WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت

سومین شماره از گاهـنامه ی فرهنگی _ مهـــدوی 66
زمان کنونی: ۲۶-۷-۱۳۹۶, ۰۱:۵۷ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: IRaNi
آخرین ارسال: AMiRab19
پاسخ: 12
بازدید: 3938

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
سپاس شده: 22649 در 2093 موضوع
سپاس کرده: 16620
اعتبار: : 1715
وضعیت : غایب
ارسال: #1
   İmage         İmage          İmage     

İmage

İmage

دنیایی از قدردانی و دعای خیر تقدیم همراهی بی دریغ تمامی همکاران این نسخه ؛

علی الخصوص برادران مخلص و متعهدم آقایان 
AMiRab19 و h05531n

İmage
                                               تلاشی بود هرچند کوچک
پیشکش نگاه ناظر و مهربان مولایمان "مهدی" عجل الله تعالی فرجه الشریف İmage

باشد که مورد قبول حضرتش قرار بگیرد ؛ ان شاءالله

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۵-۱۳۹۳ ۱۱:۵۰ عصر، توسط IRaNi.)
۷-۵-۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 32 کاربر به دلیل این ارسال از IRaNi سپاس کرده اند.
Violet, خط شكن, AMiRab19, REZVANEH, Majid Amlashi, montagem, zahraj, sayyed ali, DiDeH BaN, aqileh, ققنوس, آفتاب شرقی, وزیر علوم و تحقیقات, رئیس جمهور مجازی!, کوثر 313, نخست وزيرمجازي, anti666, S@m0u1L, mortozpasha, مهدي ياور, محبووب, .amin., SaVaJJaD, ELaHeH, نور66, ارتش ضد ماسون, , آل یاسین, PooRYa, SaBeQoN, وافی, VaLeNTiNe
کارمند فعال مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
سپاس شده: 9105 در 689 موضوع
سپاس کرده: 6222
اعتبار: : 88
ارسال: #2
RE: سومین شماره از گاهـنامه ی فرهنگی _ مهـــدوی 66
roseبسم الله الرحمن الرحیمrose
سلام و خداقوت

به دست اندرکاران گاهنامه 66 تبریک عرض میکنمAnti666 _14_rose
ماشاالله حرفه ای تر از کار قبل شدهAnti666 _14_
عزیزان همسنگر، در انتشارش کوشا باشید تا خستگی گروه گاهنامه از تن حقیقی و مجازیشون در برهPir

roseیا اللهrose
امضاي anti666 :

تا "تو" هستی دست گیرم، دست میخواهم چکار!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۵-۱۳۹۳ ۰۹:۱۷ صبح، توسط SaReBaN.)
۸-۵-۱۳۹۳ ۰۶:۰۸ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 23 کاربر به دلیل این ارسال از anti666 سپاس کرده اند.
خط شكن, AMiRab19, REZVANEH, Majid Amlashi, montagem, mortozpasha, آفتاب شرقی, IRaNi, sayyed ali, وزیر علوم و تحقیقات, DiDeH BaN, aqileh, ققنوس, SaVaJJaD, ارتش ضد ماسون, آل یاسین, نخست وزيرمجازي, S@m0u1L, ELaHeH, کوثر 313, وافی, SaBeQoN, VaLeNTiNe
کارمند فعال مجازی!
*
پروفایل شما
سپاس شده: 8864 در 1492 موضوع
سپاس کرده: 11746
اعتبار: : 4272
ارسال: #3
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

چقدر کیفیت پایین اومده!!!!İmage

تصاویر اصلی با این تصاویر تفاوت زیادی داره
(مخصوصا 25-27-28-34)

یا علی
امضاي S@m0u1L :

آفت دینداری حسد و خودبینی و فخر فروشی است.

کافی(ط-الاسلامیه) ج2 ، ص 307 ، ح 5
۸-۵-۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 19 کاربر به دلیل این ارسال از S@m0u1L سپاس کرده اند.
خط شكن, AMiRab19, REZVANEH, montagem, کوثر 313, آفتاب شرقی, IRaNi, sayyed ali, وزیر علوم و تحقیقات, aqileh, ققنوس, anti666, SaVaJJaD, ارتش ضد ماسون, VaLeNTiNe, آل یاسین, نخست وزيرمجازي, ELaHeH, وافی
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
ارسال: #4
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
کیفیت فعلی برای بالابردن میزان دانلود بود و با توجه به اینکه انتشار این کار مجازی هست میزان وضوح تصاویر خوبه برادر حسینAnti666 _13_البته خوب شد یادآوری کردید نسخه اصلی رو هم درخواست بدم و نگه دارم ؛ شاید یه روزی به درد خورد...

از همه ی شما عزیزان خواهش میکنم به جز دانلود کردن و بررسی اجمالی ؛ مطالب مجله رو با دقت بخوانید.
بالای 80 درصد از مطالبی که در این نسخه قرار گرفته کاملا تازه  و نوشته ی نویسنده های همین مجموعه ست؛و این برای ما یک افتخار محسوب میشه...

من بیشتر از تقدیر و تشکر منتظر نقدهای سازنده ی شما هستم. مطمئن باشید هیچ چیز به اندازه ی نقد منطقی و سازنده موجبات پیشرفت کارهای فرهنگی رو فراهم نمیکنه...و این محقق نمیشه مگر اینکه شما وقت بگذارید و حاصل تلاشهای همکارانتون رو بخونید و نظراتتون رو منصفانه برای تکمیل فعالیتهاشون ارائه کنید.
۸-۵-۱۳۹۳ ۰۹:۰۱ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 21 کاربر به دلیل این ارسال از IRaNi سپاس کرده اند.
خط شكن, AMiRab19, REZVANEH, montagem, کوثر 313, آفتاب شرقی, mortozpasha, followers, sayyed ali, وزیر علوم و تحقیقات, anti666, DiDeH BaN, aqileh, آل یاسین, وافی, نور66, ققنوس, ELaHeH, SaBeQoN, S@m0u1L, ارتش ضد ماسون
پروفایل شما
سپاس شده: 14645 در 2784 موضوع
سپاس کرده: 18190
اعتبار: :
وضعیت : آفلاین
ارسال: #5
(۸-۵-۱۳۹۳ ۰۹:۰۱ عصر)IRaNi نوشته شده توسط:  
من بیشتر از تقدیر و تشکر منتظر نقدهای سازنده ی شما هستم. مطمئن باشید هیچ چیز به اندازه ی نقد منطقی و سازنده موجبات پیشرفت کارهای فرهنگی رو فراهم نمیکنه...و این محقق نمیشه مگر اینکه شما وقت بگذارید و حاصل تلاشهای همکارانتون رو بخونید و نظراتتون رو منصفانه برای تکمیل فعالیتهاشون ارائه کنید.

نقد بنده به این شکل هست اگر تمایل دارین باقی صفحات هم نقد بشن.

چون کمی از ناراحت شدن زحمت کشان ترسیدم بیشتر نقد ساختاری کردم تا محتوایی

احادیث بالای گاهنامه اصلا خونده نمیشن و باید نه یک بار بلکه چند بار زوم بشه تا خونده بشه. کمتر کسی این کارو فکر کنم انجام بده. اون هم برای هر حدیث باید این کارو انجام بده

İmage

به جای این احادیث در فضای کوچیک میتونید از این قسمت های صفحه استفاده کنید و قسمت فعلی احادیث رو حذف کنید و این فضاهارو بزرگتر کنید تا خونده بشن. بعضی موقع ها به جای احادیث هم می تونید از سخنان قصار استفاده کنید یا با جمله هایی زیبا که درباره جنگ نرم گفته میشه و شده، اون فضاهارو پر کنید. الان به نوعی گاهنامه صرفا شکل مذهبی گرفته که هدفش زدن برخی حرف های دینی بدون توجه به سبقه سیاسی و زمان حالی و بدون توجه زیاد به مختصات فرهنگی هست.

İmage

طراح عزیزم دقت کن Anti666 _4_

İmage

توصیه هایی از مرحوم دولابی ~> بهتر بود یه بیوگرافی عارفانه (نه شناسنامه ای) ازشون بنویسید تا تاثیرگذاری حرف بیشتر بشه. شاید اگر ایشون رو نشناسه اثر لازم رو نزاره یا اصلا مطلب رو نخونه. تیترها رو میتونستید جذاب تر هم بکنید تا افراد بیشتری بخونند. مثل "توصیه هایی خواندنی از مرحوم دولابی"

اگر موقع روی سایت اومدن این گاهنامه زمانش مثل این تاپیک باشه نمیشه کار رو مناسبتی خوند. چون در ماه مبارک رمضان خاطره هایی از ذی الحجه بازگو میشه. من به کارهای مناسبتی علاقه زیادی دارم و خوشبختانه مشتری این جور کارها هم زیاد هست. مثلا با شروع ماه مبارک رمضان نسخه ای به مناسبت این ماه تولید بشه. گاهنامه به سمت کارهای مناسبتی بره به نظرم بازخوردش بهتر از اینی که هست میشه

بهتر بود خاطره 20 و 21 میشد ادغام می شدند. به نوعی خاطره 20 ابتر موند

------------------------------------------------------------------------------------------------
ویراستار عزیزم دقت کن Anti666 _4_ نشریات اول دیدنی هستند بعد خواندنی. این در مورد تمامی نشریات هست. به همین خاطر ویراستاری خیلی مهم هست و این نکات کوچیک شاید باعث بشه خواننده تا آخر نشریه به قول روزنامه نگارها بیفته. یعنی مطالب آخر رو نخونه

İmage

یک اسپیس (فاصله) نا خوانا بودن "را" رو حل میکنه و زیباتر میکنه

İmage

عکس میون مطلب همیشه متن رو جذاب تر میکنه ولی فقط نوشته های کنار عکس بسته به عکس سطرهایشان عوض می شود. جاهای دیگه باید سطر بندیشون منظم باشه. به خط قرمز دقت کنید

İmage

اینجا کمی بد سلیقگی هست. متن تحت تاثیر عکس نباید کم رنگ بشه

İmage

وقتی تیترها در سمت راست قرار دارند بهتره همشون سمت راست باشند. علاوه بر زیبایی مخاطب به اشتباه نمی افته که مطلب پیش (اعراف کیستند) تموم شده یا نه.

در مورد مطلب هشام ابن حکم هم این که فقط اسم یک نفر تیتر باشه زیاد جذاب نمی تونه باشه. تیتر "هشام ابن حکم برای اثبات امامان چه گفت؟" یا "خاطره هشام ابن حکم از اثبات امامان" یا "خاطره ای که هشام ابن حکم به اصرار امام صادق (ع) گفت" جذاب تر به نظر میرسه

İmage

انگار اینجا به خاطر کمبود جا فاصله بین سطرها کمتر شده ولی توجه داشته باشین شما شاید نخواین مطلب رو از این کمتر کنید ولی این فاصله کم چشم خواننده رو اذیت میکنه و شاید قید خوندن کل این مطلب رو بزنه. نکته عجیب اون فضای خالی هست.

İmage

رنگ این عکس با رنگ نوشته هم پوشانی داره و چشم مخاطب رو اذیت خواهد کرد. لینک دانلود کارگاه نشریات دانشجویی رو براتون میزارم به خوبی متوجه این قضیه میشید.

یه نکته کلی هم این که حتما لازم نیست تمامی متن ها روی عکس های مختلف باشه. میتونه بعضی متن ها روی صفحه سفید باشه.

عکس سمت راست به این طرف و اون طرف خط قرمز توجه کنید. در عکس سمت چپ هم خوندن متن به مراتب سخت تر از عکس سمت راستی هست.

البته نا گفته نماند محتوای این مطلب بسیار زیبا و پاسخ به یک شبهه متداول بود

İmage

فاصله پاراگراف دوم با بقیه پارگراف ها هماهنگ نیست. علاوه بر نا هماهنگی با سایر پاراگراف ها خیلی نزدیک به هم هست.

İmage

مورد فوق در عکس زیر و چند جای دیگه این مطلب هم صدق می کنه

İmage

این سوتی نیست ولی دقت داشته باشیم که این گاهنامه متعلق به این سایت هست نه سایت دیگه. یا باید از فرد اجازه گرفته بشه و اسم فرد و سایت برداشته بشه یا باید این سایت خودش طراح داشته باشه و یا با حذف اسم فرد و سایت در انتهای مطلب بنویسید با طرحی از فلان کس.

İmage

اینجا یک اشکال وجود داره. کسی که مثل من بی سواد است با خواندن این جملات گنگ خواهد شد و نخواهد دانست که آیه 256 سوره بقره همان آیه لا إِکْراهَ فِي الدِّينِ است

İmage

اینجا باز هم شاید کسی مثل من نتونه معنی عربی این آیه هارا بدونه

İmage

تیترهای وسط متن باید هایلات باشن. ارتداد هست ولی آزادی عقیده نیست.

چند غلط ویراستاری هم این متن داشت.

یه ویژگی خیلی خوب این مطلب این بود که تو نتیجه گیری مثالی با زندگی روزمره مردم زده و این متونه به تفهیم موضوع کمک کنه.

İmage

اهمیت ویراستاری خیلی زیاد هست. مخاطبی که دقیق میخونه با چنین صحنه ای روبرو بشه شاید قید خوندن مطلب رو بزنه. شاید عجیب به نظر بیاد ولی بنده بارها شاهید چنین صحنه هایی بودم که دانشجویی چه برسه به مردم عادی وقتی با نوشته ای این چنین برخورد میکنه پیش خودش میگه اینا خودشون هم وقت نزاشتند بخونند من چرا بخونم. یا اگه مطلب ارزشمندی بود خودشون با دقت می خوندند. و احتمالا اگر یکی دو مورد دیگه هم خواننده ببینه دیگه فایل رو ببنده و بی خیال خوندن بقیه گاهنامه بشه

تو این مطلب خواننده با خوندن متن هیجانش نسبت به خوندن ادامه متن بیشتر نمیشه کمتر میشه. چون تیتر رمزگشایی متن هست. تیترهایی می تونستند جذابیت رو برای مخاطب بیشتر بکنن. "دلیل نام گذاری امام زاده چهل تنان" یا "آیا می دانید چرا اسم این امام زاده چهل تنان است؟"

حس کردم این مطلب را از بچه های این سایت نوشته که بعد دیدم این طوری نیست. کارهای این چنینی می تونند به صورت یک کاغذ پشت و رو هم طراحی شوند و با کمک آقای "مهدی اربابی" و کمک احتمالی مالی سازمان اوقاف چاپ بشه و در فضای حقیقی هم توزیع بشه. گاهی این افراد تمکن مالی یا بودجه سازمانی دارند ولی نفری برای این کار ندارند که میشه با همکاری، هم اسم سازمان اوقاف به عنوان حامی مالی برده بشه و هم این سایت در فضای حقیقی هم فعالیت کنه و در کنارش یه تبلیغ هم برای این سایت محسوب میشه.

İmage

باز هم اگر تیتر علم در سمت راست نوشته بود باعث میشد بین مطالب تفکیک بهتری بشه. دلیلش علاوه بر تمییز دیداری مطالب این هست که ما فارسی رو راست خوانی می کنیم. انگلیسی چپ خوانی میشه.

İmage

اگر اشکالات و انتقاد ها گفته میشه به خاطر تخریب نیست به خاطر پیشرفت کردن هست و با این دید این حرف ها زده شد. همه عزیزان دست اندرکار از ویراستار و طراح گرفته تا نویسندگان و سردبیر خسته نباشند.

امیدوارم که عزیزان کسی از این حرف ها ناراحت و دلگیر نشده باشه و به خدا پناه می برم از این که انتقادی بکنم و یک نفر قید فعالیت رو در شماره های آتی بزنه. هدف بالا بردن کیفیت هست نه فراری دادن بچه های پای کار
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ صبح، توسط mortozpasha.)
۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۳:۰۴ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 18 کاربر به دلیل این ارسال از mortozpasha سپاس کرده اند.
سربازالحسین(ع), خط شكن, AMiRab19, REZVANEH, montagem, ققنوس, وزیر علوم و تحقیقات, zahraj, ELaHeH, DiDeH BaN, SaBeQoN, ارتش ضد ماسون, S@m0u1L, کوثر 313, آفتاب شرقی, Itachi, IRaNi, anti666
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
ارسال: #6
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
نقل قول: چون کمی از ناراحت شدن زحمت کشان ترسیدم بیشتر نقد ساختاری کردم تا محتوایی

نقد در صورت رعایت انصاف ؛ منطقا نباید موجبات ناراحتی کسی رو فراهم کنه! این رو پیش تر هم خدمت شما عرض کرده بودم. من منتظرم نقد محتوایی رو هم بفرستید.
لطفا تمام موارد ارسالتون رو به دقت شماره گذاری کنید تا توضیحاتم رو بفرستم.

از همه ی شما عزیزان میخوام  با اطمینان خاطر بابت اینکه حقیر میخونم و بهشون فکر میکنم ؛ مواردی که به ذهنتون میرسه رو ارسال کنید ؛ این نقدها هرچقدر هم که ساده و کوچک باشند با توجه به دقت نظر شما کیفیت کار رو در شماره های بعدی بالا میبرند ان شاء الله

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۵-۱۳۹۳ ۱۰:۴۰ صبح، توسط IRaNi.)
۱۲-۵-۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 16 کاربر به دلیل این ارسال از IRaNi سپاس کرده اند.
خط شكن, AMiRab19, montagem, ققنوس, ELaHeH, mortozpasha, DiDeH BaN, SaBeQoN, ارتش ضد ماسون, anti666, S@m0u1L, کوثر 313, وزیر علوم و تحقیقات, آفتاب شرقی, PooRYa, Itachi
پروفایل شما
ارسال: #7
(۱۲-۵-۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ صبح)IRaNi نوشته شده توسط:  
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
نقل قول: چون کمی از ناراحت شدن زحمت کشان ترسیدم بیشتر نقد ساختاری کردم تا محتوایی

نقد در صورت رعایت انصاف ؛ منطقا نباید موجبات ناراحتی کسی رو فراهم کنه! این رو پیش تر هم خدمت شما عرض کرده بودم. من منتظرم نقد محتوایی رو هم بفرستید.
لطفا تمام موارد ارسالتون رو به دقت شماره گذاری کنید تا توضیحاتم رو بفرستم.

از همه ی شما عزیزان میخوام  با اطمینان خاطر بابت اینکه حقیر میخونم و بهشون فکر میکنم ؛ مواردی که به ذهنتون میرسه رو ارسال کنید ؛ این نقدها هرچقدر هم که ساده و کوچک باشند با توجه به دقت نظر شما کیفیت کار رو در شماره های بعدی بالا میبرند ان شاء الله

کماکان بیشتر نقد ساختاری میکنم اگر بازخورد خوبی دریافت شد چشم نقد محتوایی هم میشه.

نقد منصفانه قاعدتا این جور که شما گفتین باید باشه ولی این کار بنده مسبوق به سابقه هست و خاطره تلخی دارم. تو دانشگاه به عینه دیدم که کسانی که خودشون گفتند نقد نشریه مان را به ایمیلمان بفرستید و بعد از نقد شدن سایر نشریات همه نقد ها علنی شد و اولین نشریه ای که با لحن تندی به نقاد حمله کرد همون کسانی بودند که پیشنهاد نقد نشریات رو داده بودند و آخر سر هم تمامی کاسه کوزه های دانشگاه (حتی فعالیت نکردن برخی دانشجویان) رو سر نقاد نشریات انداختند.

نقد منطقا نباید به دعوا بکشه ولی چون بعضی ها احساس می کنند کارشون بی عیب و نقص هست انتظار هیچ انتقادی رو ندارند. من همیشه اولین منتقد نوشته های خودم هستم ولی بعضی ها چنین اخلاقی ندارند و از انتقاد شدن هم به شدت بدشون میاد.

در مطلب "علم کامل" سه بار از کلمه ساعتی و یه بار از کلمه مدتی استفاده شده. یعنی امام صادق سه ساعت و خورده ای طول کشیده تا این جواب هارو بده؟ به نظر من بعید به نظر میرسه و بهتر بود بررسی بشه منظور از ساعت همون چیزی هست که ما الان میگیم یا معنی لحظه رو میده.

İmage

باز هم نقش ویراستاری و استفاده از فونت بزرگ تر و بهره گیری از فضاهای خالی دیده میشه

İmage

مثل مطلب ارتداد هم نتیجه گیزی بحث زیبا و منطقی بود.

İmage

مخاطبان شما قشر خاصی نیستند. این گونه حرف ها شاید برای دانشجویان فلسفه به راحتی قابل فهم باشد. بهتره به زبانی سخن بگوییم که همه فهم باشه. جاهای دیگه درسته که ادبی هستند ولی چندان ثقیل نیستند که مخاطب رو گیج کنه.

طراحی این دو صفحه که یک مطلب رو داشت همگون بود و علاوه بر زیبایی که هر طرح داشت رنگ یکسان باعث میشه مخاطب بفهمه هنوز در مطلب صفحه قبلی هست. نمی دونم این هارو از بچه های این سایت طراحی می کنند یا نه. اگر خودشون طراحی کردند که فوق العاده بود ولی حتی اگر پیدا هم کرده باشند پیدا کردن دو طرح متفاوت با رنگی یکسان کار سخت و ارزشمندیه

İmage

اگر از غلط های املایی جزئی عبور کنیم استفاده از فضاهای خالی این نوشته زیبا بود و به خوبی از این فضاهای بلا استفاده بهره گرفته شده

İmage

گاهی یه ویرگول میتونه به فهم جملات کمک کنه

İmage

سطرهای خط قرمز دار به نظر بنده قشنگ به نظر نمی رسن. این نظر شخصی هست

İmage

اگر جوری میشد که کلمات روی نخل ها و پرچم ها و خیمه ها برداشته بشن هم زیبایی بصری بالا می رفت هم متن بهتر خونده میشد و هم عکس ها پشت متن گم نمی شدن

İmage

فونت کلمات نباید تغییر کنه

İmage

بعضی جاها ویرگول میتونه اضافی باشه. اگر ویرگول هم نباشه خواننده به راحتی به ادامه متن ادامه میده و نبودش فرقی نمیکنه. بودن زیاد ویرگول هم میتونه فکر خواننده رو اذیت کنه

İmage

در مطلب حاج آقا دولابی طرح متن رو کدر کرده بود اینجا هم برعکس شده و متن روی طرح رفته

İmage

این کار در صفحات بعد بیشتر میشه

İmage

این علامت ها یعنی مطلب از اینترنت کپی شده ویراستاری هم نشده

İmage

این که بین نقل تاریخ نکات روزی رو بیان کنیم بسیار خوب هست که گفته شد ولی باید سعی بشه بین مطالب هم پرش به وجود نیاد. بین پاراگراف دوم و سوم یه پرش اتفاق افتاده. برای این کار میشه این حرف هارو به همین شکل و همین جا گفت ولی داخل یک کادر که هم نکته برجسته بشه و هم این پرش اتفاق نیفته

İmage

باز هم ویرگول اضافی و رفتن متن روی عکس

İmage

امامی که با فلش مشخص شده فکر کنم منظور امام خمینی هست. چون این حرف امام حسین (ع) نمیتونه باشه

İmage

باز هم نشانه های کپی پیست و ویرگول های اضافی

İmage

باز هم نشانه های کپی پیست و افتادن متن روی عکس

İmage

البته نمیشه از متن زیبا و با مفهوم زیر هم گذشت که فضا رو به خوبی ترسیم کرد و کار حر در مقابل امام حسین (ع) رو با مفاهیم بروز تبیین کرد

İmage

یه نکته ای رو آخر سر که صفحات تموم شد می خواستم بگم ولی شاید یادم بره الان میگم. تعداد صفحات خیلی زیاد هست. درسته کار نیکو کردن از پر کردن است ولی به شرطی که مخاطب شما هم بخونه. تعداد صفحات باعث میشه حجم فایل هم بالا بره و شاید افراد کمتری برای یک گاهنامه 34 مگابایت دانلود کنن.

روزنامه جام جم در کنار روزنامه اش یه هفته نامه هم میده به اسم کلیک Click که حجمشون اکثرا 1 مگابایت هست. یا روزنامه خراسان همین کارو میکنه به اسم بایت Byte که حجمشون از 3 مگابایت تجاوز نمی کنه

ادامه دارد ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۵:۴۵ عصر، توسط mortozpasha.)
۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۵:۳۸ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 10 کاربر به دلیل این ارسال از mortozpasha سپاس کرده اند.
خط شكن, montagem, وزیر علوم و تحقیقات, zahraj, آفتاب شرقی, کوثر 313, IRaNi, SaBeQoN, ELaHeH, S@m0u1L
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
ارسال: #8
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

نظرات آقای مرتضی رو تا اینجا به چند دسته تقسیم میکنم:

یک سری از مطالب مرتبط به کار تیم طراحی فعلی میشه؛که به نظرم اکثریت اونها سلیقه ای بودند ... مواردی که به نظر من به این شکل زیبا هستند به نظر شما به شکل و حالت یا چیدمانی دیگر...!
البته در مورد یکسان شدن جهت تیترها یا بولد شدن برخی سر تیترها و ... نظراتتون درست هست و من هم مواردی رو زمان ویراستاری نهایی به عزیزان یادآوری کردم که اکثریتشون تصحیح شد و مواردی که از نظر دور ماندند تا حدی طبیعی به نظر میرسه... ان شاء الله رفعشون خواهیم کرد.

اما در مورد سایر مواردی مثل استفاده از همه ی فضاهای خالی اطراف تصاویر؛کار کردن متن در صفحه ی سفید ؛ پر کردن تمام بخش بالای مقالات برای حدیث و ... خب ممکنه طراحان ما نظر دیگری داشته باشند و من در این دست مطالب زیاد دخالت نمیکنم.
عزیزانی که در تیم طراحی با حقیر کار میکنند در این امر بسیار کارآزموده و با تبحر هستند و مطمئنا هردو برای چینش مطالب و تصاویر دلایل خودشون رو دارند.
با این حال از این بزرگواران میخوام  ارسال های شما رو به دقت بخوانند و از این پس در صورت تمایل در کارشون از نکات شما استفاده کنند.باز تاکید میکنم مواردی که سلیقه و نظر شخصی در اونها دخیل هست هیچ اجباری در اجرا ندارند...

در مورد نقدهاتون به ویراستاری باز هم اگر از نقطه نظرات سلیقه ای و شخصی بگذریم؛که البته بسیار هم ظریف و موشکافانه ارائه شدند İmage مواردی رو هم میشه در نظر گرفت که حقیقتا ضعف ما محسوب میشن...
خب تیم مجله ی نوپای ما به چند ویراستار دقیق نیاز داره...و این رو تحت هیچ شرایطی نمیشه منکر شد.
در این نسخه و نسخه های قبل همیشه کار مجله حداقل 5 بار توسط حقیر و افراد دیگری بازبینی میشه ؛ خوبه بدونید که بیش از 90 درصد از اشکالات رفع میشن و این مواردی که باقی می مانند با زیرکی ! از دید وسواسی و حساس حقیر فرار میکنند !
در هرحال! راه گریزی نیست و تنها راه علاجِ مشکل افزوده شدن حداقل دو ویراستار حاذق به گروه هست.

همین جا از فرصت استفاده میکنم و از هریک از عزیزان که قدرت و دقت و تبحر انجام این کار رو دارند دعوت میکنم به تیم مجله بپیوندند...

در ارتباط با تعداد صفحات هم ؛ دغدغه ی حقیر همیشه استفاده از تمام نیروها و دغدغه ها و البته زحماتی هست که طی مدت اماده سازی مجله برای محتوا صرف میشه؛ به همین دلیل امکان نداره عزیزی مطلبی رو به ما تقدیم کنه و من به علت طولانی بودن و یا هر امر دیگری از نقل اون خود داری کنم.البته مطالب تقسیم بندی میشن به شرطی که این بخش بندی اسیبی به انتقال مفهوم مورد نظر در مقاله نزنه...
ضمنا ؛ همیشه حجمی مشخص برای مقالات در نظر گرفته شده؛ ولی گاهی سرفصل ها اون قدر با ارزش هستند که میطلبه به حد کافی برای تکمیل موضوع توضیح داده بشه...و یا خواننده کمی بیشتر وقت صرف کنه تا هدف حقیقی نوشتار کامل در ذهن و روح مخاطب بنشینه...
همچنین وقتی هر نسخه از گاهنامه ی ما تا شماره ی بعدی حداقل 4 ماه فاصله ی زمانی  در انتشار داره؛فکر میکنم داشتن یک مجله ی 66 صفحه ای خیلی عجیب به نظر نرسه...

ضمنا! خوبه بدونید که این نسخه از مجله کاملا اتفاقی 66 صفحه شد ! و از 66 حدیث در آن بهره بردیم...

در مورد استفاده از احادیث و یا سخنان قصار؛ در نسخه ی اول تمام احادیث انتخابی احادیث قدسی بودند.
در نسخه ی دوم تمام احادیث از حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نقل شدند.
در نسخه ی سوم احادیث حضرت امیر علیه السلام قرار گرفتند.
و همین منوال ادامه خواهد یافت...

در مورد اینکه مجله به دور از مسائل روز سیاسی و فرهنگی ارائه میشه؛ جسارتا نقدتون رو هم میپذیرم و هم نمیپذیرم!
میپذیرم ؛ چون اصلا دغدغه ی حقیر و تیم مون سیاسی کاری نیست!همون طور که مشکل جامعه ی اسلامی ما در وهله ی اول مسائل سیاسی نیست!
به نظر حقیر اگر کسی عقاید دینی محکم و قابل قبولی رو کسب کنه مسیرش رو در سیاست هم پیدا خواهد کرد.

ضمن اینکه مجله نوپا تر از اون هست که بخواهیم با مسائل پر زرق و برق ولی بیهوده ی سیاسی ظرفیتش رو هدر بدیم و از رشد و شکوفایی معنوی اون جلوگیری کنیم...
شاید اگر به مرور زمان و به خواست حضرت ان شاء الله کار بیشتر جا افتاد؛و البته حقیر دیگه مسئول مجله نبودم! زمانی حرفهایی از این دست مطالب هم در محتوای مجله قرار داده بشه...

در مورد دور بودن از مسائل فرهنگی روز نقدتون رو رد میکنم...
اگر از این بُعد به این جریان نگاه کنید که دین ما به قدری جامع هست که در تمام ابعاد مسائل زندگی امروز اجتماعی و فرهنگی رو هم پوشش بده و رفع کنه؛در جای جای این مجله میتونید امروز فرهنگ کشور اسلامی و نقص های موجود رو درک و تحلیل کنید.

از همه ی شما عزیزان دعوت میکنم ؛ اگر حوصله ی بررسی همه ی مطالب مجله رو هم نداشتید؛ مقالات دست نویس دوستانتون در تالار رو که در مجله با عناوین "یاران اسلام" و "مطهران تاریخ" و "مرگ شیطان" و "راهیان کربلا " و ... ارائه شدند رو حتما بخونید؛
که این مقالات بسیار زیبا و به جا ضمن توضیح و انتقال اطلاعات تاریخی و مذهبی  ؛ زمان رخدادهای مقاله رو با زمان امروزمون مقایسه کردند؛
و اجرای این مهم برای اولین مقاله ی این عزیزان با این سبک و سیاق بسیار خوب و مفید و با ارزش به نظر میرسه....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۵-۱۳۹۳ ۱۱:۲۹ صبح، توسط IRaNi.)
۱۳-۵-۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 10 کاربر به دلیل این ارسال از IRaNi سپاس کرده اند.
خط شكن, ELaHeH, AMiRab19, ققنوس, وزیر علوم و تحقیقات, آفتاب شرقی, SaBeQoN, mortozpasha, کوثر 313, S@m0u1L
کارمند فعال مجازی!
*
پروفایل شما
سپاس شده: 8864 در 1492 موضوع
سپاس کرده: 11746
اعتبار: : 4272
ارسال: #9
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

(۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۵:۳۸ عصر)mortozpasha نوشته شده توسط:  نمی دونم این هارو از بچه های این سایت طراحی می کنند یا نه. اگر خودشون طراحی کردند که فوق العاده بود ولی حتی اگر پیدا هم کرده باشند پیدا کردن دو طرح متفاوت با رنگی یکسان کار سخت و ارزشمندیه
تصویر حرم امام علی(ع) که یه عکس بود، اون تایپو "یا علی مولا" هم یه طرح آماده است
به غیر از صفحه راهیان کربلا، بقیه صفحات رو خود اعضا سایت طراحی کردند.

(۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۵:۳۸ عصر)mortozpasha نوشته شده توسط:  سطرهای خط قرمز دار به نظر بنده قشنگ به نظر نمی رسن. این نظر شخصی هست

İmage
صرفا به دلیل زیاد نشدن صفحات، متن روی تصاویر اومد

نقل قول: فونت کلمات نباید تغییر کنه

İmage
ابتدا فونت یکی بود، ولی برای اینکه ه تبدیل بشه به ة فونت رو عوض کردم
البته راه دیگه ای هم بود که چند ثانیه زمان بیشتری میبرد، به دلیل نبود وقت این کار رو کردم!

نقل قول: این علامت ها یعنی مطلب از اینترنت کپی شده ویراستاری هم نشده

İmage
از این علامت ها زیاد بود، متاسفانه
بعد از انتشار گاهنامه متن ها دوباره ویرایش شدند، و برخی از نکاتی که گفتین برطرف شده.
نمیدونم نسخه ویرایش شده رو کی میزارند روی سایت Anti666 _15_

در مورد حجم گاهنامه؛ تصاویری که من با کیفیت پایین ذخیره کردم تا حجمش پایین بیاد، 66 مگابایت شد!
حالا اگر تصاویر آقای امیر عباس رو هم کنارش بذاریم، نزدیک 100 مگ میشه!!!

دوستی که گاهنامه رو بصورت پی دی اف درست کرده، بازهم کیفیت تصویر رو آورده پایین، تا حدی که برخی جزئیات دیده نمیشه!

نقل قول: مطمئنا هردو برای چینش مطالب و تصاویر دلایل خودشون رو دارند.

تنها دلیل ضعیف بودن بخشی از کار گرافیک، نبود زمان کافی و کار عجله ای بود!

یا علی
امضاي S@m0u1L :

آفت دینداری حسد و خودبینی و فخر فروشی است.

کافی(ط-الاسلامیه) ج2 ، ص 307 ، ح 5
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۵-۱۳۹۳ ۰۱:۵۵ عصر، توسط S@m0u1L.)
۱۳-۵-۱۳۹۳ ۱۱:۵۲ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از S@m0u1L سپاس کرده اند.
خط شكن, ELaHeH, ققنوس, وزیر علوم و تحقیقات, آفتاب شرقی, mortozpasha, کوثر 313
پروفایل شما
ارسال: #10
(۱۳-۵-۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ صبح)IRaNi نوشته شده توسط:  
در ارتباط با تعداد صفحات هم ؛ دغدغه ی حقیر همیشه استفاده از تمام نیروها و دغدغه ها و البته زحماتی هست که طی مدت اماده سازی مجله برای محتوا صرف میشه؛ به همین دلیل امکان نداره عزیزی مطلبی رو به ما تقدیم کنه و من به علت طولانی بودن و یا هر امر دیگری از نقل اون خود داری کنم.البته مطالب تقسیم بندی میشن به شرطی که این بخش بندی اسیبی به انتقال مفهوم مورد نظر در مقاله نزنه...
ضمنا ؛ همیشه حجمی مشخص برای مقالات در نظر گرفته شده؛ ولی گاهی سرفصل ها اون قدر با ارزش هستند که میطلبه به حد کافی برای تکمیل موضوع توضیح داده بشه...و یا خواننده کمی بیشتر وقت صرف کنه تا هدف حقیقی نوشتار کامل در ذهن و روح مخاطب بنشینه...
همچنین وقتی هر نسخه از گاهنامه ی ما تا شماره ی بعدی حداقل 4 ماه فاصله ی زمانی  در انتشار داره؛فکر میکنم داشتن یک مجله ی 66 صفحه ای خیلی عجیب به نظر نرسه...

بنده منکر استفاده نکردن از تمامی مطالب نیستم حرفم این هست که چرا گاهنامه دیر به دیر بیرون میاد و حجم مطالب خیلی زیاد میشه؟

با کمال احترام خواننده وقت بیشتری صرف نخواهد کرد می تونید نظرسنجی و یا تحقیق کنید ببینید چند نفر گاهنامه رو به طور کامل می خونن

عجیب این هست که چرا 4 ماه بین کارها فاصله میفته؟

نقل قول: ضمنا! خوبه بدونید که این نسخه از مجله کاملا اتفاقی 66 صفحه شد ! و از 66 حدیث در آن بهره بردیم...

در مورد استفاده از احادیث و یا سخنان قصار؛ در نسخه ی اول تمام احادیث انتخابی احادیث قدسی بودند.
در نسخه ی دوم تمام احادیث از حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نقل شدند.
در نسخه ی سوم احادیث حضرت امیر علیه السلام قرار گرفتند.
و همین منوال ادامه خواهد یافت...

اگر ادامه خواهد داشت پس نظر دادن بنده در این مورد اضافی هست

نقل قول: در مورد اینکه مجله به دور از مسائل روز سیاسی و فرهنگی ارائه میشه؛ جسارتا نقدتون رو هم میپذیرم و هم نمیپذیرم!

میپذیرم ؛ چون اصلا دغدغه ی حقیر و تیم مون سیاسی کاری نیست!همون طور که مشکل جامعه ی اسلامی ما در وهله ی اول مسائل سیاسی نیست!
به نظر حقیر اگر کسی عقاید دینی محکم و قابل قبولی رو کسب کنه مسیرش رو در سیاست هم پیدا خواهد کرد.

ضمن اینکه مجله نوپا تر از اون هست که بخواهیم با مسائل پر زرق و برق ولی بیهوده ی سیاسی ظرفیتش رو هدر بدیم و از رشد و شکوفایی معنوی اون جلوگیری کنیم...
شاید اگر به مرور زمان و به خواست حضرت ان شاء الله کار بیشتر جا افتاد؛و البته حقیر دیگه مسئول مجله نبودم! زمانی حرفهایی از این دست مطالب هم در محتوای مجله قرار داده بشه...

منظور از مسائل سیاسی روز به معنی سیاسی مصطلح نیست. چیزی که رهبر از دانشجوی سیاسی طلب می کنند و در موردش حرف می زنند هست. مثلا یکی از هفته نامه ها فتنه 88 رو با آیات قرآن تبیین کرده بود بدون این که اسمی از کسی بیاره. منظور کارهای این چنینی هست

نقل قول: در مورد دور بودن از مسائل فرهنگی روز نقدتون رو رد میکنم...

اگر از این بُعد به این جریان نگاه کنید که دین ما به قدری جامع هست که در تمام ابعاد مسائل زندگی امروز اجتماعی و فرهنگی رو هم پوشش بده و رفع کنه؛در جای جای این مجله میتونید امروز فرهنگ کشور اسلامی و نقص های موجود رو درک و تحلیل کنید.

دین ما به قدری جامع هست که مسائل فرهنگی رو پوشش بده ولی گاهنامه شما پوشش نداده

تاملاتی پراکنده پیرامون کار خودجوش فرهنگی

ایجاد خط مستقیم ارتباطی از سنگر فرماندهی به نیروهای خودجوش فرهنگی

بایدها و نبایدهاى اسلامى سازى علوم انسانى

این تاپیک هارو مطالعه کنید می فهمید منظور بنده چی هست
۱۳-۵-۱۳۹۳ ۰۲:۱۷ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از mortozpasha سپاس کرده اند.
خط شكن, ELaHeH, AMiRab19, ققنوس, وزیر علوم و تحقیقات, S@m0u1L, IRaNi
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
ارسال: #11
بسم الله الرحمن الرحیم

برادر مرتضی! همیشه موارد و مسائلی در پیچ و خم تولید کارهای گروهی علی الخصوص کارهای نوپا هست که همه با خبر نیستند و دلیلی هم برای توضیحشون نیست...
چه بسا به مرور همین موارد باعث پیشرفت و رشد صعودی کار هم بشه!
تمام مواردی که گوشزد کردید (که برخی بعضا شبیه بازخواست به نظر میرسید) رو در نظر داشته و دارم ؛ و در هر حال بابت وقتی که صرف کردید و توجهی که مبذول داشتید سپاسگزارم

امیدوارم مجله به دور از ایرادهای کثیری که برادرامون وارد کردند (که بخشی از اونها کاملا سلیقه ای بود و نقد کاربردی محسوب نمیشد) و یا مواردی که انصافا وارد بود ؛
برای عزیزان مفید هم باشه...
امیدوارم برخلاف تصور ایشون مجله ی ما واقعا خوانده و از مطالبش استفاده بشه ؛
و امیدوارم تعریف و یا نقد دوستان در همراهی با توجه کافی اونها در استفاده کردن از مطالب مجله؛خستگی رو از تن حقیر در بیاره...

همگی موفق باشید ان شاء الله
یا حق

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۵-۱۳۹۳ ۰۳:۰۶ عصر، توسط IRaNi.)
۱۳-۵-۱۳۹۳ ۰۳:۰۵ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 14 کاربر به دلیل این ارسال از IRaNi سپاس کرده اند.
خط شكن, ELaHeH, REZVANEH, نخست وزيرمجازي, AMiRab19, montagem, ققنوس, وزیر علوم و تحقیقات, آفتاب شرقی, SaBeQoN, مهدي ياور, ارتش ضد ماسون, mortozpasha, S@m0u1L
*
پروفایل شما
سپاس شده: 894 در 116 موضوع
سپاس کرده: 878
اعتبار: : 327
ارسال: #12
(۱۲-۵-۱۳۹۳ ۰۵:۳۸ عصر)mortozpasha نوشته شده توسط:  این علامت ها یعنی مطلب از اینترنت کپی شده ویراستاری هم نشده

İmage

باز هم نشانه های کپی پیست...

İmage

باز هم نشانه های کپی پیست...

İmage
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
 از حوصله ای که بخرج دادید تشکر میکنم
اما گاهی اوقات دور بودن و فاصله داشتن از میدان کار باعث برداشت ها نادرست و انتقال نادرست اون به دگران میشه

علامت هایی ها در بالا مشاهده میکنید مربوط به نرم افزار وورد می باشد. نرم افزار word قابلیتی به نام نیم فاصله دارد که باعث میشه حروف در عین نداشتن فاصله از حرف قبلی خود، به صورت حروف مجزا نشان داده بشوند که زمان انتقال مطالب به نرم افزا طراحی به دلیل عدم پشتیبانی از این قابلیت کاراکتر نام برده شده رو به این صورت نمایش میده و این یک امر طبیعی هست چون اگر بخواهبم برای هر تغییر کوچکی صد درصد مطالب رو بازخوانی کنیم سالی یک نشریه هم خروجی نخواهد داشت.
هر چند دیر اما دوست نداشتم این شبهه توی ذهن مخاطبان باشد که مطالب گاهنامه فقط کپی پیست بوده و  حتی ویرایش و بازخوانی نمیشوند.
نقد به دیگر نقدهایتان بماند.

التماس شهادت 
امضاي AMiRab19 :

***( الهم عجل سریعا شهادتی )***
اللهم ... فاجعلنی ممن یشتری فیه منک نفسه ثم وفی لک ببیعه الذی بایعک علیه غیر ناکث...فاجعله خاتمه عملی و صیر فیه فناء عمری و ارزقنی فیه لک و به مشهدا توجب لی منک الرضا تحط به عنی الحظایا و تجعلنی فی الاحیاء المرزوقین بایدی العداه و العصاه تحت لواء الحق و رایه الهدی ماضیا علی نصرتهم قدما غیر مول مدبرا و لا محدث شکا.
خدایا پس مرا جزو کسانی قرار ده که جان خود را به تو می فروشند...خدایا پس عاقبت و نهایت کار مرا شهادت در راه خود قرار ده و امر مرا در این راه به پایان ببر و با کشته شدنم در راه تو رضایت خود را شامل حالم کن و گناهانم را ببخش و مرا جزو کسانی قرار بده که در راه تو و در زیر پرچم هدایت تو و برای نصرت دین تو به دست بدترین بندگان نافرمانت کشته می شوند و مرا جزو کسانی قرار ده که نزد تو زنده اند و نزد تو روزی می خورند.
التماس شهادت
۲۳-۶-۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 13 کاربر به دلیل این ارسال از AMiRab19 سپاس کرده اند.
IRaNi, وزیر علوم و تحقیقات, خط شكن, مهدي ياور, آفتاب شرقی, ارتش ضد ماسون, آوینه, ELaHeH, S@m0u1L, , REZVANEH, DeSDeMoN, نخست وزيرمجازي

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پنجمین شماره گاهنامه فرهنگی_مهدوی66 REZVANEH 3 1,367 ۱۵-۲-۱۳۹۴ ۰۶:۵۴ عصر
آخرین ارسال: sinoorhotel
  چهارمین شماره گاهنامه فرهنگی_مهدوی66 REZVANEH 7 1,926 ۱-۱۰-۱۳۹۳ ۱۰:۱۱ عصر
آخرین ارسال: S@m0u1L
Lightbulb دومین شماره از گاهنامه ی فرهنگی مهدوی (66) IRaNi 8 24,171 ۵-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ عصر
آخرین ارسال: robat mahdi
  اولین شماره گاهنامه مهدوي و مذهبی 66 تالار گفتگوي ANTi666 نخست وزيرمجازي 25 23,012 ۱۱-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ عصر
آخرین ارسال: anti666

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.