یکی از اصلی ترین موضوعات در هنگام استفاده کردن از وسایل الکترونیکی، اهمیت به بحث امنیت در آنها است.
امنیت اطلاعات و داده ها و تلاش برای استفاده درست و جلوگیری از هرگونه نفوذ ویروس به آن ها، یکی از اصلی ‌ترین موضوعاتی است که در هنگام استفاده از کامپیوتر و سرور باید به آن توجه کرد. بهترین راهکار برای مقابله با ویروس ها و بدافزارها و خراب شدن یا از بین رفتن اطلاعات، استفاده از یک آنتی ویروس قوی ( خرید آنتی ویروس ) می باشد.

خرید آنتی ویروس معتبر

با خرید آنتی ویروس می‌توانید از داده ‌ها و اطلاعات خود به خوبی حفاظت کنید. خیلی از مواقع هکرها با حمله به سرورها، اطلاعات آنها ( که معمولا حجم بسیار زیادی هم دارند) را یا از بین می ‌برند یا به دست می آورند. به همین دلیل برای جلوگیری از نفوذ هکرها یکی از بهترین راهکارها استفاده از آنتی ویروس برای سرور یا کامپیوتر است. همچنین برای جلوگیری از نفوذ ویروس ها و برنامه های مخرب که عمدتاً به بدافزارها معروف هستند، استفاده کردن از آنتی ویروس ها توصیه می شود. اما نه تنها صرفاً برای جلوگیری از سرقت اطلاعات و داده ها، بلکه حتی برای پاک کردن و حذف بدافزاری که به هر طریق وارد سرور یا کامپیوتر شما شده است لازم است که با خرید آنتی ویروس این مشکل را حل کنید.

به عنوان یک توصیه مهم تا آنجا که ممکن است سعی کنید از برنامه ‌های غیرایمن که منبع آن ها را نمی دانید و بد افزار هایی که در مورد ماهیت آنها اطلاعی ندارید، استفاده نکنید. نصب هرگونه برنامه از شبکه های اجتماعی که منبع درستی ندارند، می ‌تواند یک خطر بزرگ برای اطلاعات شما در کامپیوتر یا سرور باشند.

استفاده از آنتی ویروس های قدرتمند و ایمن

توصیه می کنیم که دانشو اطلاعات خود را در زمینه امنیت سرور و کامپیوتر بالا ببرید و در این زمینه هوشمندانه رفتار کنید. اما اگر به هر دلیلی و به هر طریقی، کامپیوتر یا سرور شما به یک ویروس آلوده شد، اصلاً جای نگرانی نیست چرا که با استفاده از آنتی ویروس های قدرتمند و ایمن می توانید آنها را حذف کنید.

چرا با وجود آنتی ویروس ویندوز، نیاز به خرید جدیدترین آنتی ویروس داریم؟

خیلی ها سوال می پرسند که در خود سیستم عامل ها از جمله ویندوز، فایروال و آنتی ویروس هایی به صورت پیش فرض وجود دارد. پس چه نیازی به نصب و راه اندازی آنتی ویروس وجود دارد؟ آیا نصب و راه اندازی یک آنتی ویروس با توجه به وجود این ابزارها، لازم است؟ بدون شک این ابزارها و برنامه های امنیتی، از نفوذ نرم‌افزارهای آلوده و مزاحم جلوگیری می‌کنند. اما قدرت و شناسایی ویروس ها را در حد بالایی ندارند و به همین دلیل توصیه می‌کنیم علاوه بر استفاده از این نرم افزار ها، حتماً با خرید آنتی ویروس قدرت سخت افزار خود را در مقابله با ویروس ها افزایش دهید.

آنتی ویروس های معتبر و اصل

سوالی که بعضاً خیلی از ایرانی ها با آن مواجه هستند، این است که بین آنتی ویروس اورجینال و آنتی ویروس کرک شده چه فرقی وجود دارد؟ قاعدتاً آنتی ویروس های اورجینال قدرت و ایمنی بیشتری دارند و محدودیت زمانی نیز ندارد. مسلماً شرکت های بزرگ تولید کننده نرم افزارهای آنتی ویروس، اجازه نمی ‌دهند که افراد، بدون پرداخت هزینه بتوانند به مدت قابل توجهی از آن ها استفاده کنند. اگر آنتی ویروس کرک شده در اختیار دارید که آن را به رایگانهم دانلود کرده اید، این رابدانید که ایمنی و قدرت آن خیلی بالا نیست!

خیلی ها اعتقاد دارند که به جای خرید جدیدترین آنتی ویروس یا خرید آنتی ویروس معتبر می توانیم از سایت های مختلف دانلود نرم افزار، آنها را دانلود کنیم. چنین کاری مسلماً مشکل دارد. چرا که آنتی ویروس هایی که به صورت رایگان در سایت های ارائه دهنده نرم افزار وجود دارند، آنتی ویروس های کرک شده هستند. آنتی ویروس های کرک شده عمدتاً دارای محدودیت زمانی هستند و پس از مدتی کارایی ندارند. همچنین این آنتی ویروس ها دارای قدرت و امنیت بالایی نیستند و تضمینی وجود ندارد که آنها بتوانند به خوبی تمام ویروس ها را شناسایی و حذف کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید