WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت


راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
زمان کنونی: ۴-۹-۱۳۹۶, ۰۳:۴۲ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: VaVPi
آخرین ارسال: SaaRaa
پاسخ: 36
بازدید: 4934

 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی

کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #25
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
مبنای خلق پول در اقتصاد فعلی ، ربا و تورم است. سوال اینجاست که چرا خلق پول بر اساس بخشش به نیازمندانی که قطعا از مواهب زمین ، سهم الهی دارند صورت نمی گیرد؟ آیا خلق پول بر اساس تورم و ربا ، صحیح تر از خلق آن بر اساس اعطای حق مسلم نیازمندان است؟


 

وام  مبتنی بر گرفتن سود و قرض مبتنی بر اخذ کارمزد ، ربا هستند. هیچکدام از اینها جزو عقود معاش اسلامی نیستند. ای علما، ای حق جویان ، بیدارتر شوید...
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
۱۳-۱۲-۱۳۹۳ ۰۳:۱۰ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 1 کاربر به دلیل این ارسال از الر66 سپاس کرده است.
Parsafar
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #26
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
بسم الله الرحمن الرحیم


رابطه اقتصاد با آیه " اهدنا الصراط المستقیم"
 
سوره حمد ، عصاره علوم قرآن کریم است . آیه " اهدنا الصراط المستقیم " این سوره ، عصاره کاربردی روش شناسی اسلامی است.
اهدنا الصراط المستقیم
خدایا ما را به راه مستقیم هدایت فرما
 
راه مستقیم یعنی کوتاهترین فاصله بین مبداء و مقصد .
در اقتصاد، مبداء ،طبیعت است که به رایگان همه چیزش را بما داده است.
مبداء تمام اقدامات بشر منجمله اقتصاد ، طبیعت و انسان است. بنابراین ، هر سازوکاری ( اعم از اقتصاد) که خلاف سرشت طبیعت پایه ریزی شود محکوم به شکست خواهد بود و سرشت طبیعت، بخشندگی بی حساب و بی منت است و اقتصادی که خلاف سرشت طبیعت عمل کند منکوب خواهد شد.
نمونه بارز این مدعا در توسعه عالی صنعت ، نمود پیدا میکند. اگر تکنولوژی و صنعت ، به اوج خود برسد ، سهم حضور نیروی انسانی بسیار اندک خواهد شد و در چنین شرایطی ، اقتصاد فعلی با نرخ نجومی بیکاری مواجه می گردد و صاحبان سرمایه و صنایع، با جامعه ای روبرو خواهند شد که بدلیل بیکاری ، توان خرید محصولات آنها را ندارند. اینجاست که خطای بزرگ اقتصاد فعلی که همانا خلاف سرشت طبیعت ( بخشش رایگان) عمل کردن است آشکار خواهد شد.
فلذا مستکبرین عالم برای بقای سلطه خود بر جهان ، ناچارند که شرایط را طوری حفظ کنند که تعمیم صنعت وتکنولوژی تولید و خدمات و بکارگیری انرژی های قدرتمند و بیکران طبیعت، به اوج خود نرسد
هزینه چنین ظلمی را ضعفاء و محرومین عالم در قالب  محرومیتها و پریشانیها و بیماریها متقبل خواهند شد.
اما در این میان ، چه دلایلی وجود دارد که زشتیهای این ساختار ظلم ، به سرعت آشکار نمی شود؟ باید گفت دلایلی همچون وابستگی به فروش نفت در کشورهای محروم ، سبب به تاخیر افتادن آن می باشد. کشوری مانند چین از این موقعیت استفاده کرده و مواد اولیه همچون نفت را به مفت می خرد و محصولات خود را ارزان می فروشد . کشورهای توسعه یافته با ارائه صنایع و تکنولوژی و خدمات کلیدی، همچون زالو خون دیگر کشورها را میمکند و چین نیز محصولات خود را با قیمت رقابتی به کشورهای توسعه یافته و نیز کشورهای وابسته به نفت می فروشد.
اری ! درآمد حاصل از فروش نفت کشورهای تحت سلطه اقتصاد مبتنی بر برده داری مدرن، لبهای مستکبرین را خندان می کند و بقای اقتصاد ظالمانه آنها را تضمین می نماید.
حال، جهاد علیه این سازو کار ، چه وقت در ایران اتفاق خواهد افتاد ؟ به امید آن روز!
اکنون با استعانت از آیه " اهدنا الصراط المستقیم" ( یافتن کوتاهترین مسیر از مبداء به مقصد) ، چاره چیست؟
چاره کار اینست که درآمد فروش نفت و متعلقات آن و نیز منابع کانیهای بسیار گرانبها ( که ارزش زیاد آنها تنها بدلیل نظام ارزشگذاری پوچ فعلی است!) به ایجاد شهرهای نوین اسلامی و مبتنی بر اوج تحقق صنعت و تکنولوژی و انرژیهای بیکران پاک ، اختصاص یابد  و مشکلات درونی جامعه اسلامی منجمله فقر ، از طریق تحقق نظام زکات ، مرتفع شود و با جهاد در راه تمدن نوین اسلامی، سرعت تحول افزایش یابد. بهمین دلیل است که زکات و جهاد در قرآن اهمیت خاصی دارد زیرا زمینه کوتاهترین مسیر بسوی معاش اسلامی را فراهم می کند.
با استعانت از عبارت متدولوژیک " الصراط المستقیم " و با اندکی تامل در آیات قرآن ، درمی یابیم که در عصر حاضر و با وجود فناوریهای امروزی، اقتصاد بیع مبنا و پول مبنا ، مستقیم نیست و کوتاهترین مسیر از مبدا معاش ( طبیعت که همه چیز را به رایگان در اختیار قرار داده)  تا مقصد معاش  ( تحقق عیش صحیح انسانها و رسیدن به کمال لازم) نمی باشد . بهمین دلیل در روایات ،بیان شده که حضرت مهدی (عج) با امر جدید قیام می فرمایند.
باطن آیه 9 سوره جمعه نیز به همین مدعا دلالت دارد.
.( الجمعة ).
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ ( 9 )
اي كساني كه ايمان آورده‏ايد چون براي نماز جمعه ندا درداده شد به سوي ذكر خدا بشتابيد و بیع را واگذاريد اگر بدانيد اين براي شما بهتر است

جمعه ، آخرین روز هفته و روز کمال آن است و معنای باطنی آن دوران کمال زندگی بشریت است. جمعه روز هفتم هفته است و هفت نماد اسلام است. دوران کمال زندگی بشر با اسلام محقق می شود و شروع تحول اقتصادی آن ، از مسیر ذرواالبیع می گذرد.
 
آیا تاکنون از خود پرسیده اید که از میان عقود اسلامی ( که بیع تنها یکی از آنهاست) چرا تنها امر به وانهادن بیع در این آیه شده است؟
 
در اقتصاد حقیقی اسلام جهانی ، با بهره گیری از تمام ظرفیت طبیعت اعم از منابع و انرژی ، افراد جامعه در جهت تحقق عیش صحیح همگانی ، مواهب رایگان طبیعت را به کار میگیرند و با صنعت مقتدر در مسیر کمال زندگی قرار می دهند و صنعت و منابع بی پایان انرژی های پاک ، به آنها اجازه می دهد که حدود دو سوم از سال را فارغ از یوغ صنعت غلط، به عیش و کمال بپردازند.
 
امیرمؤمنان(ع) در حکمت 390 از نهج البلاغه می فرماید:اوقات مؤمن سه بخش است:بخشی برای عبادت و ارتباط با خداوند و بخشی برای اداره معاش و بخشی برای تأمین لذت های حلال و مطلوب و غیر حرام

در شهر نوین اسلامی ، با بهره گیری از قدرتمندترین وجوه صنعت و انرژیهای پاک طبیعت، حیات حقیقی انسان در زمین با اتکا به حق و ایمان و به رهبری مصلح جهانی ، آغاز خواهد شد و انسانها تمام سال را همچون بردگان اسیر صنعت و خدمات ناقص نخواهند بود .
ان شاء الله.  الر
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۱۲-۱۳۹۳ ۰۳:۲۸ عصر، توسط الر66.)
۲۳-۱۲-۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #27
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
تحقق ربا ستیزی و زمینه سازی تمدن نوین اسلامی در وزارت زکات
 
اگر گروهی بخواهد در سطح کلان، بر بقیه افراد سلطه نرم داشته باشد باید آنها را محروم و زیردست خود قرار دهد و لازمه محرومیت و زیردست بودن دیگران، اعمال محدودیت در مال و پول و بی ثباتی  نرم است و لازمه اعمال محدودیت در مال و پول و بی ثباتی نرم  ، تسلط بر نظام پولی و نظام  قیمت گذاری می باشد و لازمه تسلط بر اینها در کشوری که داعیه انقلاب جهانی دارد تسلط علمی بر نظام پولی و قیمت گذاری می باشد و نتیجه اینها می شود تئوریهای اغوایی نظام پولی و قیمت گذاری همچون تئوری دست نامرئی ادام اسمیت . 
 
مایر روچیلد ( بانکدار یهودی) :
اجازه دهید پول یک کشور را کنترل وتوزیع کنم و دیگر فرقی نمی کند که چه کسی قوانین آن کشور را وضع می کند.
 
چرا در اقتصاد فعلی به ضعفاء ، پول بلاعوض اعطا نمی شود ؟
بدلیل ترس از تورم چند هزار درصدی؟!! بدلیل اختلال در مبانی پولی؟!!! بدلیل آنکه دیگر هیچکس درست و کامل کار نمی کند؟!!!
آیا ممنوعیت عملی افزایش قیمتها و حمایت از ثابت ماندن هزینه و عوامل تولید و خدمات که تورم را برای همیشه مضمحل می کند، تا این مقدار رویایی و سخت است؟! چگونه است که مستکبرین با قوانین غلط و استعماری،  دنیا را به سیطره خود دراورده اند ولی ما با مبانی حقی همچون ثابت ماندن قیمتها برای همیشه و حذف تورم هنوز درگیر هستیم؟!
چرا دهها سال است که بشر در علوم گوناگون پیشرفتهای شگرف داشته اما دانش اقتصاد هنوز همچون لباس کهنه ای است که اقتصاددانان! دائما باید دغدغه وصله پینه درزهای دائمی آن را داشته باشند؟!! خنده دار نیست؟! سلطه گران می توانند اما نمی خواهند رفاه، همه گیر شود!
چرا سی سال است در پهنه این انقلاب مقدس اسلامی، مدعیان اقتصاد غربی ، دائما راهکارهای تکراری و نخ نما را بیان می کنند و مشکلات جامعه حل نمی شود؟؟ 
 
چرا بانک مرکزی انقلاب اسلامی ایران ،رکورد دار سود دادن ( ربا دادن) به سپرده های خارجی ( بویژه عربی) می باشد؟!
 
چرا در دنیایی که خداوند همه چیز (بخصوص زمین) را به رایگان در اختیار ما قرار داده مدت انتظار برای خانه دار شدن در کشور اسلامی، نزدیک چهل سال است؟
 
                                                                                     
چرا علیرغم اینکه در پروتکلهای صهیون برای تسخیر جهان، بی اعتقادی مبنایی آنها به بورس و نوسان قیمتها و بی ثباتی قیمت محصولات ، تصریح شده است ،ما هنوز به دست نامرئی آدام اسمیت چسبیده ایم و سخن خداوند را زیر پا گذاشته ایم؟( و اقیموا الوزن بالقسط)
 
سی و چهار سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته و نمایندگان مردم در مجلس( ضمن احترام به حسن نیت وتعهد آنها) تازه یادشان افتاده که نرخ سود ( ربا) بانکی را به دو درصد تبدیل کنند غافل از اینکه سود سالانه دو درصد،  نرخ مطلوب مستکبران است که در پروتکلهای صهیون برای چپاول نرم مردم مظلوم و دو برابر شدن اصل وام در طول دوره پنجاه ساله بازپرداخت وام ، در نظر گرفته شده است!! این یعنی ما تا آنجا در اقتصاد بیچاره ایم که بعد از چهار دهه ، به نرخ مطلوب ربای مستکبران برای چپاول نرم کشورها راضی شده ایم!
جالب است بدانید حتی اگر تمام ارزش حداقلی ملک را بصورت سی ساله با ربای سالانه دو درصد به شما وام بدهند می بایست ماهانه چیزی در حدود پایه حقوق و دستمزد مصوب فعلی کارگران را پرداخت کنید!!
کاربرد قرآن در تحول صحیح و عالی در اقتصاد چیست؟ یعنی قرآن تا این حد ضعیف است که علیرغم گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی ایران ، ما هنوز توان اصلاح معیشت خود را نداریم؟
معادل قرآنی سبک زندگی چیست؟ معادل قرآنی اقتصاد چیست؟ معادل قرآنی روش شناسی چیست؟ معادل قرآنی نظریه چیست؟
روش شناسی کسانی که مبانی اقتصاد فعلی را تدوین کرده اند چیست؟؟
 
اقتصاد فعلی ، دسترسی مردم به مواهب طبیعت که رایگان در اختیار بشر قرار گرفته را در غل و زنجیر نظام پولی جاری اسیر کرده و اعطای پول  تنها از مسیر وام (ربا ) دادن به نیازمندان می گذرد. آیا اعطای پول از مسیر ربا ، صحیح تر از اعطای بی واسطه و بلاعوض به نیازمندان در فضای بدون تغییر قیمتها می باشد؟!!!
 
رابطه طبیعت با انسان بر اساس برکت محوری است. برکت به معنی استقرار و تداوم نعمت می باشد. طبیعت دائما نعمات خود را بصورت مستمر و بی حساب و بی منت  در اختیار ما قرار می دهد و بدلیل بخشندگی متداوم، هرگز دچار زوال و اضمحلال نمی شود( اما اقتصاد فعلی با ریاضیات ثابت می کند که اگر پول به ضعفا ببخشید کشور بیچاره می شود!!! دقت کنید طبیعت با بخشش مال فیزیکی مضمحل نمی شود اما اقتصاد فعلی با بخشش پولی که از جنس معنا و اعتبار است مضطرب می شود!!) .انرژیهای طبیعی بصورت رایگان و بیکران در اختیار ما هستند و گیاهان و جانداران مکررا مواهب خود را به ما می بخشند.  اولین صفتی که خداوند در قرآن به ما می آموزد رحیم بودن است ( اولین کلام قرآن: بسم الله الرحمن الرحیم). رحمت یعنی بخشش افزون بر حساب .
قریب چهار دهه است که انقلاب اسلامی ایران دچار مبانی اقتصاد غربی شده است و هر راهکاری را امتحان می کند بجز اعطای حق مسلم آحاد جامعه از مواهب زمین در قالب پول و مال.
اقتصاد فعلی با قبول مالکیت خصوصی درجه یک ، عملا مالکیت درجه یک خداوند و مالکیت عمومی مردم بر تمام مواهب زمین  را کنار زده است ( هو الذی خلق لکم ما فی الارض جمیعا) و تئوری دست نامرئی ادام اسمیت، سخن خداوند در قرآن مبنی بر تدوین نظام ارزشگذاری بر اساس قسط را زیر پا نهاده است ( و اقیموا الوزن بالقسط).
بی ثباتی قیمتها در اقتصاد فعلی، تبدیل به یک اصل مهم شده که بورس و تورم و رکود از دل آن بیرون زده است. 
 
ما در ایران و انقلاب اسلامی ایران قرار داریم. ایران کشوری با ظرفیتهای عالی اما اسیر نظام علمی و اجرایی غلط اقتصادی است. برنامه انقلاب اسلامی ایران نیز عبارتست از اصلاح ضعفهای فعلی و تکمیل وجوه علمی تمدن عالی اسلامی و سپس تحقق آن در ایران و به تبع آن در سراسر جهان.
برای تحقق این اهداف، باید آسیبها و حقایق را بشناسیم .
 
راه چاره چیست؟؟
 
در ادامه ،راهکار برون رفت از وضع فعلی تشریح می گردد...
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱-۱-۱۳۹۴ ۰۳:۴۴ عصر، توسط الر66.)
۳۱-۱-۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از الر66 سپاس کرده اند.
Ironsite, mortozpasha
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #28
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
بسم الله الرحمن الرحیم
 
تحقق ربا ستیزی و زمینه سازی تمدن نوین اسلامی در وزارت زکات(2)
 
ادامه ...
 
ایرانیها، برده تسلط علمی بر نظام پولی و قیمت گذاری شده اند!
مایر روچیلد ( بانکدار یهودی) :
اجازه دهید پول یک کشور را کنترل وتوزیع کنم و دیگر فرقی نمی کند که چه کسی قوانین آن کشور را وضع می کند.
 
برترین روش شناسی، حکمت است. بر اساس یکی از ارکان حکمت، روش، دارای چهار جزء است: مبدا، مقصد، مسیر، حرکت
با بررسی حکمت اقتصاد متعارف فعلی از وجوه فوق موارد ذیل پدیدار می شود که نمایانگر ضعفهای بنیانی آنست:
مبداء : اقتصاد فعلی ، از طبیعت ومواهب رایگان هستی بعنوان مبداء (تمام هستی ،رایگان و بی حساب در اختیار بشر قرار داده شده) ضعیفترین بهره برداری را کرده و دائما در اضطراب رفع تورم و بیکاری و رکود و فقر می باشد.
مقصد: سبک زندگی اسلامی ، عبارتست از بکارگیری برترین چیزها در زندگی بشر ( اعم از مادی و فرهنگی و علمی) و هدف اقتصاد اسلامی نیز تحقق چنین سبکی از زندگی است. اما مبانی اقتصاد فعلی هیچ ارتباطی با سبک زندگی اسلامی ندارد .
حرکت : اقتصاد فعلی ، مجدانه بر فردگرایی و طمع  در امور اقتصادی  اصرار دارد و در نتیجه ، دانش اقتصاد فعلی ، مستقیم نیست و کوتاهترین مسیر برای رسیدن به مقصود نمی باشد . اصولا اقتصاد فعلی دارای یک تناقض اعجاب انگیز است زیرا با فردگرایی قصد دارد جامعه را مستفیض از تولیدات و خدمات نماید . جامعه ای که اعضای آن عملا هیچ اتحادی برای رفع مشکلات یکدیگر ندارند دیگر جامعه نیست بلکه اجزای طماعی هستند که تنها با فاصله کمی از یکدیگر زندگی می کنند و سودشان در زیان دیگری نهفته است.مگر می شود یک گروه تولیدی راه انداخت و مسئول هر بخش را آزاد گذاشت تا هر طور و با هر قیمتی که دلش می خواهد قطعه لازم برای همکار خود را مهیا کند و سپس بگوییم کشمکش بین عرضه و تقاضا در نهایت  قیمت را تعیین خواهد نمود؟!! آری! اقتصاد فعلی مبتنی بر فردگرایی،  در پهنه یک اجتماع، مستقیم نیست و بهمین دلیل ، رکود و فقر و تورم ، دست از سر جوامع برنمی دارد.
چرا در اقتصاد فعلی به ضعفاء ، پول بلاعوض اعطا نمی شود ؟
 
حتی اگر تمام ارزش یک خانه را تنها با ربای سالانه دو درصد بصورت سی ساله به جوانان وام بدهند مردم باید چیزی در حدود پایه حقوق و دستمزد فعلی خود را به آن اختصاص دهند و اگر هیچ کاری صورت نگیرد عمر جوانها و فقرا می سوزد! این یعنی نظام پولی و اقتصادی فعلی ، مناع للخیر است ( نه تنها راهگشا نیست بلکه مانع تحقق خیر هم  هست!)
 
طبق تصریح خداوند در قرآن، مردم قبل از آنکه عمر و جان خود را در قالب ساعت کاری و بصورت برده داری نوین ، به دیگران بفروشند در مواهب رایگان زمین ، سهم دارند ( هو الذی خلق لکم ما فی الارض جمیعا)
 
یکی از بارزترین دلایل باطل بودن و بیچارگی اقتصاد و نظام پولی فعلی اینست که نه اجازه می دهد مواهب رایگان طبیعی کشور از طریق پول بصورت بلاعوض در اختیار فقرا قرار بگیرد و نه مبانی علمی خودش توان تحقق این مهم را دارد در حالیکه کشور ایران مملو از ظرفیتهای عظیم طبیعی و انسانی و علمی می باشد.
 
وام ربوی  که به یک فرد مستضعف ومستاصل داده می شود تا با آن مشکلات مسکن و یومیه خود را حل کند بسیار شنیع تر از وامی است که برای تحقق یک فعالیت اقتصادی به کسی اعطا می شود. وام دادن به افراد مستاصل با سود سالانه حتی نیم صدم درصد هم کار کثیفی است.
 
مساله توجیه سود بانکی با تورم ، عذر بدتر از گناه است. اینکه نظام بانکی بگوید ما با سود وام ( بخوانید ربا!)، کاهش ارزش پول ناشی از تورم را پوشش می دهیم معنایش اینست که به تورم ( که ذاتا یک مشکل است و یک اصل صحیح علمی نیست!) بیشتر از حذف ربا و محرومیت فقرا اهمیت می دهند . آیا این صحیح است؟!
 
شما سرتاسر کتابهای بنیادی اقتصاد غربی را بررسی کنید حتی یک سطر هم درخصوص کار خیر توصیه نشده است! اقتصادی که خیر در مبانی آن جایگاهی ندارد به درد انقلاب اسلامی ایران نمی خورد.
 
این قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد چگونه قرض الحسنه ای است که از نرخ مطلوب ربای یهودیان در پروتکلهای صهیون هم بیشتر است؟!!
 
بخشی از پروتکلهای رهبران صهیون برای تسخیر جهان:
" ... ميزان بهره در طول 40 سال به دو برابر و در طول 60 سال به سه برابر كل سرمايه خواهد رسيد و آنچه كه در اين ميان به صورت پرداخت نشده باقى مى‏ماند، اصل سرمايه است "
 
می گویند 4 درصد کارمزد سالیانه وام قرض الحسنه، اجر و مزد متصدیان موسسه قرض الحسنه است! پس فرق آن با ربای دو و نیم  درصد سالیانه سلطه گران که در پروتکلهای رهبران صهیون بعنوان نرخ مطلوب ربا ذکر شده چیست؟ کجای تاریخ اسلام ، پیشوایان دینی، دفتر و دستک زدند و از بغل قرض الحسنه، اجر دریافت کردند. این چطور قرض الحسنه ای است که اگر ارزش یک آپارتمان را بصورت 25 ساله به شما قرض بدهند با کارمزد 4 درصد باید به اندازه دو تا آپارتمان پس بدهید؟!
                                                                                     
جنگها و مشکلات مصنوعی جهان، برای دیده نشدن ضعفهای علم اقتصاد مستکبرین است!
علم اقتصاد فعلی، بسیار ضعیف است و برای برده داری مدرن طراحی شده ! طبیعت رایگان را در اختیار گرفته و محدود می کند وفقر در این اقتصاد، هیچگاه برطرف نمی شود و از تحقق صنعتی که حداقل دخالت کارگر بدلیل اوج تکنولوژی را سرلوحه خود داشته باشد بشدت می هراسد زیرا صنعت تمام اتوماتیک، انسانها را بیکار می کند و کسی درآمدی برای خرید محصولات صنعتی دراختیار نخواهد داشت و اینجاست که خطای اقتصاد فعلی آشکار می شود زیرا طبیعت رایگان را محدود میکند. جنگها و مشکلات ظاهری جهان ، برای این طراحی شده اند تا ما ضعفهای بنیانی اقتصاد را دلیل اصلی وضع فعلی ، تلقی نکنیم.
قریب چهار دهه است که انقلاب اسلامی ایران دچار مبانی اقتصاد غربی شده است و هر راهکاری را امتحان می کند بجز اعطای حق مسلم آحاد جامعه از مواهب زمین در قالب پول و مال.
اقتصاد فعلی ، اندازه یک درخت ، عرضه ندارد!
درخت، دائما مال فیزیکی محدود خود را( میوه خود را) به رایگان به ما می بخشد و ورشکست نمی شود اما اقتصاد فعلی از بخشش بلاعوض پول به ضعفاء واهمه دارد درحالیکه بنیان پول  از جنس معناست و محدودیت ندارد و مواهب زمین متعلق به همه است. اقتصادی که خلاف جریان طبیعت عمل کند شکست خواهد خورد. رابطه طبیعت با انسان ،برکت محور است. تنها اقتصاد برکت محور ، صحیح است.
 
راه چاره چیست؟؟
 
 
دو مساله وجود دارد:
اولا ،اقتصاد غربی ، کاملترین اقتصاد نیست و آینده دنیا با این اقتصاد به پیش نخواهد رفت . فلذا باید سبک زندگی اسلامی و دانش اقتصادی که هدفش تحقق سبک زندگی وتمدن نوین اسلامی باشد را کاملا بشناسیم و خود را برای برپایی شهر نوین اسلامی مهیا کنیم .
 
دوما، مردم شهرهای فعلی اسیر اقتصاد و فقر ناشی از آن هستند و چنانچه تمام وجوه اقتصاد حقیقی اسلام به یکباره در فضای فعلی اجرا شود بسیاری از مردم بدلیل تحول در نظام قیمتها و حذف برخی مشاغل ، دچار زیان شده و نسبت به تحقق تمدن نوین اسلامی سرخورده می شوند. فلذا باید چاره ای اندیشید تا مردم در قالب ساختار فعلی اقتصاد کشور ، مرفه و توانمند شوند و بتوانند مقدمات تمدن و شهر نوین اسلامی را فراهم آورند.
 
بهترین چاره امور، در حروف اولین کلمه قرآن خلاصه شده است! ( بسم )
 
بسم : ب س م : بنیان ، سلیم ، مستقیم
بنیان ، یعنی ریشه مشکل را درست کن
سلیم ، یعنی همگان، با کمال خوشنودی و رضایت ، چاره پیشنهادی را بپذیرند و هیچکس متضرر نشود
مستقیم ، یعنی کوتاهترین و وحدت مدار ترین و صحیح ترین مسیر را انتخاب کن!
 
 
بنیان مساله  اینست که اولا تا زمان تحقق شهرهای نوین اسلامی، با روشهای جاری اعم از وام ربوی ، مشکل فقرا حل نمی شود و تنها با اعطای بلاعوض پول از طریق نظام مالی و کمکهای مردمی جهت تامین سرپناه و ضروریات زندگی ضعفا می توان برمشکل غالب شد و نمیتوان این امر را به بهانه تورم ، نفی کرد و ثانیا دشمن ما از طریق نظام پولی و قیمت گذاری بر ما تسلط علمی اجتماعی پیدا کرده است.
 
چاره سلیم و مستقیم بنیان مشکلات اقتصادی کشور اینست که مسئولین کشور، توانمندترین اقتصاددانان طرفدار اقتصاد غربی را ( چه در عرصه اجرایی و چه دانشگاهی) فرابخوانند و اعلام کنند که اعطای حق مسلم ضعفا از مواهب کشور بصورت بلاعوض از طریق نظام پولی، یک ضرورت است ( هو الذی خلق لکم ما فی الارض جمیعا) و اقتصاد غربی نه خود می تواند و نه اجازه می دهد که این امر محقق شود ( مناع للخیر است) فلذا شما اقتصاددانان برتر تنها یک لطف به مردم مظلوم ایران کنید و آن اینست که ما برای رفاه عمومی به شما امید نداریم بلکه فقط تدبیری کنید تا ضمن اینکه حکومت اسلامی در قالب وزارت زکات و کمک بلاعوض پولی و مالی به محرومین، اسباب خیر می شود ،  اقتصاد فعلی و بساط آن در کشور تنها ضرر نرساند ( همچون تورم) و سبک زندگی و معاش اسلامی در شهرهای نوین اسلامی برپا شود. تورم که یک اصل علمی نیست که ما بخاطر آن عمر جوانها را با محرومیت از مسکن و زندگی مطلوب اسلامی تلف می کنیم. ما را به خیر شما امید نیست فقط شر مرسان!
 
شعار ما اینست : این سخن که چون تورم هست پس پول نبخشید و اسباب خیر نشوید  غلط است بلکه  حکومت اسلامی پول می بخشد و اسباب خیر می شود و تورم نباید باشد.اقتصادی که مانع خیر است به درد انقلاب اسلامی ایران نمی خورد!
 
از سوی دیگر، ناکارآمدی ساختار شهرهای فعلی و همچنین وقوع زلزله در کلانشهری همچون تهران، قطعی است و مسئولان کشور می بایست با برنامه ریزی برای ایجاد شهر نوین اسلامی ، هر سه هدف " تحقق سبک زندگی اسلامی، برون رفت از معضلات ساختار شهرهای فعلی و خطر وقوع زلزله " را چاره سازی نمایند.
پشتوانه و اعتبار پول ملی باید تمام مواهب یک کشور قرار بگیرد تا بتوان از مسیر آن ، نیازمندان را به حق مسلم خود رساند و چنین پولی نباید بعنوان سند بدهی کشور در اختیار بیگانگان قرار بگیرد.
 
وزارت زکات ، همان اقتصاد مقاومتی است که خداوند قرنها پیش در قرآن، آنرا مکررا در کنار اقامه نماز ، به ما سفارش کرد!
زکات تنها محدود به مال فیزیکی در اختیار مردم نمی شود بلکه از مسیر نظام پولی نیز می توان بسیار سریعتر و قدرتمندتر به پاکسازی عیوب اقتصاد پرداخت ( زکات از ریشه زکو بمعنی پاک شدن از عیب )
 
اقتصاد حقیقی اسلامی ( معاش) عبارتست از استفاده احسن از علم ، طبیعت ، انسانها و رحمت خداوند بمنظور برخورداری صحیح همگانی از سبک زندگی اسلامی.
سبک زندگی اسلامی یعنی استفاده از برترین و بهترین وجوه علمی ، مادی و فرهنگی بمنظور کمال زندگی بشر و زندگی بشر محدود به چند سال زیستن در این دنیای فانی نمی شود.
راز معاش اسلامی در آیه نهم سوره مبارکه جمعه مستور است:
.( الجمعة ).
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ ( 9 )
اي كساني كه ايمان آورده‏ايد چون براي نماز جمعه ندا درداده شد به سوي ذكر خدا بشتابيد و داد و ستد را واگذاريد اگر بدانيد اين براي شما بهتر است
آیا تاکنون از خود پرسیده اید که از میان عقود اسلامی چرا تنها به وانهادن بیع در این آیه امر شده است؟!
ذروالبیع ، یعنی بیع را وابگذارید تا در جای صحیح خودش استفاده شود. جای صحیح بیع، در ارتباط انسانها با خداوند است که مال و جان آنها را به بهای بهشت مبایعه می کند و بدلیل بیع انسان با خداوند است که خوبیها و بخششهای افراد به یکدیگر توجیه صحیح پیدا میکند.
.( التوبة ).
إِنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالإِنجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُم بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ( 111 )
در حقيقت‏خدا از مؤمنان جان و مالشان را به [بهاي] اينكه بهشت براي آنان باشد خريده است همان كساني كه در راه خدا مي‏جنگند و مي‏كشند و كشته مي‏شوند [اين] به عنوان وعده حقي در تورات و انجيل و قرآن بر عهده اوست و چه كسي از خدا به عهد خويش وفادارتر است پس به اين معامله‏اي كه با او كرده‏ايد شادمان باشيد و اين همان كاميابي بزرگ است
 
جای صحیح بیع انسان با انسان، قرار گرفتن در راس اقتصاد و بمنظور رفع حوایج ضروری انسانها نیست. با بیع ، نمی توان لوازم سبک زندگی اسلامی را به یسیرترین وجه ممکن تهیه و توزیع نمود. جای صحیح بیع، در فعالیتهای جزئی و فردی افراد جامعه با یکدیگر است.
 
در معاش اسلامی، شیوه اصلی و عمومی اقتصاد، معایش نام دارد که عبارتست از مشارکت همگانی برای بهره مندی صحیح همه از سبک زندگی اسلامی مبتنی بر اوج صنعت .
 
.( الأعراف ).
وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الأَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ قَلِيلاً مَّا تَشْكُرُونَ ( 10 )
و قطعا شما را در زمين قدرت عمل داديم و براي شما در آن وسايل معيشت نهاديم [اما] چه كم سپاسگزاري مي‏كنيد
 
 در شیوه معایش، افراد جامعه همچون خانواده ، از صنعت مقتدر استفاده کرده و ملزومات جامعه را مهیا می کنند و ساختار شهر نوین اسلامی ، یسیرترین ظرف تحقق این شیوه را فراهم خواهد کرد و افراد جامعه، بیش از یک سوم سال را برای خدمات اقتصادی،صرف نمیکنند و آزاد و شرافتمند از نعمات خداوند بهره می گیرند.
امام صادق (ع) :" اذا خرج القائم جاء بامر جدید کما دعا رسول الله فی بدا الاسلام الی امر جدید
هنگامیکه قائم ظهور کرد با امر جدید خواهد آمد چنانکه رسول خدا در صدر اسلام مردم را به امر جدید دعوت می کرد"
در کنار این شیوه ، بیع نیز در جای مطلوب خودش که همانا مبایعه اعمال نیک انسان با خداوند و همچنین مبادلات جزئی افراد با یکدیگر می باشد استفاده می گردد و مردم از روابط اقتصادی خصوصی محروم نیستند.
 
نظام ارزشگذاری ثابتی بین کالاها و خدمات ، برقرار است و یک سیستم فناورانه یکپارچه که در آن نظام پولی و مالی و ثبت عقود و داراییها و هویتها با یکدیگر متحد هستند بستر مدیریت جامعه می گردد.
منظومه های آزادی و التذاذ اجتماعی ، برپا می شوند و افراد جامعه در بستر این همایشهای اجتماعی، به عشق و فرهنگ و لذت صحیح می پردازند. کار کردن انسانها در تمام دوازده ماه  سال ، رخت برمی بندد و این صنعت پاک است که به انسان خدمت می کند.
ان شاء الله.
 
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
۱۳-۲-۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از الر66 سپاس کرده اند.
انسان, Ironsite
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #29
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
آیا تصور اینکه حکومت اسلامی از طریق نظام پولی، به ضعفا پول بلاعوض اعطا کند ،برایتان خیلی مضحک و غیر علمی است؟!! پس بدانید که همین اقتصاد متعارف فعلی از طریق تورم و افزایش قیمت ها ، سالانه میلیاردها دلار به مالکین اموال(بخصوص مسکن) بصورت بلاعوض ، بی دردسر و  غیر مستقیم ،پول اعطا می کند و سپس کسری وجه نقد مورد نیاز داد و ستد بر حسب  قیمت افزایش یافته را از طریق وام ربوی ، تامین می کند!
آیا اعطا و عرضه پول از مسیر ربا ، صحیح تر از اعطای بی واسطه و بلاعوض به نیازمندان در فضای بدون تغییر قیمتها می باشد؟!!!
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
۱۷-۲-۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از الر66 سپاس کرده اند.
نور66, Ironsite, انسان
کارمند رسمی مجازی!
*
ارسال‌ها: 512
تاریخ عضویت: شهريور ۱۳۹۲
سپاس شده: 1448 در 452 موضوع
سپاس کرده: 838
اعتبار: : 425
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #30
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
به نظر من اولین چیزی که برای انقلاب اقتصادی لازمه جلوگیری از فساد اقتصادی است و بعد مسائل دیگه... این قضیه خوفناک از اقتصاد ایران حذف بشه و میلیارد ها کلاه برداری و رانت و اختلاسی که روزانه داره انجام بگیره از بین بره به صورت خود کار اقتصاد غیر ربوی شروع به حرکت می کنه و بعد باید برای مابقی و پیش برد اون فکر کرد


مادامیکه این همه فساد اداری و اقتصادی و فکری وجود داره هر برنامه ای که مطرح بشه از همون ابتدا شکست خورده. 
امضاي انسان :

سخت است فهماندن چیزی، به کسی که در قبال نفهمیدنش پول می گیرد rose
۱۷-۲-۱۳۹۴ ۱۱:۲۸ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از انسان سپاس کرده اند.
.amin., نور66
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #31
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
اگر مجموع اختلاسهای مالی سالهای اخیر را بین جمعیت ایران تقسیم کنیم به هر نفر بیش از دویست و پنجاه میلیون تومان می رسد. این نشان می دهد که نظام مالی کشور ، ظرفیت بخشش حاصلضرب هفتاد میلیون در دویست و پنجاه میلیون تومان به کل کشور را دارد!
پس چرا این مبلغ را از مسیر بدون تورم( همچون خرید واعطای بلاعوض مسکن و ملزومات زندگی) و با پشتوانه تمام مواهب کشور، به فقرا نمی بخشید؟ هم نظام پولی با اختلاسها نشان داد که ظرفیتش را دارد و هم موافق رهنمودهای قرآن و اسلام است و هم تورم را کاهش می دهد و محرک تولید است! این کار ، نامش زکات نظام پولی است.
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
۲۱-۲-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند فعال مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 1,662
تاریخ عضویت: اسفند ۱۳۹۰
سپاس شده: 9947 در 1704 موضوع
سپاس کرده: 6246
اعتبار: : 11080
وضعیت : غایب
جنسیت: آقا
ارسال: #32
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
نقل قول: اگر مجموع اختلاسهای مالی سالهای اخیر را بین جمعیت ایران تقسیم کنیم به هر نفر بیش از دویست و پنجاه میلیون تومان می رسد. این نشان می دهد که نظام مالی کشور ، ظرفیت بخشش حاصلضرب هفتاد میلیون در دویست و پنجاه میلیون تومان به کل کشور را دارد!
پس چرا این مبلغ را از مسیر بدون تورم( همچون خرید واعطای بلاعوض مسکن و ملزومات زندگی) و با پشتوانه تمام مواهب کشور، به فقرا نمی بخشید؟ هم نظام پولی با اختلاسها نشان داد که ظرفیتش را دارد و هم موافق رهنمودهای قرآن و اسلام است و هم تورم را کاهش می دهد و محرک تولید است! این کار ، نامش زکات نظام پولی است.

سلام
جسارتا این کار بعد از یه مدت که زندگی مردم رو خوب میکنه باعث میشه نقدینگی توی جامعه زیاد بشه و به تبع اون باعث تورم باور نکردنی که منجر به سقوط اقتصاد کشور میشه صورت میگیره.
کاری که دولت اصلاحات تا جایی که یادمه دنبالش بود. حالا دقیق نمیدونم، شایدم نبود من اشتباه میکنم.
امضاي VaLeNTiNe :


اللهم عجّل لولیک الفرج


وَ الَّذينَ اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ أَنْ يَعْبُدُوها وَ أَنابُوا إِلَى اللَّهِ لَهُمُ الْبُشْرى‏ فَبَشِّرْ عِبادِ
۲۱-۲-۱۳۹۴ ۱۰:۲۰ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 1 کاربر به دلیل این ارسال از VaLeNTiNe سپاس کرده است.
DiDeH BaN
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #33
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
(۲۱-۲-۱۳۹۴ ۱۰:۲۰ عصر)VaLeNTiNe نوشته شده توسط:  
نقل قول: اگر مجموع اختلاسهای مالی سالهای اخیر را بین جمعیت ایران تقسیم کنیم به هر نفر بیش از دویست و پنجاه میلیون تومان می رسد. این نشان می دهد که نظام مالی کشور ، ظرفیت بخشش حاصلضرب هفتاد میلیون در دویست و پنجاه میلیون تومان به کل کشور را دارد!
پس چرا این مبلغ را از مسیر بدون تورم( همچون خرید واعطای بلاعوض مسکن و ملزومات زندگی) و با پشتوانه تمام مواهب کشور، به فقرا نمی بخشید؟ هم نظام پولی با اختلاسها نشان داد که ظرفیتش را دارد و هم موافق رهنمودهای قرآن و اسلام است و هم تورم را کاهش می دهد و محرک تولید است! این کار ، نامش زکات نظام پولی است.

سلام
جسارتا این کار بعد از یه مدت که زندگی مردم رو خوب میکنه باعث میشه نقدینگی توی جامعه زیاد بشه و به تبع اون باعث تورم باور نکردنی که منجر به سقوط اقتصاد کشور میشه صورت میگیره.
کاری که دولت اصلاحات تا جایی که یادمه دنبالش بود. حالا دقیق نمیدونم، شایدم نبود من اشتباه میکنم.

سلام ،
اینکه دوستان انقلابی ما در برابر تورم و ضعفهای اقتصاد فعلی اینگونه تسلیم هستند خبر بدیه ! دوستان این تفکر استیصالی ، موافق با مشی امام خمینی نیست. امام خمینی وقتی میدید شخصی کارش باطله میگفت غلط میکنی قانون رو قبول نداری ! قانون تو رو قبول نداره! امام اینطوری حکومت اسلامی رو برقرار کرد.
 ببینید تورم که یک اصل علمی نیست که همه چیز بخاطر آن قفل شده. خوبیها باید محقق بشه و تورم نباید باشه. اینکه نزدیک چهار دهه است که تورم گلوی مردم رو گرفته و اساتید از حل اون عاجزند یا یک خیانته و یا جهالت عظماست!
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۲-۱۳۹۴ ۰۶:۳۸ صبح، توسط الر66.)
۲۲-۲-۱۳۹۴ ۰۶:۲۹ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 32
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
سپاس شده: 100 در 28 موضوع
سپاس کرده: 96
اعتبار: : 64
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #34
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان اگه اجازه بفرمایید بنده یک جسارتی بکنم تا از تمام مطالب، یک چکیده کاربردی اینجا بذاریم تا به راه حل حقیقی، نزدیک تر بشیم:

اقتصاد حقیقی اسلامی شباهتی به وضع فعلی نداره و بدون ساختار شهر نوین اسلامی هم قابل تحقق نیست فلذا برای زمینه سازی آن، باید فقر و ضعف رو در شهرهای فعلی، مهار کرد و سپس به شهر نوین اسلامی ، روی آورد.

با این مقدمه:
طبیعت مواهبش رو رایگان بما داده و اسلام هم تاکید بر زندگی رحیمانه داره اما اقتصاد فعلی مناع للخیر هست و همه خوبیها و بخششهای اقتصادی رو به بهانه تورم ، در غل و زنجیر ،حبس کرده و ایرانیها برده تسلط علمی به نظام پولی و قیمت گذاری شده اند. ریشه تورم هم در نظام قیمت گذاری و ارزشگذاری غلطه و قرآن تاکید داره که وزن یا همون ارزشگذاری رو بر اساس قسط تدوین کنیم( و اقیموا الوزن بالقسط) اما تحقق نظام ارزشگذاری قسط مبنا در وضع فعلی، باعث ضربه مالی خوردن افراد بسیاری در جامعه میشه و از سوی دیگه برای توزیع رفاه و خیر در جامعه ، حتما باید تورم از بین بره. فلذا راه چاره سلیم ، این هست که قیمتها در حد فعلی ثابت بمونه و سازوکاری  صورت بگیره که بهیچ وجه قیمتها دچار نوسان نشوند.
در مرحله بعد برای اینکه به یک وحدت نظری در خصوص روش تثبیت و حفظ مدام قیمتها برسیم باید تمام روشهای ممکن رو پیش روی خودمون بگذاریم و با مدایقه صحیح، برترین روش رو بشناسیم. اینطوری همه به اطمینان نظری می رسند و شبهه ها از بین میره.
به چند طریق میشه قیمتها را ثابت نگه داشت و برای همیشه از نوسان، جلوگیری کرد؟ 

یکی از روشها این هست که یک سیستم فناورانه یکپارچه که در آن ، نظام پولی و قیمت گذاری و ثبت اموال و احوال و عقود اقتصادی، با هم متحد هستند بستر این امر بشه و تاثیر قیمت های نوسانی ناشی از تجارت خارجی بخصوص واردات، از طریق حمایت و یارانه صد درصدی دولت، مهار بشه.
.
.
.
؟
امضاي الر66 :

امام صادق (ع) : اذا خرج القائم جاء بامر جديد كما دعا رسول الله في بدء الاسلام الي امر جديد ؛ هنگامي كه قائم ظهور كرد با امرجديد خواهد آمد ، چنانكه رسول خدا در آغاز اسلام مردم را به امر جديد دعوت مي كرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۲-۱۳۹۴ ۰۷:۵۷ صبح، توسط الر66.)
۲۲-۲-۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 1 کاربر به دلیل این ارسال از الر66 سپاس کرده است.
VaVPi
کارمند فعال مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 1,662
تاریخ عضویت: اسفند ۱۳۹۰
سپاس شده: 9947 در 1704 موضوع
سپاس کرده: 6246
اعتبار: : 11080
وضعیت : غایب
جنسیت: آقا
ارسال: #35
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
نقل قول: یکی از روشها این هست که یک سیستم فناورانه یکپارچه که در آن ، نظام پولی و قیمت گذاری و ثبت اموال و احوال و عقود اقتصادی، با هم متحد هستند بستر این امر بشه و تاثیر قیمت های نوسانی ناشی از تجارت خارجی بخصوص واردات، از طریق حمایت و یارانه صد درصدی دولت، مهار بشه.
سلام

وقتی مبنای اقتصاد کشور ( و تمام کشور ها ) دلار آمریکاست و نه طلا که روز به روز داره زیاد تر میشه تعداد این کاغذ پاره ی بدون پشتوانه، چطور انتظار دارید نوسانی وجود نداشته باشه؟ Anti666 _18_
امضاي VaLeNTiNe :


اللهم عجّل لولیک الفرج


وَ الَّذينَ اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ أَنْ يَعْبُدُوها وَ أَنابُوا إِلَى اللَّهِ لَهُمُ الْبُشْرى‏ فَبَشِّرْ عِبادِ
۲۳-۲-۱۳۹۴ ۰۸:۴۴ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 1
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۵
سپاس شده: 0 در 0 موضوع
سپاس کرده: 7
اعتبار: : 0
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #36
RE: راهکار ها برای یک انقلاب اقتصادی
جالب بووود مرسی
۲۵-۱۰-۱۳۹۵ ۱۰:۵۵ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول


پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.