شروع چن تا عکس 360 درجه از آبشار بیشه که یکی از زیباترین آبشارهای کشور هستش رو برای عزیزان خودم قرار میدم.
مشخصات:  (آبشار بیشه  يكي از زيباترين آبشارهاي كشور است كه در بخش پاپي خرم آباد و در ايستگاه راه آهن بيشه واقع شده است. این آبشار در دل کوههای زاگرس در شهرستان خرم آباد قرار گرفته‌است و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران - خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته‌است و از این رو پذیرای مسافران است. ارتفاع آبشار ۴۸ متر و در برخی گزارش ها  58 متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر می باشد. امكان برقراري ارتباط در اين مسير فقط از طريق راه آهن ميسر است و راه ارتباطي آن در حال حاضر با خرم آباد از طريق ايستگاه سپيد دشت و از آنجا به خرم آباد مي باشد.)

Bisheh _ 1 _ Download

İmage

ضمناََ از کلیدهای روی کیبورد
( Ctrl و Shift)  یا (+ و -) برای زوم کردن
و از فِلِش های روی کیبورد هم برای چرخیدن در محیط عکس میتونید استفاده کنید.anti666-smilerose

همچنین برای عزیزانی که از این تاپیک بازدید میکنن یه نظر سنجی هم قرار داده شده که بعد از دیدن عکسها میتونن درش شرکت کنن. از همه عزیزان دعوت میشه تا انشاءالله در این نظر سنجی شرکت بفرمایند .

با تشکر Anti666 _13_

امضاي DiDeH BaN :

پرچم به دست توست جمع است خاطرم                   با تو مهم که نیست حرف و حدیث ها..

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۴-۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ عصر، توسط نخست وزيرمجازي.)
۱۵-۹-۱۳۹۲ ۰۵:۵۷ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 44 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, سربازالحسین(ع), Violet, Hajghasem, hadirmz, AMiRab19, mortozpasha, sayyed ali, anti666, fخادم الخمسه, HaMiD_HaRK, esm68, , petifuol, عبدالحسین(ع), خط شكن, mohammadi, یار منتقم, MeHLaBoN, hosseinkh, باشما, Hasna, pasdar, REZVANEH, 313FLOWERS, AMANiPOUR, ابن حبیب, IRaNi, IranClips, ARMA66, نخست وزيرمجازي, شبدیز, آل یاسین, REVONA, Hesam.safi, SaReBaN, DeSDeMoN, hajsin, VaLeNTiNe, Ali-K, بی نشان, SaBeQoN
کارمند فعال مجازی!
*
پروفایل شما
سپاس شده: 9947 در 1704 موضوع
سپاس کرده: 6246
اعتبار: : 11080
وضعیت : غایب
ارسال: #2
RE: آموزش ساخت تصاویر 360 در 180 درجه (سراسر نما)
سلام
مرسی فوق العادست
فقط من موندم چطور عکس گرفتی که پایینِ نقطه ی مرکزی خالیه Anti666 _4_
امضاي VaLeNTiNe :

اللهم عجّل لولیک الفرج

وَ الَّذينَ اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ أَنْ يَعْبُدُوها وَ أَنابُوا إِلَى اللَّهِ لَهُمُ الْبُشْرى‏ فَبَشِّرْ عِبادِ
۱۵-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۳۴ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 16 کاربر به دلیل این ارسال از VaLeNTiNe سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, , esm68, hajsin, REZVANEH, AMANiPOUR, IRaNi, نخست وزيرمجازي, شبدیز, آل یاسین, Hesam.safi, Ali-K, SaBeQoN, DiDeH BaN
*
پروفایل شما
ارسال: #3
نقل قول: فقط من موندم چطور عکس گرفتی که پایینِ نقطه ی مرکزی خالیه İmage

ایشالا به آموزش که رسیدیم همه اینها رو خدمتتون عرض میکنم.Anti666 _8_     .. Anti666 _11_Anti666 _4_rose

امضاي DiDeH BaN :

پرچم به دست توست جمع است خاطرم                   با تو مهم که نیست حرف و حدیث ها..

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۱۱-۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۵-۹-۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 25 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, Hajghasem, , mortozpasha, esm68, عبدالحسین(ع), یار منتقم, DeSDeMoN, hosseinkh, pasdar, REZVANEH, AMANiPOUR, IRaNi, نخست وزيرمجازي, شبدیز, آل یاسین, REVONA, Hesam.safi, SaReBaN, Ali-K, hajsin, SaBeQoN, VaLeNTiNe
*
پروفایل شما
ارسال: #4
whew Anti666 _4_ این عکسا رو که میبینم کلی خاطره واسم زنده میشه.  یه صحنه هایی که بعضیاشونو وقتی بهش فکر میکنم از خنده روده بر میشم.    خیلیا تا منو با سه پایه و دوربین میدیدن فک میکردن از تلوزیون اومدم. (بعضیا فرق دوربین عکاسیو از فیلمبرداری تشخیص نمیدادن!!SilenceAnti666 _10_)  منم که شیطون!Anti666 _11_   (خدایا ببخش) میذاشتمشون سر کار. Anti666 _11_   تو یه مورد یه راننده کامیون بنده خدا نزدیک بود تصادف کنه.Anti666 _4_   تا منو دید شروع کرد به بوق زدن و .. اصن خیابونو ریخت به هم.Anti666 _8_Anti666 _1_ خلاصه خاطرات زیادی از برخورد آدمها دارم که با دیدن این عکسا تازه میشه برام.Anti666 _4_anti666-smile    مثلاََ این آقا که تو عکس دومیه اگه نیگا کرده باشید، خیلی آدم با مرامی بود.

İmage
بهش گفتم حاجی اگه زحمتی نیست باید یه چن دقیقه بی حرکت بمونی!  گفت باشه.  عکسو که داشتم میگرفتم عین سیخ وایساده بود بنده خدا. mug:  کارمم که تموم شد برام چایی ریخت گفت بیا بخور.  İmage بعدشم نشستیم کلی ازم سوال کرد.  

یا مثلاََ این عکسی که الان میخوام بزارم رو وقتی بهش نیگا میکنم مو به تنم سیخ میشه. چون تو ارتفاع تقریباََ هزار متری روی یه سخره که جا برای رد شدن یه نفر بیشتر نبود عکسو گرفتم. حالا حساب کنید تو اون ارتفاع و زمین شنی همونطور که تو عکس پیداست ، و چرخیدن و عکس گرفتن.( اینو حتما ببینید)  دورشو با خط قرمز نشون زدم.(واسه اینکه بتونم از این مسیر باریک رد شم و عکسمو بگیرم مجبور شدم ساک سه پایه رو حمایل کنم و سینه خیز، ازش عبور کنم. )

İmage
اون جایی ام که فِلِش زدم پرتگاهه. 

یه نکته دیگه راجع به این دو عکس ادیت کردن سایۀ خودم و سه پایه هست .
اینم دو تا عکس پانوراما از این نقطه (یکی بالا و یکی از پایین همون صخره):

امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴-۱۰-۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۶-۹-۱۳۹۲ ۱۲:۱۶ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 25 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, , mortozpasha, esm68, عبدالحسین(ع), یار منتقم, DeSDeMoN, hosseinkh, pasdar, REZVANEH, AMANiPOUR, ابن حبیب, VaLeNTiNe, IRaNi, SaReBaN, نخست وزيرمجازي, شبدیز, آل یاسین, REVONA, hajsin, Hesam.safi, SaBeQoN, Ali-K
*
پروفایل شما
ارسال: #5
نقل قول: بسم الله الرحمن الرحیمسلام
منم از این کارا کردم، خیلی کیف داره! دستتون درد نکنه!
جاش نیست اعتراف کنم وگرنه موارد دیگه ای هم بود .Anti666 _4_Silence İmage

امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۱۱-۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۶-۹-۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 20 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
محمدامين, mortezaab, Hajghasem, mortozpasha, VaLeNTiNe, esm68, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, یار منتقم, DeSDeMoN, Ali-K, m1374b, hosseinkh, pasdar, SaBeQoN, REZVANEH, شبدیز, AMANiPOUR, hajsin, آل یاسین
*
پروفایل شما
سپاس شده: 4524 در 792 موضوع
سپاس کرده: 4981
اعتبار: : 2185
ارسال: #6
سلام
خیلی تاپیک جالبی شده, مخصوصا حواشی و خاطره هایی که نقل میشهAnti666 _3_, من که تو یه سفر از یه منظره عکس عادی میخواستم بگیرم انقدر ملت رفتن و اومدن که پشیمون شدم!
البته هرجا بحث عکس میشه,من یادم میفته که تو مکه یه شرطه از خدا بی خبر با اینکه ما اصلا حتی تو محدوده مسجدالحرام نبودیم دوربین مون رو گرفت فیلمش رو در آورد بعدم با دوستش میخندید میگفت ایرانی ایرانی...خلاصه من تو فاز عکس 360 درجه نبودم هیچوقت,همیشه عکاسی های موفقم بزن در رو بوده! مثل عکسی که با یه ماموریت غیر ممکن از محل تولد پیامبر گرفتم...
یا علی
امضاي pasdar :

راوی روایتی پر از درد شده
از قصه کودکانه دلسرد شده
او رفته مدافع حرم باشد چون
همبازی کودکی من مرد شده
"عاطفه جعفری"
۱۷-۹-۱۳۹۲ ۰۳:۲۹ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 16 کاربر به دلیل این ارسال از pasdar سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, Violet, Hajghasem, mortozpasha, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, یار منتقم, DeSDeMoN, Ali-K, m1374b, hajsin, SaBeQoN, DiDeH BaN, آل یاسین
*
پروفایل شما
ارسال: #7
نقل قول: من که تو یه سفر از یه منظره عکس عادی میخواستم بگیرم انقدر ملت رفتن و اومدن که پشیمون شدم!

واسه پانوراما که این موضوع(رفت و آمد زیاد مردم) یه مصیبتیه!.Anti666 _12_
  حالا ایشالا به آموزش که برسیم عرض میکنم خدمتتون در این مورد که چه مشکلی پیش میاد. 
البته در کل دوست دارم که آدم توی عکسام باشه. 
    ولی متأسفانه عکس 360 درجه زیاد این اجازه رو بهم نمیده.Anti666 _2_

امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۵۴ عصر، توسط DiDeH BaN.)
۱۷-۹-۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 16 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, mortezaab, Hajghasem, , mortozpasha, esm68, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, یار منتقم, DeSDeMoN, Ali-K, m1374b, hosseinkh, آل یاسین, hajsin, SaBeQoN
*
پروفایل شما
ارسال: #8
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۴-۱۳۹۳ ۰۱:۴۲ عصر، توسط نخست وزيرمجازي.)
۱۷-۹-۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 17 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, Hajghasem, mortozpasha, VaLeNTiNe, esm68, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, یار منتقم, DeSDeMoN, Ali-K, m1374b, hosseinkh, آل یاسین, hajsin, SaBeQoN
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
سپاس شده: 2042 در 241 موضوع
سپاس کرده: 6481
اعتبار: : 1293
ارسال: #9
البته یه امکان جالب ویندوز8 اینه که توش پره از این عکسا
البته مال شماها با حال ترهAnti666 _14_Anti666 _14_Anti666 _14_
امضاي m1374b :

İmage
۱۸-۹-۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 13 کاربر به دلیل این ارسال از m1374b سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, Hajghasem, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, یار منتقم, hajsin, DeSDeMoN, Ali-K, آل یاسین, SaBeQoN, DiDeH BaN
*
پروفایل شما
ارسال: #10
بسم الله الرحمن الرحیم؛

خب دوستان؛  بنده قصد اینو داشتم که آموزش رو به بعد از اربعین موکول کنم ولی با توجه به اینکه چند روز دیگه به سفرم مونده و شبها بیکارم و همچنین اشتیاقی که بعضی از دوستان نشون دادن ؛ تصمیم گرفتم نکات اولیه و پایه رو که تقریباََ نیمی از کار هست و بیشتر به قسمت سخت افزاری و تکنیک و چگونگی عکاسی در پانوراما مربوط هست رو برای دوستان بیان کنم.

برای شروع و در ابتدا باید تصویر کلی ای از چیزی که بهش میگن پانوراما خدمتتون عرض کنم   -----»   اینطور واسه دوستان باید جا بندازم که شما وقتی یک عکس پانوراما360 درجه رو نگاه میکنید در واقع دارید از داخل یه محیط کروی به عکسهایی که بر روی جدارۀ داخلی اون محیط کروی قرار دادید نگاه میکنید.

İmage
İmage
İmage

پس تا اینجا یه تعریف اولیه از پانورامای کروی یا 360 درجه رسیدیم.    
خب قبل از هر توضیحی ذکر این نکته لازمه که مراحل ساختن یه عکس پانوراما به طور کلی شامل دو بخش عمده هستش که که بشدت به هم گره خوردن.

1 _ بخش سخت افزاری و تکنیک عکاسی

2 _ بخش نرم افزاری که کلاََ به کار با نرم افزارهای پانوراما برمیگرده؛

فعلا قصدم بر اینه که ان شاءالله قسمت اول رو که میشه گفت مهمتر هست،  برای دوستان باز کنم

تکنیک عکاسی و سخت افزار مورد نیاز:

وسایل مورد نیاز عکاسی پانوراما:    1 _ دوربین عکاسی دیجیتال (لنز واید یا معمولی خانگی)   2 _ سه پایه   3 _ پانوهد

İmage

*دوربین  _  در مورد دوربین دیجیتال باید بگم که فرقی نمیکنه چی باشه؛   با همه دوربینهای دیجیتال میشه پانوراما گرفت فقط ترجیهاََ بهتره اگه از دوربین خانگی هم استفاده میکنید،  دوربینتون کیفیت خوبی برای عکاسی داشته باشه .  
İmage

* سه پایه هم که باید یه سه پایۀ معمولی باشه فقط حتی المقدور مدرج باشه که بدونید از چه نقطه ای عکس گرفتید.

İmage

* پانوهد _ مهمترین وسیله در عکاسی پانوراما که روی سه پایه نصب میشه و باعث میشه که حین چرخش دوربین و عکاسی از محیط اطراف ،  نوک لنز دوربین شما سرِ جای خودش ثابت بمونه.
  İmage
İmage
  این قطعه رو شما خودتون باید بسازید یا اگه گیرتون اومد بخرید.       یه پانوهد از دو بخش تشکیل شده  _ یک بخشِ ال مانند که تهش چفت میشه به سر سه پایه و با سه پایه میچرخه ؛  İmage

_ دومین قسمت بخشیه که به نوک پانوهد وصل میشه .     دقت کنید که چرخش افقی دوربین به دور خودش با محور سه پایه İmage،

و چرخش عمودیش با پانوهد انجام میشه .

İmage
    اگه خواستید خودتون پانوهد بسازید پیشنهاد میکنم با ام دی اف بسازید چون هم سبک هست و هم استحکام زیادی داره.

فعلاََ تا اینجا فک کنم کافی باشه.    خب حالا هرکی از دوستان سوالی در مورد پانوهد داره میتونه بپرسه.

İmage
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۱۱-۱۳۹۳ ۰۳:۲۵ صبح، توسط DiDeH BaN.)
۱۸-۹-۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 19 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, Violet, Hajghasem, mortozpasha, VaLeNTiNe, mustafa, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, یار منتقم, hajsin, REVONA, DeSDeMoN, AHMADREZA CG, m1374b, Ali-K, SaBeQoN, آل یاسین
*
پروفایل شما
ارسال: #11
İmage

خب دوستان با عنایت خداوند و بعد از به اتمام رسیدن سفرم زمان فعلی زمان مناسبی هستش تا به ادامه آموزش بپردازیم.

(قبل از هرچیز خدمت عزیزان خودم عرض کنم که برای تاپیک نظر سنجی قرار داده شده که از همه عزیزان دعوت میشه لطف بفرمایند و در اون شرکت کنن.)

_توی بخش سخت افزاری و قسمت مربوط به عکاسی کار به نظرم نکاتی که فعلا باید گفته میشد گفته شد و در اینجا بهتره بریم سراغ بعد نرم افزاری کار و قسمتی که مربوط به کار با کامپیوتره وخیلی هم ساده هست.

نوع نرم افزار های مورد نیاز برای ساخت پانوراما :

1 _ نرم افزاری برای چسباندن عکسها به هم و تبدیل همه عکسها به یک عکس  ( به دلایل زیادی نرم افزار PTGui یا نرم افزار کُلور اُتو پانو گیگا پیشنهاد میشه.
İmage
İmage
2 _ فتوشاپ ( در صورت نیاز به ویرایش عکس)

3 _ نرم افزاری برای وارد کردن عکس ساخته شده و نمایش آن بصورت سه بعدی و گرفتن خروجی( بهترین نرم افزاری که همه این کارها رو انجام میده و رایگان هم هست، نرم افزار PanotourPro هست)

1 _ آموزش کار با نرم افزار PTGui:

امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۶-۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ عصر، توسط DiDeH BaN.)
۱۰-۱۰-۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 13 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, mortozpasha, VaLeNTiNe, عبدالحسین(ع), نخست وزيرمجازي, آل یاسین, یار منتقم, REVONA, DeSDeMoN, hajsin, SaBeQoN
*
پروفایل شما
ارسال: #12

Memorial of the Unknown Martyrs In Night

یادمان شهدای گمنام   در شب
امضاي DiDeH BaN :

İmage
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۴-۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ عصر، توسط نخست وزيرمجازي.)
۱۰-۱۰-۱۳۹۲ ۰۳:۲۱ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 16 کاربر به دلیل این ارسال از DiDeH BaN سپاس کرده اند.
ناسره, محمدامين, mortezaab, hadirmz, mortozpasha, VaLeNTiNe, SiMSiM!, عبدالحسین(ع), خط شكن, نخست وزيرمجازي, آل یاسین, یار منتقم, hajsin, REVONA, SaBeQoN, DeSDeMoN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.